Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет от колега фотограф

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за съвет от колега фотограф

    Моля за съвет относно този фотоапарат: http://www.gogo-bg.net/konica-minolt...6mb-p-788.htmlПредлагат ми го за 200 лева - апарата е на 1 година и около 1500 снимки. Много ме привлича голямото оптично увеличение. Струва ли си и добри снимки ли прави? Четох отзиви по разни форуми - общо взето са доста положителни...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    3.2 мегапиксела са малко. снимките ще стават леко замазани и на снежинки.за ясна и кристална снимка 4 мегапиксела най-малко!

    Коментар


      #3
      The Secret Lover написа:
      3.2 мегапиксела са малко. снимките ще стават леко замазани и на снежинки.за ясна и кристална снимка 4 мегапиксела най-малко!
      Именно затова се колебая между него и този: http://www.premia.com.ua/product_inf...cts_id=2035354Чудя си и за един нов Олимпус FE-130.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        НЕ се лъжи, брат ми има Коника Минолта полупрофесионален модел някакъв се води, грам не ми харесва. Замазва снимките, дисплея му изглежда евтино в сравнение с моето Фуджи, огромен е, абе нещо не ми харесва тая новосформирана марка...

        Коментар


          #5
          Ето ти снимки правени с въпросния апарат, мен не ме кефат, а теб?http://photo-cult.com/album.php?cam=...fdb05800Щом си готов да дадеш 200 лв., не може ли да отделиш още 100 лв. и да си вземеш примерно такъв чисто нов:http://get.bg/catalog/product_info.p...s_id=15980По характеристики не може да става и сравнение между двата ... в Техномаркет е 309 лв., мога да постна и снимки правени с него ...А откъм фотографско мнение, имам двама фотографи в екипа и отзивите им за апарата са много добри ... е не е canon за 1200 лв., но на мен ми върши повече от перфектна работа ...Нито Panasonic-а, нито Olympus-а са по-добри от модела, който ти препоръчвам ...

          Коментар


            #6
            wwweb написа:
            Ето ти снимки правени с въпросния апарат, мен не ме кефат, а теб?http://photo-cult.com/album.php?cam=...fdb05800Щом си готов да дадеш 200 лв., не може ли да отделиш още 100 лв. и да си вземеш примерно такъв чисто нов:http://get.bg/catalog/product_info.p...s_id=15980По характеристики не може да става и сравнение между двата ... в Техномаркет е 309 лв., мога да постна и снимки правени с него ...А откъм фотографско мнение, имам двама фотографи в екипа и отзивите им за апарата са много добри ... е не е canon за 1200 лв., но на мен ми върши повече от перфектна работа ...
            Тоя Самсунг ми хареса. Може ли да постнеш снимки от него?

            Коментар


              #7
              wwweb написа:
              Ето ти снимки правени с въпросния апарат, мен не ме кефат, а теб?http://photo-cult.com/album.php?cam=...fdb05800Щом си готов да дадеш 200 лв., не може ли да отделиш още 100 лв. и да си вземеш примерно такъв чисто нов:http://get.bg/catalog/product_info.p...s_id=15980По характеристики не може да става и сравнение между двата ... в Техномаркет е 309 лв., мога да постна и снимки правени с него ...А откъм фотографско мнение, имам двама фотографи в екипа и отзивите им за апарата са много добри ... е не е canon за 1200 лв., но на мен ми върши повече от перфектна работа ...Нито Panasonic-а, нито Olympus-а са по-добри от модела, който ти препоръчвам ...
              Може разбира се... В процес на проучване съм така да се каже...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Изобщо не се лъжи по това колко мегапиксела е !!! Машинката е жестока единствената пречка е че по-голям като размери и ши ти се разгони фамилията да го мъкнеш повярвай ми ! Имам от 3 години Кодак ДХ7590 4М.пих и мога да ти кажа че прави страхотни снимки и аз сам съм му намалил големината на 3.2 МПих защото стават много големи снимките като КБ! Най-важното нещо на един апарат е Оптиката тея мегапиксели нека ми ги надуват колкото щат ! Те нямат нищо общо с качесвтото на снимката , те само я правят по-голяма! Единственото нещо е обектива! А на този е много добра оптиката бъзикал съм се с такъв и е страхотен - процесора му е от някво ново поколение и много кратко е времето м/у снимките! Има и ръчен фокус което е супер при нощни снимки! абе въобще взимай! Понеже съм сигурен че поста ми ще предизвика много възгласи от сорта чуваш ли се че мегапикселите нямат значение (понеже разбирачи много) искам да кажа че това си е мое лично мнение!В резюме КУПУВАЙ! Няма да съжаляваш а и цената му е повече от жестока! Никви олимпуси,пентакси,бенкюта,самсунги, и т.н. Като си купуваш апарат фирмата производител трябва да се занимава само с такава техника а не да произвежда от прахосмукачки до кораби!
                Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  пиши на Vladimтой нещо се губи из форумада не е на Карибите? :D
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    какъв то и да е ако не можеш да снимаш с него макар и цифров всеки апарат си има настроики!точно с Кониката имам невероятни снимки ще ги постна да ги видите.

                    Коментар


                      #11
                      rustson написа:
                      Изобщо не се лъжи по това колко мегапиксела е !!! Машинката е жестока единствената пречка е че по-голям като размери и ши ти се разгони фамилията да го мъкнеш повярвай ми ! Имам от 3 години Кодак ДХ7590 4М.пих и мога да ти кажа че прави страхотни снимки и аз сам съм му намалил големината на 3.2 МПих защото стават много големи снимките като КБ! Най-важното нещо на един апарат е Оптиката тея мегапиксели нека ми ги надуват колкото щат ! Те нямат нищо общо с качесвтото на снимката , те само я правят по-голяма! Единственото нещо е обектива! А на този е много добра оптиката бъзикал съм се с такъв и е страхотен - процесора му е от някво ново поколение и много кратко е времето м/у снимките! Има и ръчен фокус което е супер при нощни снимки! абе въобще взимай! Понеже съм сигурен че поста ми ще предизвика много възгласи от сорта чуваш ли се че мегапикселите нямат значение (понеже разбирачи много) искам да кажа че това си е мое лично мнение!В резюме КУПУВАЙ! Няма да съжаляваш а и цената му е повече от жестока! Никви олимпуси,пентакси,бенкюта,самсунги, и т.н. Като си купуваш апарат фирмата производител трябва да се занимава само с такава техника а не да произвежда от прахосмукачки до кораби!
                      Резолюцията (пикселите) има значение само при "проявяването" на снимката ... дали снимаш на 1 mpix или 6 mpix-а качеството на снимката си е едно и също, разликата е в големината й, която големина по-късно при "проявяване" има значение ...Един апарат, ако не може да снима на 1 mpix, няма да може да снима и на 6 mpix-a ...И не го навивай на човека да взима тоя боклук щото апарата е много зле ... ако си говорим за марки при апаратите те са две: Canon и Olympus ... но има модели-изключения, като Samsung-а за който говоря, аз също се колебаех между Olympus Fe-140 и Samsung ... еми определено Olympus-а беше по-зле ...Относно снимки от Samsung-a ще постна малко по-късно, че нямам време в момента да ги изровя ... а до тогава може да се видят тези, които съм правил без никакви финни настройки:http://www.fiat-bg.org/forum/files/2...ледните 3 снимки са правени към 8:15 вечерта, т.е. при слаба светлина ...

                      Коментар


                        #12
                        Ето инфо за колегата Vladim http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=8553

                        Коментар


                          #13
                          Значи - никой от Вас не каза дали е фотограф - в професионалните форуми не го хулят апарата, но както и да е не е казано че него ще купувам. Просто ми трябва, че вече е срамота - ще снимам най вече придодни картинки за собствена употреба. Ето и сега през трите почивни дни ще ходя на Рила и ми се иска още тази седмица да си купя за да нащракам рилските езера. 100 човека 150 мнения но препоръчайте все пак нещо за до 300 лева. Не ми трябва някакъв суперпрофесионален фотоапарат.
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            Слушаи сега аз какво ще ти кажа, не мога да претендирам че кои знае колко разбирам от апарати но за 5 годи работа в областа на Цифровата фотография и дигитално фото мога да ти кажа кои апарат кви снимки прави. В магазина могат да ти наговорят кво ли не, на твоите приятели може да им харесват снимки дето дефакто са пълна боза така че ако искаш съвет и искаш да имаш хубави снимки с реален цвят на кожата, без "изгорели" петна, без дисбаланс на цветовете(бялото) мога да ти кажа че това го постигат само някои марки за сега. (Да неси посмял да си купиш Минолта ша си я чукаш по главата после ) Да започнем с Олимпус- това е перфекния любителски апарат идеален цвят и разработка на кадъра перфектен бял баланс както вътрешно така и външно снимане, получаваш чудесни цветове. серията CAMEDIA като чели снимат доста по реално от серията MIU Ако си купиш олимпус няма да сгрешиш-Недоататъците са че нямат толкова екстри като другите марки малко са по скъпи но си заслужават. марката Канон-префектни апарати също като олимпус правят хубави снимки но на тъмно малко им е трудно с баланса на цвета (зависи и от модела де) те имат повечко екстри и са много наджени машини.Голям плюс на конона е перфекната система за фокусиране с него безфокусна снимка трудно ще направиш. 3-тата марка която ще ти препоръчам е Фуджи незнам как ги направиха тези Фуджита ама серията Фаинпикс е много спулочлива и дуракоустоичива един такъв го тормозим в фотото вече 3 години и е железен. Не ти препоръчвам Сони и Панасоник макар че Сони с последните модели показаха че държат да направят апарат които да снима добре и тва си го признавам но евтините им модели не струват. панасоник са упорити и още си мислят че тяхните апарати могат да снимат :D (да ме извинят колегите с панасоници ама по голямо дърво нема) за Самсунг и дума да не става тая марка "ширпотреба"маи успяха само с телефоните. Та така приятел гледам че си споменал модела на Олимпус ФЕ-130 тои е Камедия, много добро апаратче за цената си ще се радваш на хубави снимки. Това е от мен успех. Ааааа и не се лъжи по пикселите достатъчно е 3 да има за да си правиш нормални хубави снимки от тях зависи само колко голяма снимка можеш да направиш преди да се разпадне.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              kiro_of_the_day написа:
                              Значи - никой от Вас не каза дали е фотограф - в професионалните форуми не го хулят апарата, но както и да е не е казано че него ще купувам. Просто ми трябва, че вече е срамота - ще снимам най вече придодни картинки за собствена употреба. Ето и сега през трите почивни дни ще ходя на Рила и ми се иска още тази седмица да си купя за да нащракам рилските езера. 100 човека 150 мнения но препоръчайте все пак нещо за до 300 лева. Не ми трябва някакъв суперпрофесионален фотоапарат.
                              Вземи си тоя апарат, дето ти хареса на теб лично най-много, 10 фотографа да питаш 10 различни мнения ще получиш ... иди на място в магазина, снимай, пробай и така (а и от фотограф до фотограф има 10 км разлика) ... Като тръгнах да взимам общо взето и аз гледах да е около 300 лв. и да ми върши непрофесионална работа. Както казах работя с двама фотографи (ей тук може да се види, че не са случайни: http://alphadesigner.com/pages/bg/photos/02/06.html) в екипа, веднага се допитах до тях, казаха ми освен Canon или Olympus друго не се лъжи да взимаш. Почнах да гледам само Olympus щото Canon почват от 500-600 нагоре ... така стигнах до Olympus FE-130 и FE-140 ... да ама не ми хареса как снимат и взех да обръщам внимание и на други марки, този Samsung ме грабна веднага, взех един от колегите фотографи да го види и каза, че за тея пари и в сравнение с Olympus-а е по-добър ... взех си него и останах повече от очарован, определено получих повече от това, което очаквах ...НЕ, не съм фотограф, програмист съм

                              Коментар

                              Working...
                              X