Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с регистрация на вирт. карта в ПейПал.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    sok1 написа:
    Картата е MasterCard Virtual от Пощенска банка. Имам си интернет банкиране там и си виждам всички сметки. Виждам и сметката на виртуалната карта. По този начин вкарах в нея 17 евро. Картата си има номер и CVC. Номерът пробвах да го вкарам така хххххххххххххххх и така хххх хххх хххх хххх, но безуспешно.
    Най- вероятно банката ти няма съглашение с Пейпал, точно за този вид карти - ето събщението гласи, че банката не валидира картата... Пейпал нищо не са виновни. Най добре си е с кредитна карта съм забелязал. Регистрирал съм и дебитни, ама все иамше нещо. Докато с Мастеркард нямам никакви проблеми, където и да било.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17
      Yavor , точно казано !
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #18
        Днес ще отида на място в банката и ще разбера къде е проблема. А вероятности - дал Господ. В друг форум четох за същият проблем, т.е. излиза същото съобщение, но проблемът е бил в грешка при въвеждане на цифрите. По тази причина си мисля, че е ВЕРОЯТНО съобщението да е стандартно за всички проблеми. Но както казах, днес ще ходя до Пощенска и ще видим...
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #19
          sok1 написа:
          Днес ще отида на място в банката и ще разбера къде е проблема. А вероятности - дал Господ. В друг форум четох за същият проблем, т.е. излиза същото съобщение, но проблемът е бил в грешка при въвеждане на цифрите. По тази причина си мисля, че е ВЕРОЯТНО съобщението да е стандартно за всички проблеми. Но както казах, днес ще ходя до Пощенска и ще видим...
          Успех тогава, аз до сега компетентен служител в тази банка не съм намерил, нищо че ги ползвам от поне 10 години ама ти може да имаш късмет...Аз съм регнал кредитна VISA на ПИБ и съм нямал никакви проблеми с Paypal.

          Коментар


            #20
            Няма смисъл от кредитни карта. По добре Visa Electron. Тя е с някаква смешна такса за цяла календарна година. Особено с онлайн банкиране, свободно движиш ресурси във и извън нея.

            Коментар


              #21
              Mupo написа:
              Няма смисъл от кредитни карта. По добре Visa Electron. Тя е с някаква смешна такса за цяла календарна година. Особено с онлайн банкиране, свободно движиш ресурси във и извън нея.
              Принципно си прав, ама аз по едно време доста пътувах и извън европа трудно става с Visa Electron...

              Коментар


                #22
                Toва, че банката нямала договор с пейпал са глупости - банката има договор с виза и мастъркард да издава техни карти, така че ако картата ти има това лого, няма значение коя банка я е издала. В случая мисля, че консултация с банката е най-добре.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #23
                  Проблемът е решен! Чудя се да се смея ли, да плача ли... Забравили да ми активират картата... Направо издивях! Много добре помня момичето, когато го обучаваха да работи със съответните софтуери. Беше преди около 5 месеца. Странното е, че винаги съм попадал на нея и съм подхождал с разбиране - все пак никой не се е родил научен. Ама след 5 месеца да се допускат такива грешки...Както и да е, регнах си картата, всичко мина нормално. Сега чакам да ми излезе бордерото (или там както се казва) за да си видя кода, да потвърдя с него в ПейПал, че да си ми върнат еврото и половина.И те така!
                  Stop giving directions, just say "Follow me."
                  Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                  Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                  Коментар


                    #24
                    Един съвет - бидейки само транзактор на пари и възможноста на съхраняваш виртуални пари преведени ти по една или друга причина в акаунта, тия гадове могат абсолютно когато им кефне да ти блокират акаунта, да ти вдигнат на трупчета средствата в него, могат дари и да ти изтеглят пари от сметката при доста обстоятелства и ти дори да си нямаш и хабер за това. Тия не са банка, не попадат под банковите регулации изобщо са едни такива мръсни гадове че до гуша са ми дошли.Но засега нямат реална алтернатива, и затва си веят байрака както им кефне.Не дръж в акаунта си средства изобщо, а в картата по сметката не дръж повече от толкова колкото можеш да си позволиш да изгубиш.......От близо 10 години ползвам шибаната им услуга, и съм им сърбал попарата......
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #25
                      todorakiggg написа:
                      Mupo написа:
                      Няма смисъл от кредитни карта. По добре Visa Electron. Тя е с някаква смешна такса за цяла календарна година. Особено с онлайн банкиране, свободно движиш ресурси във и извън нея.
                      Принципно си прав, ама аз по едно време доста пътувах и извън европа трудно става с Visa Electron...
                      Избягвайте да регвате кр.карти по принцип .Ако пътувате често е добре една виза класик да си имате за сам.билети ,хотели и рентакар .Иначе ферариста добре се е изказал за пейпал :D
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #26
                        ФЕРАРИСТ написа:
                        Един съвет - ...Не дръж в акаунта си средства изобщо, а в картата по сметката не дръж повече от толкова колкото можеш да си позволиш да изгубиш...
                        Абсолютно съм съгласен с теб! И така съм решил да правя. Превеждам си колкото ми трябва във виртуалната карта(преводът ми е безплатен), из’арчвам си ги с кеф и толкова. Регнах се в ПейПал, защото съм чувал, че някой не приемат плащане по друг начин.
                        Stop giving directions, just say "Follow me."
                        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                        Коментар


                          #27
                          Скоро много търговци ще спрат да работят с пейпал минавайки към алтернативни доставчици на същата услуга. Пейпал повишиха за пореден път комисионите и за пореден път се направиха на институция...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #28
                            ФЕРАРИСТ написа:
                            Един съвет - бидейки само транзактор на пари и възможноста на съхраняваш виртуални пари преведени ти по една или друга причина в акаунта, тия гадове могат абсолютно когато им кефне да ти блокират акаунта, да ти вдигнат на трупчета средствата в него, могат дари и да ти изтеглят пари от сметката при доста обстоятелства и ти дори да си нямаш и хабер за това. Тия не са банка, не попадат под банковите регулации изобщо са едни такива мръсни гадове че до гуша са ми дошли.Но засега нямат реална алтернатива, и затва си веят байрака както им кефне.Не дръж в акаунта си средства изобщо, а в картата по сметката не дръж повече от толкова колкото можеш да си позволиш да изгубиш.......От близо 10 години ползвам шибаната им услуга, и съм им сърбал попарата......
                            Ползвам Paypal от 2002 година и много големи драми с тях не съм имал, макар че съм чувал за какви ли не изгъзици... Само веднъж се сещам откарах около час на телефона със съпорта им в US, ама в момента не се сещам за какво беше драмата. Общо взето работата е май на късмет, но от гледна точка на buyer protection, която предлагат доста повече ги предпочитам от директно картово плащане. Незнам как ще залязват ама са много големи в US и бай хамериканец ги ползва супер много. Те и много кредит кард компании имат големи такси примерно American Express и доста магазини в US не ги приемат по тази причина ама продължават да се ползват супер много особено на корпоративно ниво.

                            Коментар


                              #29
                              Аз не съм на същото мнение за пейпал. Пък за България са отворени от 2007, сигурно доста си ги ползвал в чужбина.... Получавам пари всеки месец поне по веднъж, понякога плащанията са малко и ги оставям в сметката или ги харча за нещо онлайн - никога не са ми изчезвали пари, не са ми блокирали акаунта, само ми спряха плащанията за верификация. Освен това са базирани в Ирландия, така че са под европейските регулации. Всичко останало, което казваш са съвсем нормални правила, които всеки трябва да спазва, за да защити парите си - например да не държи повече, отколкото муи трябват. Да ползва онлайн банкиране или смс, за да следи какво се случава. А реална алтернатива има - можеш винаги да платиш директно с картата, със скрил - в ибей се приема пейпал и насърчават използването на пейпал, защото са една компания, но винаги можеш да пазаруваш и от другаде.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                #30
                                Преди повече от петилетка ми лимитираха акаунта с 1350 евро в него, опънаха ми и 690 лв от сметката.......6 месеца ме въртяха като луд, сканирвах им какви ли не документи, говорих маса време с чужди супорт номера и накрая ми върнаха само 690те лева и то щото банката оспори транзакцията.......И понеже знам че няма начин да няма начин да си ги върна тия пари, направих си 4 карти, верифицирах 4 акаунта за прехвърляне на пари от тях към сметката, осъществих фиктивни сделки от различни места и айпита от единия към другия акаунт, след това прехвърлях парите към сметката си, а с другия свързан акаунт протестирах като купувач сделката, а политиката им е такава че в повечето случай на продавача се показва среден пръс, слагат ми акаунта на минус но ми дреме, тва са виртуални пари, истинските съм ги изтеглил вече.......с хватки от сорта си докарах към 500 лв горница и им звъннах да им кажа как съм им го заврял.........отне ми доста време, но както казах - няма начин да няма начин.......От тогава стриктно при над 20 - 30 евро или лири в акаунта - моментално към сметката.......А тея дет не са видели кво пише под всеки техен мейл - PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A.Société en Commandite par ActionsRegistered Office: 5th Floor 22-24 Boulevard Royal L-2449, LuxembourgRCS Luxembourg B 118 349
                                Alfa 156 2.0 TS
                                Alfa 156 20VTurbo
                                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                                Locost TF1 3.0V6

                                Коментар

                                Working...
                                X