Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно прехвърляне на автомобил в КАТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно прехвърляне на автомобил в КАТ

    Здравейте колеги . Искам да попитам ако има запознати от вас , взех един автомобил минах нотариус и сега имам 14 дневен срок за кат и искам да знам ако имам задължения /стари актове/ може ли да я прехвърля на мое име . Или другия вариянт ако не ми дадат да я прехвърля на мое име , дали става аз да направя нотариус с майка ми и да я пиша на нейно име .

    #2
    Ом си минал нотариус значе вече всичко може, ходи си регистрирай колата в КАТ и НАП и си перкай със здраве.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа:
      Ом си минал нотариус значе вече всичко може, ходи си регистрирай колата в КАТ и НАП и си перкай със здраве.
      НАП няма нищо общо с регистрацията на колите. Но като стана дума за стари задължения, не е лошо да попрочете за единната сметка, която влиза в сила от 1.01 . Който има стари, непогасени задължения към тази дата, при плащане на суми към бюджета парите му автоматично ще отиват първо за погасяване на старите задължения.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        притеснявам се като отида в кат със документа от нотариуса ,да ми кажат съжаляваме пич докато не си платиш актовете няма да ти сменим талоните на колата

        Коментар


          #5
          Това почти със сигурност ще се случи (поне в София се случва) - ако имаш задължения към КАТ е много вероятно да ти откажат регистрация, докато не си платиш задълженията!

          Коментар


            #6
            А какво общо има едното с другото? Нещо не схващам идеята им да ти резнат регистрацията на новата кола заради стари прегрешения.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              В системата на КАТ срещу ЕГН на лицето Х има неплатени задължения в размер на еди-колко-си лева натрупани от актове, глоби и прочие.Когато отидеш да регистрираш МПС на същото това ЕГН и в системата лъсват задълженията - за да извършат регистрацията трябва да си платиш задълженията.Същото е, ако трябва да си подновиш свидетелството за управление на МПС.

              Коментар


                #8
                А да попитам и аз нещо...Ако аз закупя колата при нотариуса, мога ли при регистрацията в КАТ да я регистрирам на името на жена ми?
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Synthy написа:
                  А какво общо има едното с другото? Нещо не схващам идеята им да ти резнат регистрацията на новата кола заради стари прегрешения.
                  Явно логиката е, че щом имаш пари за кола, значи имаш да си платиш и задълженията :D
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #10
                    M5kov написа:
                    А да попитам и аз нещо...Ако аз закупя колата при нотариуса, мога ли при регистрацията в КАТ да я регистрирам на името на жена ми?
                    Мисля, че не, защото се изисква документ за придобиване, а той няма да бъде на името на жена ти

                    Коментар


                      #11
                      dikanio написа:
                      Synthy написа:
                      А какво общо има едното с другото? Нещо не схващам идеята им да ти резнат регистрацията на новата кола заради стари прегрешения.
                      Явно логиката е, че щом имаш пари за кола, значи имаш да си платиш и задълженията :D
                      Като гледам каква хубава работа им вършим с коли, скоро ще започнат да ни ги раздават безплатно. Хем купуваме горива после, хем налози каквито се сетиш, хем глоби като за световно. За какво си им без кола?!
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар


                        #12
                        Kuku написа:
                        M5kov написа:
                        А да попитам и аз нещо...Ако аз закупя колата при нотариуса, мога ли при регистрацията в КАТ да я регистрирам на името на жена ми?
                        Мисля, че не, защото се изисква документ за придобиване, а той няма да бъде на името на жена ти
                        Но може да го запишеш на името на двамата, защото е придобит по време на брака и е "семейна имуществена общност".
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Ситуацията е следната...Жената няма как да присъства по време на сделката. Само аз ще ходя. Дали е проблем това?Щом е придобита след брака, не става ли автоматично семейно имущество?Искам да я регистрирам на нея, защото тя е с Плевенско местожителство, а аз съм към Ловеч. Не искам да е с ловешката регистрация а с плевенска. А и живеем в Плевен, не ми се ходи до Ловеч.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            Щом няма да присъства сигурно ще трябва пълномощно от нея за теб.

                            Коментар


                              #15
                              M5kov написа:
                              Ситуацията е следната...Жената няма как да присъства по време на сделката. Само аз ще ходя. Дали е проблем това?Щом е придобита след брака, не става ли автоматично семейно имущество?Искам да я регистрирам на нея, защото тя е с Плевенско местожителство, а аз съм към Ловеч. Не искам да е с ловешката регистрация а с плевенска. А и живеем в Плевен, не ми се ходи до Ловеч.
                              Придобитата собственост по време на брака става автоматично СИО /с някои изключения, които се доказват в съда при определени обстоятелства, но впоследствие/. Но бас ловя, че в кат ще искат в договора да пише нейното име за да я регистрират на нея. Други такива като тех няма...Иначе - зависи от нотариуса - някой може и да не ти иска пълномощно за придобиването... Все пак не продаваш от нейно име, а купуваш на нейо име.Може да го успиш, че и готвиш новогодишен подарък и искаш да е изненада. Но трябва да и имаш данните от личната карта.
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X