Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TCP/IP проблем - СПЕШНО

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    nikolovvd написа:
    А какво те спря да не сложиш нова мрежова платка? Все пак тези 5 часа нямаше да са загубени.Влез в Setup-а на компютъра, забрани мрежовата карта на дъното и слагай отделна мрежова карта.
    Защото 127.0.0.1 няма нищо общо с каквато и да е мрежова карта. И като не работи PING и изобщо се губи връзка с TCP/IP - колкото и мрежови карти да сложиш няма файда. Единственото е или да с опиташ да оправиш проблема или в краен случай да преинсталираш. Как се преинсталира работна машина с 6 лицензни софтуера, които за да ги ползваш трябва да платиш посещения на място по 40евра примерно за всеки един? Само питам.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      jenshen73 написа:
      nikolovvd написа:
      А какво те спря да не сложиш нова мрежова платка? Все пак тези 5 часа нямаше да са загубени.Влез в Setup-а на компютъра, забрани мрежовата карта на дъното и слагай отделна мрежова карта.
      Защото 127.0.0.1 няма нищо общо с каквато и да е мрежова карта. И като не работи PING и изобщо се губи връзка с TCP/IP - колкото и мрежови карти да сложиш няма файда. Единственото е или да с опиташ да оправиш проблема или в краен случай да преинсталираш. Как се преинсталира работна машина с 6 лицензни софтуера, които за да ги ползваш трябва да платиш посещения на място по 40евра примерно за всеки един? Само питам.
      Елементарно. Връщаш от бекъп. :D
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        Да де, ако е мой компютър, ще го върна от бекъп или имидж. Аз никога не съм преинсталирал операционната система на мой компютър, личен или служебен. Който иска да вярва. Редовно правя имижи, а когато ми се стори, че не е както трябва, връщам от имидж. Но това чудо, което ме мъчи от вчера, е просто някакъв случаен компютър. Всъщност вече съм на финала. Пуснах му един освежителен Repair на Windows XP от инсталационния диск и като гледам, почти всичко е Ок. Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат. Проблемът се оказа много костелив орех. Но след време пак ще се занимая с него. Направих си имидж на прецаканото състояние и когато имам повече време, ще му се пробвам пак.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          BO написа:
          jenshen73 написа:
          nikolovvd написа:
          А какво те спря да не сложиш нова мрежова платка? Все пак тези 5 часа нямаше да са загубени.Влез в Setup-а на компютъра, забрани мрежовата карта на дъното и слагай отделна мрежова карта.
          Защото 127.0.0.1 няма нищо общо с каквато и да е мрежова карта. И като не работи PING и изобщо се губи връзка с TCP/IP - колкото и мрежови карти да сложиш няма файда. Единственото е или да с опиташ да оправиш проблема или в краен случай да преинсталираш. Как се преинсталира работна машина с 6 лицензни софтуера, които за да ги ползваш трябва да платиш посещения на място по 40евра примерно за всеки един? Само питам.
          Елементарно. Връщаш от бекъп. :D
          Ако имаш. Наследил съм една фирма правена от колеги - там няма бекъпи, няма мекъпи, няма лицензни софтуери освен тия конкретните 6... Обаждат ми се "счупи се компютъра, идвай"... мда, бекъп.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #20
            jenshen73 написа:
            BO написа:
            jenshen73 написа:
            nikolovvd написа:
            А какво те спря да не сложиш нова мрежова платка? Все пак тези 5 часа нямаше да са загубени.Влез в Setup-а на компютъра, забрани мрежовата карта на дъното и слагай отделна мрежова карта.
            Защото 127.0.0.1 няма нищо общо с каквато и да е мрежова карта. И като не работи PING и изобщо се губи връзка с TCP/IP - колкото и мрежови карти да сложиш няма файда. Единственото е или да с опиташ да оправиш проблема или в краен случай да преинсталираш. Как се преинсталира работна машина с 6 лицензни софтуера, които за да ги ползваш трябва да платиш посещения на място по 40евра примерно за всеки един? Само питам.
            Елементарно. Връщаш от бекъп. :D
            Ако имаш. Наследил съм една фирма правена от колеги - там няма бекъпи, няма мекъпи, няма лицензни софтуери освен тия конкретните 6... Обаждат ми се "счупи се компютъра, идвай"... мда, бекъп.
            Е какво ти дреме в този случай за парите?Дори още по-добре за теб, защото ще висиш повече да им оправиш мизериите, демек ще има повече кеш...
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              BO написа:
              ...Е какво ти дреме в този случай за парите?Дори още по-добре за теб, защото ще висиш повече да им оправиш мизериите, демек ще има повече кеш...
              Една дума "абонамент". Нямам интерес да седя и да си губя времето.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                jenshen73 написа:
                BO написа:
                ...Е какво ти дреме в този случай за парите?Дори още по-добре за теб, защото ще висиш повече да им оправиш мизериите, демек ще има повече кеш...
                Една дума "абонамент". Нямам интерес да седя и да си губя времето.
                Ами в този случай топката си е в твоята градинка, като не си убедил клиентите, че за тях е важно да имат бекъп решение:- Хем ще им го имплементираш срещу някакви допълнителни пари.- Хем ще инвестираш в бъдещото ти печелене на време в такива случаи.- Хем клиента ще е доволен, че някой се грижи извънредно за данните му, като показваш проактивност.И т.н, и т.н...
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  Дадох пример. Беше заварено положение урочасано с вируса "Я виж каква снимка имам"
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Снощи ритах един компютър с подобен проблем. Явно SP2 не е достътъчен, но след SP3 и обновяванията на .NET Wramework тръгна. А и вируси имаше!
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      #25
                      nikolovvd написа:
                      Снощи ритах един компютър с подобен проблем. Явно SP2 не е достътъчен, но след SP3 и обновяванията на .NET Wramework тръгна. А и вируси имаше!
                      .NET пък какво точно общо има с мрежовите протоколи? Или понеже пише .NET и явно то е панацея
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        Не с протоколите, а с драйверите. Ati-то се сърдеше за .NET Wramework 2.0, нито една безжична карта не тръгна (нито на 54, нито на 150, нито на 300 Мbs) и т.н. Отделно вирусите си играеха на прескочи кобила! :DНякакъв гадняр направо затваряше ESET-а, като пускам сканиране на компютъра. Нахален вирус бе!
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #27
                          Що не вземете да се спрете с глупостите? На колкото теми в нета попаднах с този проблем, все същото: 1-2 полезни мнения и след това безполезен спам. Задачата явно няма решение. Ако имах излишни пари, бих дал 2 (два) лева на този, който ми демонстрира как успешно решава проблема без преинсталиране . Както казах, пазя имидж на прецаканото състояние.Ключ на темата, ако някой модератор чете.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар

                          Working...
                          X