Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много ниско налягане на водата вкъщи!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много ниско налягане на водата вкъщи!

    Направо е мъка, не може да се изкъпе човек като хората... Вярно, че съм на 7-мия етаж, но съм живял и на 11-тия и не е било толкова зле... Никога не е било силно налягането, но в последно време стана много, много ниско, направо нетърпимо. Съседите до нас имат добро налягане, но те са на друга централна тръба. Два е етажа под нас апартаментите не са обитаеми, така че няма как да сравня с тяхното налягане...Ходих във ВиК-то да се жалвам, дойдоха на другия ден някакви по поддръжката, бъзикаха нещо в мазетата и се изнесоха по терлици без да се обадят... Ефект - нулев.Лошото е, че никъде не намерих да е регламентирано какво минимално налягане са длъжни да ми доставят до водомера.Ако някой е врял и кипял в тези ядове с монополите, ще съм мн благодарен да сподели в темата. Какво да ги правя тези полуидиоти? Молби? Жалби? Скандали? Готов съм на всичко, за да мога да се изкъпя като нормален човек...
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Колега сравни налягането по долните етажи как е. Ако и при тях е слабо може тръбата да се запушила. Другия вариант е ако имаш аератори по смесителите да са се запушили(казвам го от личен опит) При мен бяха пълни с камъни и боклуци, че единия смесител не искаше да тече. Иначе за минималното налягане, до сега не съм чул да има някой който да е осъдил ВИК, пък и не съм срещнал закон за това.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Първо провери цедките по смесителите,че като се запушат има такъв ефект.На ниските етажи има ли нормално налягане?При теб колко е,завиваш един манометър на чешмата и мериш,ако нямаш 1 бар поне,викаш ВИК и им вдигаш един скандал иначе няма оправия.Аз преди време имах такъв проблем вкъщи и само след разправията оправиха нещата.
      Fiat Marea 1.8 16v HLX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

      Коментар


        #4
        Първо провери цедките на водомерите да не са се задръстили. Ако не е от тях единственият проблем е в запушените с ръжда и налепи тръби.ВиК им свършват задълженията долу в мазето.Нагоре тръбите и щтранговете като са пълни с налепи и ръжда не е техен проблем.Минал съм по този път и ти казвам от опит.Единственото решение е полипропилен,обаче за да има ефект трябва всички под теб да се навият и да ги смените комплексно.Ефекта е поразяващ след това.Събирането на съгласието на комшийте и парите обаче често е проблем.Успех
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          колега има помпи за повишаване на налягането и струват около 80-90лв купуваш си и си я връзваш в твоето жилище и си я регулираш на подходящо за тебе налягане но си трай пред комшийте защото при тях ще стане плачевно с налягането
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            Накисвам аераторите от време на време в оцет и после ефекта е осезаем.

            Коментар


              #7
              Колега, ако входящото налягане (след централния водомер) е наред проверката се започва от спирателните кранове след него ( включително и тези у дома). Да не те заблуждава факта, че са максимално отворени. В 90 % проблемите идват от тях. Ако входящото налягане е ниско нищо не можеш да направиш. Проблема е единствен и САМО на оператора, т.е. ВиК. Длъжни са да го отстранят.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Свалих и изчистих цедките на смесителите, както и душ-слушалката и нещата се пооправиха, но да видим до кога... Имаше доста отлагания на котлен камък, душ слушалката беше почти на 90% запушена от него Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  В нашия район - Пазарджик - Пловдив - Хасково водата е много варовита и това причинява невероятни проблеми.В къщи чистя всичко на половин година. Само душа не мога - че слушалката е капсулована... Миналата година просто купих нова.Най гадното е че от гадната вода джиджавката, която превключва душ/долу се задръства и като не е чистена скоро не затваря добре, а понякога се самопревключва и причинява изненади...
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Яворе, аз не си играя да ги чистя, накисвам в оцет за една нощ и всичко пада на следващата сутрин с едно изплакване. Според мен и с душ слушалката ще стане така. Като го сложиш в оцет той ще си стигне навсякъде. Същото и с батериите отвън. Ако просто ги тръкнеш с препарат или полееш с оцет нищо няма да стане, обаче ако вземеш тоалетна или домакинска хартия, понакиснеш я с оцет и я овъртолиш около батерията за няколко часа - после с едно изплакване грейва като ново.

                    Коментар


                      #11
                      А вертикални и хоризонтални щрангове сменял ли си? АКо не са сменяни близките 5-10 години вероятно никога не са сменяни. А това ти гарантира, че водата ти минава през отвор, колкото връх на молив, защото тръбата е затлачена. Ако чакаш топлата вода да дойде повече от 3-4 секунди значи гаранция, че рециркулационната тръба е в историята, а с нея съответно и останалите. Просто заради горещата вода тя се циментира първа. Нашата рециркулационна беше бетон - буквално.

                      Коментар

                      Working...
                      X