Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса, свързани с електронен фиш

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса, свързани с електронен фиш

    Получих електронен фиш със снимка за превишена скорост.колата е моя ,но не съм я карал аз.Фиша е от ОДМВР Ловеч,а аз съм от Търново,та ме интересува1.Откъде да изтегля декларация която да попълня,че не съм карал аз колата2.В КАТ освен декларацията и ксерокопие от книжката на виновника трябва ли да водя и виновника с мен(понеже не е в България)3.В КАТ Ловеч или в Кат Търново мога да подам декларацията?Мерси

    #2
    Мисля, че трябва да посетиш шефа на КАТ в Ловеч. Като му обясниш каква е ситуацията той ще ти каже какво да правиш.
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #3
      Колеги,само аз ли съм получавал подобен дзвер :D

      Коментар


        #4
        Отиваш си при кварталния във Велико Търново и пред него пишеш декларацията.Не ти трябва нищо освен имената и ЕГН-то на водача направил нарушението.След като подадеш тази декларация, полицията си издирва виновника и му праща снимката с глобата. Поне при мен беше така. Аз съм от плевен а колата я караше един приятел от Шумен.

        Коментар


          #5
          Най добре да е щвейцарски гражданин по въъзможност с изтекла книжка - Факт
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Декларация подава виновника и се разписва отдолу, то иначе може всеки да посочиш, ами и ако тои каже не съм аз.Прибягвал съм до чужди книжки заради превишена скорост два пъти и от там знам.
            Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


              #7
              biankov написа:
              Отиваш си при кварталния във Велико Търново и пред него пишеш декларацията.Не ти трябва нищо освен имената и ЕГН-то на водача направил нарушението.
              Трябва и копие от книжката на нарушителя ... иначе декларацията си е в свободен текст- така и така, на тази и тази дата автомобила № е управляван от лицето ХХХ, прилагам копие от СУПМС я праща по пощата, ако не му се ходи до Ловеч, нищо сложно

              Коментар


                #8
                Абе не трябва ли тоя, дето е нарушил - той да декларира, че е карал тази кола? То така някой може да декларира и че аз съм карал. И кво - автоматично ставам виновен ли?

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  Абе не трябва ли тоя, дето е нарушил - той да декларира, че е карал тази кола? То така някой може да декларира и че аз съм карал. И кво - автоматично ставам виновен ли?
                  Според закона не ... и не е толкова автоматично, освен ако не си раздаваш копие от книжката вместо визитки

                  Коментар


                    #10
                    Зависи. Принципно искат да им заведеш виновника и на място да напише че е той карал, иначе все едно да взема копие от книжката на някой колега и да напиша от негово име че той е карал.На много фирми в човешки ресурси пазят копие от книжката когато зачисляват кола на някой.Виновника трябва да го закараш пред органа който ще те наказва и ти е пратил призовката, без значение къде точно е станало.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      Логиката сочи, че без самият нарушител - някак си няма как да се получи. Щото ако ме снимат мен - спокойно мога да кажа, че някой, който мразя и искам да му направя мръсно е шофирал бързайки да ми върне колата ... Разсъжавам си, но ще е ултра тъпо да ида в КАТ и да приемат, че Мистър Х е карал...
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Готово.Отидох в КАТ попълних декларация която е по образец,дадох ксерокопие от пълномощното на виновника с което е управлявало МПС-то, дадоха ми входящ номер и ми казаха,че ще си го изпратят по служебен път в КАТ Ловеч.Само не разбрах как да проверя след време дали са ми анулирали фиша.

                        Коментар


                          #13
                          А ето какво пише и в Закона за движение по пътищата:"Чл. 189. (1) (2) (3) (4) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При нарушение, установено и заснето с техническосредство, в отсъствието на контролен орган и на нарушител се издава електронен фиш заналагане на глоба в размер, определен за съответното нарушение. Електронният фиш съдържаданни за: териториалната структура на Министерството на вътрешните работи, на чиятотеритория е установено нарушението, мястото, датата, точния час на извършване нанарушението, регистрационния номер на моторното превозно средство, собственика, накогото е регистрирано превозното средство, описание на нарушението, нарушенитеразпоредби, размера на глобата, срока, сметката или мястото на доброволното й заплащане.Образецът на електронния фиш се утвърждава от министъра на вътрешните работи.(5) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Електронният фиш по ал. 4 се изпраща на лицето почл. 188, ал. 1 или 2 с препоръчано писмо с обратна разписка. В 14-дневен срок отполучаването му собственикът заплаща глобата или предоставя в съответната териториалнаструктура на Министерството на вътрешните работи писмена декларация с данни за лицето,извършило нарушението, и копие на свидетелството му за управление на моторно превозносредство. На лицето, посочено в декларацията, се издава и изпраща електронен фиш по ал. 4за извършеното нарушение. Първоначално издаденият електронен фиш се анулира.(6) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) В 7-дневен срок от получаването на електроннияфиш може да се направи писмено възражение пред директора на съответната структура наМинистерството на вътрешните работи. Директорът разглежда възражението и преценявадоказателствата в 7-дневен срок от постъпването му. Издаденият електронен фиш се анулира,ако от събраните доказателства е установено, че:1. моторното превозно средство е било обявено за издирване;2. нарушението е извършено с моторно превозно средство със специален режим надвижение.(7) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Директорът на областната дирекция наМинистерството на вътрешните работи уведомява собственика на превозното средство, акогато то е собственост на юридическо лице - неговия законен представител, за решението сипо ал. 6 в 7-дневен срок от датата на анулирането, съответно - на отказа за анулиране на фиша.( (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Електронният фиш подлежи на обжалване по реда наЗакона за административните нарушения и наказания. Жалбата срещу електронния фиш сеподава в 14-дневен срок от получаването му, а когато е направено възражение по ал. 6 - в 14-дневен срок от съобщаването на отказа за анулиране на фиша.(9) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При плащане на глобата, наложена с електроненфиш, в срока по ал. 8 се дължи 70 на сто от нейния размер. Глобата, наложена с електроненфиш, който е бил обжалван и потвърден от съда, се дължи в пълен размер.(10) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Влизат в сила електронните фишове, които:1. не подлежат на обжалване;2. не са обжалвани в срока по ал. 8;3. са обжалвани, но са потвърдени или изменени от съда.(11) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Влезлият в сила електронен фиш се смята за влязлов сила наказателно постановление.(12) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.,изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г., предишна ал. 4 - ДВ, бр. 10 от 2011 г.)Наказателните постановления се издават от министъра на вътрешните работи, от министърана отбраната, от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията и откметовете на общините или от определени от тях длъжностни лица съобразно тяхнатакомпетентност.(13) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.,предишна ал. 5, доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г., обявена за противоконституционна с РКС № 1 от2012 г. - ДВ, бр. 20 от 2012 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления иелектронни фишове, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.(14) (Предишна ал. 6 - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) За неуредените в този закон случаи посъставянето на актовете, издаването и обжалването на наказателните постановления и поизпълнението на наложените наказания се прилагат разпоредбите на Закона заадминистративните нарушения и наказания.(15) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., предишна ал. 7 - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Изготвените стехнически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час нанарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписии разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателнияпроцес.(16) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., предишна ал. 8 - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При връчванена наказателното постановление водачът задължително представя валидно свидетелство зауправление на моторно превозно средство."Така, че би трябвало твоя фиш да е анулиран - последното изречение на ал. 5.
                          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                          Среден разход на газ

                          Коментар

                          Working...
                          X