Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добринище - мнение за хотели и условия за ски?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добринище - мнение за хотели и условия за ски?

    Решил съм тази година да осъществя дълго планираната ски ваканция от поне 4 дни, която трета година отлагам.Засега съм се спрял на Добринище - хем е на място, където не сме ходили, хем чета за добри условия за ски, както и за цени на лифта иоборудването на 1/3 от цените в големите курорти.Иначе хотелчетата изглеждат прилични, но само на снимка е трудно.Засега съм се спрял на хотел Валентино 2.Изглежда прилично, мненията в нета са добри, офертата за 4 дни е много добра. Само 10лв на вечер доплащам за студио, за да има къде да спи дребния.Засега има места.Тази седмица смятам да резервирам, да видим как ще са отпуските само.Търся мнение - за условията за ски, за хотелите, за кръчмите и т.н.Най добре от някой, който е ходил.А и как е зимно време отсечката Белово - Юндола - Якоруда.Чисти ли се редовно, как е пътя.Защото през София са 150км в повече...
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    Принципно пътят е по-добър през Пазарджик-Велинград-Якоруда. В момента пътя е в ремонт,но споменаха ,че ще го отворят скоро.През Белово-Юндола е доста тесен и усоен на места.Базата на Добринище е с години назад от тази в Банско и Боровец и Пампорово.Лифт,обработка на писта и тн. Имам доста познати които ходят да карат там именно заради по-ниските цени и далаверките с картите.ПП. Карта на самата писта и инфо за цените-ТУК
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Лично аз бих ти препоръчал хотел Баче Тодор. Имат и промоция сега, незнам само с местата как са.
      Прикачени файлове
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        #4
        Такива пакети са ми излишни, имам предвид с карта за ски - само аз съм скиор. За жената требе и някво СПА да има малко, а дребния ще го вземам с мене да го уча да кара максимум по няколко часа сутрин или следобед. Така че пакет за спане и кльопане най ми отърва.Мнение искам - как е за ски?Ясно че нее като на Банско, ама тридневната карта е колкото еднодневна на Банско.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Колега нищо не ти пречи един ден да си посветиш за Банско. До начална станция имаш 10-15 минути с кола от Добринище. Иначе Добринище е добър избор точно за хората които прекарват времето си по пистите. Банско дава повече възможности за ядене, пиене и СПА. Добринище му трябва още няколко сезона да стане каквото трябва.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #6
            аз съм ходил миналата година и останах многа доволен.Цените бяха с пъти по евтино от банско.Задължително трябва да си с кола защото на Добринище пистата е на 7-8 км. горе долу колкато до Банско.Отивай няма да съжаляваш.
            фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

            Коментар


              #7
              ако ти е само за ски и караш само по пистите със сигурност няма да се накараш като хората .Единственото хубаво е многото сняг ,иначе като писти за ски е на 100-тици години от Банско ,Боровец и даже Витоша :D И с тоя бавен лифт си вземи таблет да си четеш
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                Валентино е много приличен семеен хотел, който според мен не влиза в графата семеен хотел, а е доста над него. Много познати са ходили там, лоши отзиви не съм чувал. За пистите нямам впечатление, но в крайна сметка банско е на 10 км

                Fiat Bravo T-Jet 120

                Коментар


                  #9
                  Re: Добринище - мнение за хотели и условия за ски?

                  Yavor написа:
                  А и как е зимно време отсечката Белово - Юндола - Якоруда.Чисти ли се редовно, как е пътя.Защото през София са 150км в повече...
                  За зимно време не знам, но през лятото не те съветвам да минаваш от там.Не съм карал по ПО-ЛОШ път скоро в България.Дупка до дупка беше на лятната Ланча среща.Не вярвам някой да го е оправил оттогава.Няма да съжаляваш за 150 км в повече.

                  Коментар


                    #10
                    Дидо, почнаха да му правят ремонт доколкото разбрах ама незнам до къде са стигнали. А колкото до карането на ски на Добринище: за лигавене става , но да се накараш- не. Ако искаше нещо по-евтино защо не погледнеш Чепеларе. Незнам тази година как са цените там за лифта.
                    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                    Ex.Opel Astra

                    Коментар


                      #11
                      z_sutrov написа:
                      А колкото до карането на ски на Добринище: за лигавене става , но да се накараш- не. Ако искаше нещо по-евтино защо не погледнеш Чепеларе. Незнам тази година как са цените там за лифта.
                      По принцип съм скиор от 3-4клас - т.е. вече 25 години, ама като имаш предвид че не съм се качвал 2 зими, а и искам да уча малкия ( сега му е времето, за да си имам компания) - значи съм си баш за лигавене...Вярно - бавния лифт е гадно нещо, ама като направя 4-5 кръга за деня - те стигат да ми тупкат краката вечер.Знам че на Банско е супер, ама нямам компания за там. Всичките ми приятели скиори се пръснаха.На чепеларе бях преди 2 зими - условията са много хубави, но подобни на тези на Добринище - само 1 писта и 1 туристически път. Лифта също не е от най бързите - 20+ минути от долу до горе. Цените са почти като на Пампорово за лифта. Иначе оборудването под наем и хотелите са по-евтини.Тази година просто искам да сменя мястото, иначе Чепеларе си ми е фаворит за семейна почивка, а и ми е най-близо.Радвам се че чувам добри думи за хотела, смятам да резервирам.А я кажете за пътя Велинград - Якоруда?
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Yavor написа:
                        А я кажете за пътя Велинград - Якоруда?
                        Аз всъщност него имах предвид.През лятото D. Stanev ни прекара от Батак през Велинград - Юндола -Якоруда -Разлог - Дупница... Целия от Велинград до Разлог беше УЖАС!http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...29679&start=53

                        Коментар


                          #13
                          Добринище - мнение за хотели и условия за ски?

                          Колега Янков , има едно чудно местенце в нашата Татковина , което се нарича хижа ,,Плевен’’.Вярно , че ще трябва да прехвърляш Балкана ( намира се под Априлци ) , но пък си заслужава според мен защото :- пази духът на хижарството ;- имаш качване на 500 м. денивелация , от което следва че не се качва сульо и пульо ;- има ски писти с всякаква трудност .Пожелавам ти приятно изкарване където и решиш да отидеш и благородно ти завиждам .
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #14
                            Re: Добринище - мнение за хотели и условия за ски?

                            Румен_Хинчев написа:
                            Колега Янков , има едно чудно местенце в нашата Татковина , което се нарича хижа ,,Плевен’’.Вярно , че ще трябва да прехвърляш Балкана ( намира се под Априлци ) , но пък си заслужава според мен защото :- пази духът на хижарството ;- имаш качване на 500 м. денивелация , от което следва че не се качва сульо и пульо ;- има ски писти с всякаква трудност .Пожелавам ти приятно изкарване където и решиш да отидеш и благородно ти завиждам .
                            Благодаря за предложението, но само произнасянето на думата ’Хижа’ е отказало по-добрата половинка от семейството ни на секундата... Готова е никъде да не отиде, ако е нещо като хижа, палатка, каравана или други такива Кво да направиш - жени!Проблема е и че думата ’механа’ й действа също доста зле, а аз съм голям неин любител... та се налага да прави компромиси, но неслучайно хотела, който съм избрал на Добринище не е с механа, а с ресторант.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              път

                              Поне за пътя вече е направен НОВ.
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X