Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бракувана кола - как се пуска в движение после

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бракувана кола - как се пуска в движение после

    Имам желание да купя едно мпс. Обаче казват че трябвало първо да ги бракуват и да върнат номерата в кат.Какъв е начина да се пусне след това в движение?Доколкото разбрах ще я дадат срешу документ от фирма занимаваща се с скрап.Колата в момента има номера но доколкото разбрах няма никъв начин да се вземе така, трябвало да се бракува.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Не съм сигурен, но ми се върти в главата, че трябваше да мине на някакъв Технотест. Каква антика си се зарибил да взимаш?

    Коментар


      #3
      Вече не може да се пуска в движение бракувано МПС - от два-три месеца е наредбата.

      Коментар


        #4
        Kuku написа:
        Вече не може да се пуска в движение бракувано МПС - от два-три месеца е наредбата.
        Сериозно ли?Дай малко подробности.Какви варианти остават тогава?Може ли колата да се води бракувана а номерата да останат на колата?
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Пише ли ти застрахователя "тотал" и забравяш да караш тая кола.. прав е колегата.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Няма вариант!Снето ли е от отчет (бракувано) МПС не може да бъде възстановено (регистрирано) повече.Самото снемане от отчет се извършва с връщане на регистрационните табели и надупчването на големия талон.

            Коментар


              #7
              Kuku написа:
              Няма вариант!Снето ли е от отчет (бракувано) МПС не може да бъде възстановено (регистрирано) повече.Самото снемане от отчет се извършва с връщане на регистрационните табели и надупчването на големия талон.
              Ясно. А има ли вариант да се даде (продаде) на фирма за скрап с номерата, и фирмата после да има задължението да го бракува примерно?В момента мпс-то то е собственост на държавна организация, и ми казаха че нямало начин да се продава, единствения вариант било да се даде за скрап, а много искам да я имам тази кола.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                Не мога да отговоря на въпросите ти, но мога да задам един въпос - казаха ли ти, защо не може да се продава?

                Коментар


                  #9
                  infineon написа:
                  Kuku написа:
                  Няма вариант!Снето ли е от отчет (бракувано) МПС не може да бъде възстановено (регистрирано) повече.Самото снемане от отчет се извършва с връщане на регистрационните табели и надупчването на големия талон.
                  Ясно. А има ли вариант да се даде (продаде) на фирма за скрап с номерата, и фирмата после да има задължението да го бракува примерно?В момента мпс-то то е собственост на държавна организация, и ми казаха че нямало начин да се продава, единствения вариант било да се даде за скрап, а много искам да я имам тази кола.
                  Нещо не разбрах първата част с варианта за скрап...По принцип за да сдадеш едно МПС за скрап фирмите се интересуват да имаш документ за собственост.Като се предава за скрап си вземаш номерата, защото самият процес на бракуване е свързан с връщане на рег. табели...И изобщо с какво ще ти помогне сдаването за скраб? Нали ти искаш автомобила?Въпросната фирма няма проблем да ти го продаде както е бракуван но не като автомобил а като резервни части примерно.Друг е въпросът, че ако колегите са прави - нямаш вариант да го върнеш в движение.Врътка през фирма за скрап не разбирам как ще ти помогне.От друга страна невъзможни неща няма.Ако толкова го искаш този автомобил и си склонен да платиш за това си желание, сигурен съм, че съществува начин.Той законът е врата в полето... Не е задължително да минеш точно през нея ))
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Kuku написа:
                    Не мога да отговоря на въпросите ти, но мога да задам един въпос - казаха ли ти, защо не може да се продава?
                    мпс-то то е собственост на държавна организация, която няма право да продава оборудване и коли, единствения начин било да се бракува за да се освободи от някаква собственост.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      Щом не могат да продават, аз не се сещам, как би могъл ти да се сдобиеш с този автомобил За повторна регистрация на бракувано МПС мога да гарантирам, че няма шанс.Мой приятел ще вози на платформа до Германия две бракувани коли, за да ги регистрира там и после ще ги кара обратно до тук!Ако имаше как да мине с 2000-3000 Евро тук със сигурно щеше да ги даде, но явно няма начин.

                      Коментар


                        #12
                        A да правят дарение могат ли ? На майтап или не, но така няма ли да стане ?
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #13
                          Слав написа:
                          A да правят дарение могат ли ? На майтап или не, но така няма ли да стане ?
                          Дарение може но, няма шанс да ми го подарят на мен. Подарява се техника на училища и подобни....За това било казано да се бракува... Много тъпа ситуация.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            infineon написа:
                            Слав написа:
                            A да правят дарение могат ли ? На майтап или не, но така няма ли да стане ?
                            Дарение може но, няма шанс да ми го подарят на мен. Подарява се техника на училища и подобни....За това било казано да се бракува... Много тъпа ситуация.
                            Ами значи има начин, отиваш и купуваш 15-20 топки (баскетболни, футболни, волейболни), с тях влизаш при директора на училището, в което учат децата ти и му казваш цялата история. Искам да даря нещо за училището ама имам ей такава една болка, ще ми помогнете ли, нека ви дарят тази кола, а аз да я купя от вас.
                            Fiat Coupe 1.8

                            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                            Коментар


                              #15
                              Да, може би това би бил варианта - предприятието дарява на училище, а ти купуваш от училището, като правиш и малко дарение за услугата

                              Коментар

                              Working...
                              X