Жената работи в поща, в момента в който им кажат, че сметките са в тяхната система и може да се плащат....... жената плаща нашата сметка с лихва
Ееее, на черното казваш бяло!! Искам да докажеш с разпечатка от фактура и копие от касов бон, на който ясно да се вижда, че платената в срок сметка има и начислена лихва. Иначе излиза, че говориш празни приказки. Ето доказателство в подкрепа на моето твърдение, че лихва, не се дължи преди да мине срока:Фактура № 0121857156 / 26. 01. 2013 за 75.25 лв. - може да се провери, клиентският ми номер е 300022032753. Може да се види, че никога не съм имал начислена лихва, защото винаги плащам в срок. Платена е на 05.02.2013 в 14:18. Платената сума е 75.25, на фискалния бон пише "Ел. енергия от 18.12 до 22.01: 1 х 75.25. Няма друг ред. Мога да приложа и бона, за да се види. Така че, моля те, не заблуждавай с невярна информация! Като си погледнах по-подробно фактурите за минали периоди - виждам, че винаги има по ден-два разлика в отчитането. Веднъж е по-напред, веднъж е по-назад. Сега обаче са го изтеглили с 4-5 дни и вместо единия месец да имаме 50, а другия 60, примерно, имаме 40 през единия и 70 през другия. Какъв е проблемът, не разбирам? Сумата е една и съща. Като знаеш, че ползваш ток - заделяй си пари за всеки ден според средната консумация и не те бърка кога го отчитат. Миналата година съм плащал както следва:септември 2011: 32 лвоктомври: 43 лвноември: 47 лв (периодът е по-кратък спрямо следващия с 4 дни!)декември: 89 лв (периодът е по-дълъг с 4 дни!)януари: 80 лвфевруари: 35 лв....Тази година съм платил както следва:септември 2012: 24 лвоктомври: 43 лвноември: 43 лв (периодът е с 5 дни по-къс)декември: 75 лв (периодът е с 5 дни по-дълъг) Миналата година са отчетени по същия начин, но нямаше врява. Ама шум да се вдига, да ни дават на телевизора
Ако не се лъжа мисля, че някъде из нас имам такива фактури с начислена лихва, като само веднъж ЧЕЗ бяха в правото си, а в останалите случаи си ги сторнираха от следващата фактура. Най-фрапираща лихва беше на сбъркана фактура, която оспорих и те я сторнираха - от 413лв я свалиха с около 200лв, но при следващата сметка ми бяха начислили лихва върху сторнираната фактура. Обадих се - грешка ще я оправим в следващата фактура.п.п. Оги приеми го като шега - ти с тези сметки дето имаш трябва да направиш жива верига пред офисите на ЧЕЗ и да ги пазиш като писано яйце от вандали
Fiat Coupe 1.8
Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.
... цена за пренос на електрическа енергия през разпределителна мрежа на средно напрежение - 0,00959 лв./кВтч (1 ст., не 9-10)
Не съм се изразил правилно! Имах пред вид всичко под таблицата с показанията и отчетените киловатчасове. На практика 1/3 е консумираната енергия, а 2/3 са достъп до ВН, достъп до НН, пренос, зелена енергия и прочие щуротии. А защо да плащам достъп до ВН като нямам директен достъп до далекопроводите? :D
ogi28b написа:
Миналата година са отчетени по същия начин, но нямаше врява. Ама шум да се вдига, да ни дават на телевизора
Я пак си помисли! Тази година има избори и е важно да се оплюе правителството. Колкото по-отрано се започне толкова по-добре! Обаче си мисля, че не са си направили сметката правилно. Какво имам пред вид?Миналата година по това време максималната температура бе от -15 до -10 градуса, а сега е от 0 до +5 и повече.Като излязат мартенските сметки, които ще са поне с 50% по-ниски, някой ще се окичи с лаври. Организаторите на митинги (опозицията) ще се радват, че са победили, а правителството ще се хвали, че видите ли озаптихме ЕРП-тата! :D Пак всички са победители. Бе голям майтап е тая политика!!!
Незнам какво става, но си мислех, че пика на сметката ще ми е предния месец и тия 90лв, които платих ще почнат да намаляват, но сега си проверих сметката в сайта на ЧЕЗ и се оказа, че за периода 05.01-05.02. 2013 г. сметката ми вече е 105лв за сравнение, миналата година сметката ми за периода 06.01-06.02.2012 г. е била 36 лв. не ми се смята изобщо колко процента е разликата в повече, но това не прилича на нищо, и миналата година си бях с 2 бойлера, с печка, с хладилник и т.н., но разликата е арогантно фрапираща, аз специално почвам да си следя и засичам елетромера, защото това е безобразие.Като излезе фактурата ще видя какви киловати са ми писали тия лумпени, не протест, а направо да си ходят тия обирджии...
Абе и аз оня ден писах, че миналата година съм бил с по-кофти отопление, а тая съм с модерен климатик, на всичкото отгоре да не ви казвам колко пари се оръсих да вкарам корк под паркета и го налепя на външната стена на спалнята, фибран на тавана изорирах се като мишок, а сметката за ток я донесаха в колет. Входа ни е малък, всички се знаем. Всеки има сметка дошла направо от обсерваторията, ако някой краде от нас то краде от целия блок, не само от някой апартамент, иначе казано смятам, че ЧЕЗ са открили начин как да откраднат пари от нас. Сега дрън дрън дрън за отчетния период - моят си е точно в календарните 30 дена, не е 25 не е 40.
Fiat Coupe 1.8
Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.
Ако наистина има вариант да се манипулират тия нови електромери и тия от ЧЕЗ са ги направили да отчитат повече с цел още по голяма печалба не само трябва да ги изгоним, ами трябва да ги съдим, докато не фалират тия гадове мръсни.
Ако можеха да се манипулират, нямаше да се монтира. По-скоро трябва да се проверят колко са точни. От това което знам може да се твърди, че не е възможно. Обаче като се знае какви смешни заплати получават в метрологията, нищо чудно да са ги подкупили.Единственият изход е последователно да си свържем същият модел електромер, с който да се сравняват показанията на външният (този на ЕРП-то). Тогава ще може да се констатира някаква разлика.
Къде ще отиде тая държава, ако почнем на всеки електромер да си монтираме контролни, ами тоя контролния от къде можем да сме сигурни, че показва вярно, от там да сложим и контролен, който да проверява контролния и става пълен батак, по 5 електромера на абонат, от там ще дойдат малки електромерните табла ... да ти е кеф да се занимаваш ... в тая държава не може всеки да е специалист по енергетика, да е топлотехник, хидролог и т.н. за да може да следи кой как го цака ежемесечно. Представям си ако бях вече пенсионер със 150лв пенсия и дойде ток 100лв, просто последната пенсия ще я похарча в най близкия оръжеен магазин и няма да отговарям за последствията, не се живее вече в тая държава.
Ако можеха да се манипулират, нямаше да се монтира. По-скоро трябва да се проверят колко са точни. От това което знам може да се твърди, че не е възможно. Обаче като се знае какви смешни заплати получават в метрологията, нищо чудно да са ги подкупили.Единственият изход е последователно да си свържем същият модел електромер, с който да се сравняват показанията на външният (този на ЕРП-то). Тогава ще може да се констатира някаква разлика.
Напротив, съвсем отговорно мога да ти кажа, че тези електромери могат да се манипулират. Миналата година имаше оферта точно от едни такива хора, които "оправят" електромера да мери в полза платилия 500лв. Самите хора бяха служители на ЧЕЗ, в последствие ги заловиха, че и по телевизията ги даваха. Тоя електромер както в + така и в - може да се настрои.
Fiat Coupe 1.8
Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.
А спомняш ли си на кой производител са били електомерите?Общо взето това е нож с две остриета!
didich написа:
от къде можем да сме сигурни, че показва вярно
Електромерите, електроните везни и всичко на базата на което се вземат пари, излизат от завода производител проверени. В противен случай всеки трябва да си носи сам устройството в Метрологията. Относно манипулирането, мисля че вече са отстранени проблемите, но за всеки случай като дойде Лятото ще си купя един електромер, за да проверя!
А спомняш ли си на кой производител са били електомерите?Общо взето това е нож с две остриета!
didich написа:
от къде можем да сме сигурни, че показва вярно
Електромерите, електроните везни и всичко на базата на което се вземат пари, излизат от завода производител проверени. В противен случай всеки трябва да си носи сам устройството в Метрологията. Относно манипулирането, мисля че вече са отстранени проблемите, но за всеки случай като дойде Лятото ще си купя един електромер, за да проверя!
Ако въпроса ти за производителя е към мен, като слизам да го засека ще видя какъв е моя защото за него знам, че е податлив на "внушения".
Fiat Coupe 1.8
Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.
Да де, ама само да се оплакваме във форума - НЕ СТАВА!!!Хайде, всички вие, на които им е писнало да бъдат рекетирани, да излезнат в неделя на поредния протест срещу Енергоразпределителните дружества и високите цени на тока - 17.02 в 11:00 часа.Даже ще пусна такава тема... или ако модовете разрешат, нека я създадат от мое име, като продължение на тази!!!
BMW E90 320D
ех. FIAT COUPE 2.0 16V
ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine
Електромерите може да се нагласят да показват каквото ти е кеф. Принципно в тези електромери отчитането става с токов трансформатор. Според токовия трансформатор се смята коефициента......... Един вид ако в сметката му е зададено грешно число и веднага има грешка в полза на някой. На колкото и протести да излезем..... докато има енергийна мафия..... няма оправия.НЕК е от едната страна на улицата, през улицата минава кабел и захранва трафопост. Кабела и трафопоста са си наши и трафопоста си е в нашия двор. Сега се пита защо си плащаме сметката към ЧЕЗ като нямаме нищо общо с тях. Иначе един контролен електромер еднотарифен е голям колкото един АП от 63А да речем. Цената му беше около 50-60лв. Но монтирането му нищо не доказва, освен да знаеш дали те лъжат.
Коментар