Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТОК плащате вече без да сте ползвали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ТОК плащате вече без да сте ползвали

    Вече се плаша ток и без да е имало потребление има едни електромер и е изключен прекъснат и за мое учудване вече 3 месеца идват бележки с 2-3 лв Да ви е честито новия данък ТОК .това е за фирми http://www.168chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1560245
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    #2
    Мда, тъй наречената "такса достъп"
    punto HGT

    Коментар


      #3
      В един празен апартамент с абсолютно всичко изключено, токът ми е 36ст месечно точно по тази такса.

      Коментар


        #4
        При мен на ателието и гаража ми идваха фактури по 1-2лв., но там имам СОТ

        Коментар


          #5
          ток

          Разбирам да си е включен електромера и малко да се плаща все някъде може да има нещо но когато е изключено - няма жици до електромера но партидата си седи да има някаква сметка Май това го мъчеха да го въведат от 2-3 години / преди беше такса електромер/ и все не даваха сега му смениха името и стана демек са го одобрили.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            За стационарен и мобилен телефон например плащате в пъти по-високи такси (пак ползваш, не ползваш), тия ли два лева са проблема? Ами парното? Освен рекетьорската такса мощност, тази година платих 100лв изравнителна сметка за парно при показание на единствения топломер 0. Ами вечно дискутираната задължителна застраховка ГО, за която пак има актуална тема? Караш, не караш - плащаш. Таксата за тока даже не заслужава отделна тема :D
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              Аз не се оплаквам, просто споделям колко е при мен.На мен парното 2години подред ми връщат :D

              Коментар


                #8
                Аз също не се оплаквам - споделям факти.

                Коментар


                  #9
                  според мен е съвсем нормално да има такава таксалогично евсе пак даже и да не ползвам имота, като отида и натисна копчето - лампата ще светне
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    На фона на скубането дето се скубе с парното, тва с тока изглежда нищо, но пък абонати на ток има повече отколкото на парно, така че парите може и да са повече.......Като казахме парно, винаги съм се чудел ако съм си спрял парното в апартамент през който минават тръби, защо трябва да се плаща такса неква там.......тръбите минават през моя собственост, Топлофикация ще направи ли нещо ако аз поискам тя да махне тия тръби и да си намери начин да ги прекара откъдето и кефне щото все пак те минават през моя собственост......
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      ФЕРАРИСТ написа:
                      тръбите минават през моя собственост
                      Аз съм под наем и нямам представа, но ако си собственик на апартамент, какво точно притежаваш - панелите/тухлите, въздуха между тях или нещо друго? Въпроса изгледа смешен, но го задавам съвсем сериозно. На какво основание може да спориш с топлофикация, че техните тръби минават през твоя собственост?
                      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                      Коментар


                        #12
                        До колкото ми е известно електромерите са собственост на ИРП-тата.Според закона за измерванията поне веднъж годишно трябва да минават на метрологичен контрол, което не е безплатно. Ако си спомняте случая от началото на годината, когато всички мобилни камери се оказаха незаконни, защото не бяха минали такава проверка. Така стои въпроса с таксиметровите апарати, везните и всякакво оборудване на базата на което ни вземат пари.Освен това, ако видят, че електромера не работи или дава грешни показания, независимо в чея полза е грешката, го свалят и заменят с нов или отремонтиран и проверен без да разберем.
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #13
                          dikanio написа:
                          ФЕРАРИСТ написа:
                          тръбите минават през моя собственост
                          Аз съм под наем и нямам представа, но ако си собственик на апартамент, какво точно притежаваш - панелите/тухлите, въздуха между тях или нещо друго? Въпроса изгледа смешен, но го задавам съвсем сериозно. На какво основание може да спориш с топлофикация, че техните тръби минават през твоя собственост?
                          Тръбите не са на топлофикация, нали отговарят само за топлото до абонатната? Нали затова и са турили един топломер общ долу и въз основа на него плащаш оная разлика наречена "градна инсталация".... Затова, на лятоска, флекса и тръбите - от вуншната страна на апартамента

                          Коментар


                            #14
                            dikanio написа:
                            но ако си собственик на апартамент, какво точно притежаваш - панелите/тухлите, въздуха между тях или нещо друго? Въпроса изгледа смешен, но го задавам съвсем сериозно. На какво основание може да спориш с топлофикация, че техните тръби минават през твоя собственост?
                            Ми да речем че ако имах апартамент, щях да притежавам площа върху която е разположен той, както и пространството в него.......ти ся какво искаш да кажеш, че всеки с апартамент не притежава нищо, и всяка институция може да си прекара ПРЕЗ него квото и кефне ли?
                            Alfa 156 2.0 TS
                            Alfa 156 20VTurbo
                            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                            Locost TF1 3.0V6

                            Коментар


                              #15
                              bubachko написа:
                              Тръбите не са на топлофикация, нали отговарят само за топлото до абонатната? Нали затова и са турили един топломер общ долу и въз основа на него плащаш оная разлика наречена "сградна инсталация".... Затова, на лятоска, флекса и тръбите - от вуншната страна на апартамента
                              А защо топлофикация не плаща наем за сградна инсталация? Нали благодарение на нея доставя топлото до всеки радиатор във всеки апартамент?Как плащаме на ЕРП-тат:- достъп до разпределителната мрежа- достъп до електропреносната мрежа Високо напрежение- пренос през разпределителната мрежа Ниско напрежение- пренос през разпределителната мрежа Високо напрежение- стойност за разпределениеЧе и такса електромер!Като че ли ние произвеждаме тока, та да си плащаме за достъпа!
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар

                              Working...
                              X