Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за силна ракия.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за силна ракия.

    Здравейте,И аз като всички като имам проблем от каквото и естество да е се обръщам към Вас.Имам плодова ракия, двоен препек (двойно преварена). Крайното количество не е много, но е много силна. След като спря да тече и общият градус на ракията беше 69 градуса. Което си е малко силно, вече е на 1 месец и е около 67 градуса. Въпросът ми е: С какво количество вода трябва да се разреди 1 литър ракия, за да стане от 67 градуса на около 55 градуса.

    --------------------

    #2
    трябва да се знае и какво е количеството.Количество по сегашни градуси=искани градуси по количество и ти се явява разлика м/у двете количества.Например 20лтр*67=1340 алкохолни градуса делено на 55 искани градуса =24,36литра разлика 4,36литра.опс.1*67=55*1,21 разлика 210грама
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


      #3
      Точно количество надали някой може да каже. А и да не те подведе някой и да развалиш ракията. Я вземай едно шише и малко по малко му наливай вода докато го докараш до желаните градуси. На 1-ин литър налей 100мл вода и измери как е. А и предполагам не говориш за чешмяна вода.Колегата ме е изпреварил докато съм писал, даже цяла формула е дал .

      Коментар


        #4
        http://blog.dodimarkov.com/2011/12/b...повядай. Таблицата е вярна. :P
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #5
          Не за чешмяна вода разбира. Въпроса е че си взех с мен 3 литра ракия, да се събереме приятели и да я изпием. Няма да разреждам цялото количество, с него си се занимава брат ми, аз само за тия 3 литра.Значи от форумата горе разбрах на 1 литър - 210 мл вода. Значи за 3 литра 630 мл.

          --------------------

          Коментар


            #6
            Математика. Литрите ракия се умножават по алкохолния градус и полученото число се дели на желания градус. Получава се число, което показва количеството ракия с желания от нас градус. От него изваждаме фактическото количество ракия в литри. Получаваме количеството вода, която трябва да добавим. Например: Произвели сме 38 л с алкохолен градус 52 об% - умножаваме 38 по 52 и получаваме 1 976, което делим на желания градус - 42 об%. Получава се числото 47,03, от което изваждаме 38 / литрите ракия/. Получаваме числото 9,03, което показва литрите вода за разреждане.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Формулите вече ти ги казаха. А за водата - само дестилирана. Иначе може да размътиш ракията. И освен това мисля, че спиртомерът ти не е верен. Я по-добре я измери и с друг спиртомер.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Верен трябва да е Венко.Все пак за двойна преварка пише колегата.Моята сливовата е на 65 градуса.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Re: Въпрос за силна ракия.

                  Huku написа:
                  Здравейте,И аз като всички като имам проблем от каквото и естество да е се обръщам към Вас.Имам плодова ракия, двоен препек (двойно преварена). Крайното количество не е много, но е много силна. След като спря да тече и общият градус на ракията беше 69 градуса. Което си е малко силно, вече е на 1 месец и е около 67 градуса. Въпросът ми е: С какво количество вода трябва да се разреди 1 литър ракия, за да стане от 67 градуса на около 55 градуса.
                  Аз бих казал...да кажеш къде ще се събираме....идваме 4-5-6 човека от форума...кой дестилирана вода...кой трушиика...кой спиртомер...всеки ще вземе по нещо...та ще разреждаме по малко и ще кусваме докато стане идеална... Пък каквото остане ще почерпиш приятелите )) Наздраве
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Въпрос за силна ракия.

                    kiselo написа:
                    Пък каквото остане ще почерпиш приятелите )) Наздраве
                    Да бе, ще остане... На мен обаче тия 55 градуса ми се виждат малко множко. Не съм почитател на ракията много, но си мисля, че 45-46 градуса е по-добре от 55...То жива отрова това 55 градуса!

                    Коментар


                      #11
                      кви формули...кви 5 лв? Хващаш тия три литра,наливаш ги в една тенджУра,наливаш малко дестилирана вода(не от тия дето продават по бензиностанциите,тя не става) или пък девин,ама да е изворна. Разбъркваш ,без много да я "блъндикаш" с една лъжица и мериш,така докато я докараш до желания градус! А тая ракия оцветявана ли е? Защото ако не е,пусни и едно черничено парче дърво и хем ще я оцветиш,хем ще пооправиш малко градусите. Но за това си трябва време,ако нямаш такова,разреждаш със дестилирана вода или изворна девин.
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        #12
                        Оцветена е ракииката... а за градуса 55 си е супер градус.. Ние от Балкана обичаме люта рИкия... :D Мерси за всичко ще вида формулите и ще го нагодя

                        --------------------

                        Коментар


                          #13
                          Какви са тия огнени води, които пиете? 55 градуса, ужас .
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            не само с дестилирана става и с минерална вода да се разреди гледай етикета да не пише само Изворна тогава ще е размъти Наздраве
                            фиат типо 1.4 cat.ie Бахх Маамууу
                            Фиат Стило - 1.8 16V , 133 магарета

                            Коментар


                              #15
                              Тая година разредих с вода Пирин - отлично се получи.Правил съм го и с Девин, и с дестилирана - ефекта е еднакъв.Иначе най простата сметка е количеството по градусите дава общите алкохолни градуси. Делиш на желания градус на литър и получаваш крайното количество ракия.Слагай обаче малко по-малко вода - да кажем 10% по малко, защото градуса си пада само като поседи ракията.Аз я чакам по една седмица в бидон да й падне градуса и тогава разреждамТази година тройната преварка си я прибрах в къщи от казана на 70 градуса, след седмица беше на 66...Аз разреждам на 50 и после държа в буре, където пада до около 46-7...
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X