Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за локално парно и завиране.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за локално парно и завиране.

    Снощи без да искам прехвърлих точката на завиране и стигнах 110 градуса на локалното парно.Нямаше сътресения или пукания просто клапана който е най-високо на камината изпускаше известно време въздух докато спадне температурата.Не знам дали съм повредил нещо ,но от тогава нещо не ми харесва циркулацията на цялата система.Дали съм накъдрил маркучите отвътре в началото до камината и дебита не е достатъчен?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Ники, клапанът ти не е изпускал въздух, а водна пара.Сега трябва да допълниш системата, защото няма достатъчно вода в нея (ако не е със система за автоматично допълване).Не си казал дали системата ти е отворена или затворена?Къде ти е разширителния съд?

    Коментар


      #3
      Разширителния съд е в банята.Системата е отворен тип.Допълнена е веднага.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        С вода или антифриз я допълваш?Ако не е останал маркуча без вода вътре е малко вероятно да си го "накъдрил"
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Въпрос за локално парно и завиране.

          Какъв антифриз ? Човекът пише за котел . Антифриз се използва в соларните системи .
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #6
            Не е котел ама май е по мощно от котел.Който му се изчислява и знае как да го изчисли 68 литра водна риза колко киловата е.Мога набързо да сметна и колко квадратни метра е водната риза.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              виж за въздухдругия вариант е да си прецакал помпата
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Въпрос за локално парно и завиране.

                А обезвъздушена ли е системата след допълването с вода ?
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  виж за въздухдругия вариант е да си прецакал помпата
                  И аз към помпа клоня ама какво да и стане на нея.Помпата е на студената вода и не е близвала от горещата пара.Прави ми впечатление ,че грее откъм ротора повечко.Помпата е WILO на около 10 години върти си на трите степени без проблем.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Sev написа:
                    виж за въздухдругия вариант е да си прецакал помпата
                    И аз към помпа клоня ама какво да и стане на нея.Помпата е на студената вода и не е близвала от горещата пара.Прави ми впечатление ,че грее откъм ротора повечко.Помпата е WILO на около 10 години върти си на трите степени без проблем.
                    Понякога от много горещата вода се прецакват лопатките на помпата.Не си ли със автоматична пълначка?

                    Коментар


                      #11
                      Антифриз се използва и при котлите за твърдо гориво,където има опасност от замръзване,тъй,че правилно е попитал колегата,освен това в соларните системи е най добре да се използва пропилен гликол,вместо обикновен антифриз,макар,че и с обикновенният не би трябвало да има проблем.Обясни по точно в какво се изразява при теб не добрата циркулация.Най вероятно ще е въздух,помпата според мен на тази температура не може да се развали,макар,че повечето са с платмасови лопатки. ПС.Вило има пробка в средата за обезвъздушаване и от там като развиеш се вижда дали работи.
                      Fiat Marea 1.8 16v HLX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                      Коментар


                        #12
                        badr_hari написа:
                        Не си ли със автоматична пълначка?
                        отворена система и автоматична пълначка - няма логика
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Sev написа:
                          badr_hari написа:
                          Не си ли със автоматична пълначка?
                          отворена система и автоматична пълначка - няма логика
                          Извинявам се това съм го пропуснал да го прочета,и моята е такава отворена.

                          Коментар


                            #14
                            Моето е завирало многократно и никакви проблеми нямам /да не му е уруки/, затварям го от всякъде и намалявам горенето, на другия ден допълвам, обезвъздушавам и съм готов. Помпата ми е някаква английска MYSON от 1998 г. я карам. Така че карай, няма страшно. По принцип помпата винаги се слага на студената вода. Системата ми също е отворена.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              какви са ти тръбите(маркучите) които излизат от водната риза и ако имаш обезвъздушител на водната риза обезвъздуши я
                              Bravo 1.9d 97г

                              Коментар

                              Working...
                              X