Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой да разбира от битови климатици ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой да разбира от битови климатици ?

    Имам една Осака CH-9-NS, не си знае годините ама работеше лятото идеално.Рекох одеве да го пусна - няма никой.Натискам аварийния бутон на вътрешното тяло - светват някои от светодиодите , мигат си бързо и след 4-5 мин спират - нито външното , нито вътрешното тяло тръгват.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Re: Някой да разбира от битови климатици ?

    emzo написа:
    Имам една Осака CH-9-NS, не си знае годините ама работеше лятото идеално.Рекох одеве да го пусна - няма никой.Натискам аварийния бутон на вътрешното тяло - светват някои от светодиодите , мигат си бързо и след 4-5 мин спират - нито външното , нито вътрешното тяло тръгват.
    Не разбирам, но едно мое НЕО скоропостижно си замина преди 2 години. За 50лв. ми го ремонтираха - студени спойки по управляващата платка...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Ами ще я сваля ако съм сигурен, че е там проблема, че не ми се сваля вътрешното тяло.Да не е някой температурен датчик, ама трябва някой наясно с болежките им да сподели.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        По климатиците не съм разбирач, но знам че им е необходимо малко време при преминаване от ражим охлаждане към режим отопление и обратно. Лятото си взех един оригинален китайски , и не го бях включвал от от около 2 месеца, но се наложи да стопля малко стаята и го включих. Първоначално като че ли "заби" и си помислих че се скапал, но след като "помисли" известно време, взе че захапа.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Моя пък прескача режима за топло... Като натискам "mode" минава през снежинка, капчица, вентилаторче и отново отива на снежинка като изобщо не превключва на слънчицето, все едно го няма...
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            Загледай се как мигат светодиодите, има ли някакъв алгоритъм, може да е флаш код за грешка.

            Коментар


              #7
              Няма алгоритъм, няма описано такова мигане при ерор кодовете.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                msotiroff написа:
                Моя пък прескача режима за топло... Като натискам "mode" минава през снежинка, капчица, вентилаторче и отново отива на снежинка като изобщо не превключва на слънчицето, все едно го няма...
                Ако е Осака, проблема е в дистанционното. В службата вече второ сменят със същия проблем! Или поне техниците така твърдят.А за колегата започнал темата - по-добре извикай някой да му замери фреона и да го огледа, защото има много варианти.
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  Техници ще извикам, чак след като се убедя сам, че нищо не мога да направя.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    По въпроса за дистанционното- проверява се дали работи през камерата на телефона. Включваш камерата на телефона и гледаш диода на дистанционното през нея. Натискаш произволен бутон от дистанционното. Ако дистанционното работи- диода примигва.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      Имам 2 Осак-и в къщи - 9-тка и 12-ка, които са около 10 годишни. Работеха перфектно до миналата година, когато 12-ката даде фира. Извиках техник от сервиз "Осака" в Ямбол /той е и собственик на сервиза/, който без да разглобява климатика, само с поглед установи, че захранването си е отишло. Каза ми ремонт - 100 лв. , нова платка - 200 лв. Доядя ме и се обадих на друг сервиз. От там дойде техник, измъкна ми платката, държа я 1 месец у себе си и ми каза че не е от захраването ами от процесора, ама той не можел да го смени и т.н. Взех си платката и отново на сервиз "Осака". Казах им констататцията на колегата им, а те казаха да поздрвя майка му... Все пак се оказа захранването, което ми отремонтираха с отстъпка - за 90 лв. И отново имам перфектно работещ климатик. Лошото е че тия гадове от сервиз "Осака" са единствените, които разбират на тези климатици, понеже са ходили на обучение в Бургас и никой друг в града няма необходимия ценз за да извършва такива ремонти. И като единствени - съдират кожи. Пожелавам ти да си решиш проблема сам, че иначе...
                      Peugeot 301
                      Punto 1.9 JTD - на жената

                      Коментар


                        #12
                        После ще се мъча да сваля платката, че е височко и неудобно, а предполагам няма как да разкача вътрешното тяло заради фреона или бъркам ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Re: Някой да разбира от битови климатици ?

                          emzo написа:
                          Имам една Осака CH-9-NS, не си знае годините ама работеше лятото идеално.Рекох одеве да го пусна - няма никой.Натискам аварийния бутон на вътрешното тяло - светват някои от светодиодите , мигат си бързо и след 4-5 мин спират - нито външното , нито вътрешното тяло тръгват.
                          Пусни го и се заслушай във външното тяло какво прави.Какъв звук издава.Ако е един такъв като бучене на трансформатор и се мъчи смени кондензатора пусковия на външното тяло...5,6,7лв е някъде....Намира се най горе във външното тяло.Отвива се само горния капак.На моя съм го сменял 2 пъти.И тои е стар 11годишен...Това ми го каза техник на осака.Това им е проблема...ако не е инверторен де....
                          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                          Коментар


                            #14
                            @galinchooo - ще проверя, мерси.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              venco67 написа:
                              Извиках техник от сервиз "Осака" в Ямбол /той е и собственик на сервиза/, който без да разглобява климатика, само с поглед установи, че захранването си е отишло. Каза ми ремонт - 100 лв. , нова платка - 200 лв.
                              Ха ха ха..Веско аз съм го учил

                              Коментар

                              Working...
                              X