Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за силна ракия.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    С преварки не се занимавам. Просто по възможност не пия тазгодишна ракия. И смятам, че като престои 1-2 години, всичко вредно от плодовата ракия е изфирясало. А относно разреждането, случвало ми се е да си размътя ракията. Това разбира се не ми пречи да я пия след това, но друго си е да е като сълза. Размътвал съм ракия след разреждане с купешка, изворна минерална вода. Иначе когато съм я разреждал с истинска изворна, която съм налял от извора срещу плажа на Белово, никога не се е размътвала. Но най-сигурно е с дестилирана вода от аптеката.Обичам ракията да е безцветна, като водка. Дори когато си поръчвам ракия в заведение, ги питам само за безцветните и си избирам от тях. Не че не мога да я пия и леко оцветена, но друго си е безцветната. Виж, ако е тъмна като уиски - не, благодаря. А за градусите, разреждам я до около 42-45 градуса. Хем количеството става повече, хем не виждам смисъл да се пие прекалено силна ракия.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #17
      Младеж, за ракията ще ти дам един съвет, който можеш да пробваш в една бутилка примерно преди да правиш каквото и да било.Сипи в една стъклена бутилка ракия без да я разреждаш и пусни една ДЪБОВА а не черничева дъсчица да плува. След месец пробвай от ракията. Друго което се слага е сушен плод да плува вътре от този от който си варил ракията. Предава изключителен аромат.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Преварката определено прави ракията по пивка и мека ,въпреки по-големият градус.Зависи и какво количество ракия вариш.Тази година варихме пет пъти.Изкарахме 240 литра двойна преварка на 65 градуса,ако трябва да я разредя ,ще стане към 350 литра ,а тия литри си искат и буренца къде да се държат.Общо взето при ракията е като при лютеницата.Всеки си я прави по негова рецепта и вкус.Наздраве на всички и дано имаме повече срещи за дегустация.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #19
          S_BANKOV написа:
          Младеж, за ракията ще ти дам един съвет, който можеш да пробваш в една бутилка примерно преди да правиш каквото и да било.Сипи в една стъклена бутилка ракия без да я разреждаш и пусни една ДЪБОВА а не черничева дъсчица да плува. След месец пробвай от ракията. Друго което се слага е сушен плод да плува вътре от този от който си варил ракията. Предава изключителен аромат.
          A пробвал ли си с черен чай ( пакетче по възможност с конче). С едно пакетче оцветявам два-три литра ракия. Зависи, колко искам да е наситен цвета, толкова го държа. Получава се цвят на уиски за 4-5 минути. Става и със зърна от кафе, но те ароматизират ракията. За някой приятно, за други не до там. Тези заигравки ги правя на малки количества. Многото ракия си я боядисвам с черница, но жълтия цвят не ме "вдъхновява" последно време. Имам пък приятели, които държат на безцветната ракия и си заделям количества за тях...Абе с две думи - гивезелъци всякакви - вкусове много, целта обаче е обща - замай. :P
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #20
            Не случайно написах дъбова дъсчица, тя поема метонала от ракията, пил съм 60гадусова скоросмъртница, която беше все едно 20 градуса.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              S_BANKOV написа:
              Не случайно написах дъбова дъсчица, тя поема метонала от ракията, пил съм 60гадусова скоросмъртница, която беше все едно 20 градуса.
              метонала?
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                Е това вече е истински авто форум .... В този ред на мисли...някой наблизо да продава ракия? Трябва ми за лична употреба. Мога да предложа за бартер мед, добиван от баща ми във Велико Търново. Наздраве!
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #23
                  Че 55 градуса ракия ли е? Баща ми като от стар род, произвеждащ ракия и вино в малки количества (в момента - 500л. вино и около 70-80л. ракия), винаги ми е казвал - Ракия под 52 градуса не е ракия!!! По въпроса за разреждането - също от него и от баба ми знам, че не е хубаво ракията да се разрежда. Да може, да не се пие сега, но след година дори 60-на градусова ракия, ще е О.К.

                  Коментар


                    #24
                    Някой някъде беше казал:Ракията е преди политиката.Разреждаш малко по малко с дестилирана вода за сигурност против размътване.
                    FIAT BRAVO 1.6
                    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                    Коментар


                      #25
                      Да обобщим. Имате X литра ракия, която е Y градуса. Искате ракията да стане Z градуса и разбира се Z<Y.Необходимото количество дестилирана или изворна вода, която трябва да добавите, е: (X/Z)*Y - XПример: Разполагате с (X=)10 литра ракия (Y=)50 градуса. Искате ракията да стане (Z=)45 градуса.Необходимото количество дестилирана/изворна вода, която трябва да добавите, е: (10/45)*50-10=1.1 литра
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #26
                        И да си остане 65 градуса не е проблем . Нали е модерно като ти предложат "твърдо гориво" да ти донесат и купичка с ледени блокчета . Слагаш колко ти душа сака и си я правиш по твой вкус. Кеф 45 градуса ,кеф ти 55 .
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #27
                          коцев написа:
                          И да си остане 65 градуса не е проблем . Нали е модерно като ти предложат "твърдо гориво" да ти донесат и купичка с ледени блокчета . Слагаш колко ти душа сака и си я правиш по твой вкус. Кеф 45 градуса ,кеф ти 55 .
                          Е, т’ва беше приказката на опитния майсотр днес!Г-н Коцев отдавна е спечелил уважението ми с разностранния си мироглед!
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #28
                            За моя вкус след като я пробвах.. си е екстра... страхотен вкус и мирис ( Все пак е от: Череши, Прскови, Ябълки, Сливи, Грозде, Круши и Кайсии) и както каза колегата, оставям я така... предполагам около 65 градуса... Пък на който му е силна... да яде повече салата и повече лед да слага

                            --------------------

                            Коментар


                              #29
                              S_BANKOV написа:
                              Не случайно написах дъбова дъсчица, тя поема метонала от ракията, пил съм 60гадусова скоросмъртница, която беше все едно 20 градуса.
                              Именно. За това и аз писах черен чай. :D
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                #30
                                Когато варя плодова ракия слагам в казана две-три шепи липов цвят и ефекта после е значителен . Липовия цвят предава на ракията един приятен вкус и убива миризмата от костилките ако има такива в кашата.
                                Фиат Панда 1.2 2006година
                                Синджира си идва ,а козата я няма...

                                Коментар

                                Working...
                                X