Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И моят рутер ми създава проблеми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И моят рутер ми създава проблеми

    Колеги, може ли да помогнете да преборя моя рутер? Модела е D-link DIR-645. Взех го преди 2 седмици.Проблемът е, че когато на него се закачат 2 компютъра, независимо дали с кабел или без, не може да ми се задържи никакъв VPN. На единия компютър почти постоянно ми се налага да ползвам VPN, но той се разпада през произволен интервал от време, но никога не превишава 10 мин. Ако само единия компютър ползва рутера, нима никакви проблеми.Какво ли не опитвах по настройките, но явно не съм уцелил правилните.Ще съм благодарен за всякакви идеи.
    FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
    LPG System BRC Just

    #2
    Re: И моят рутер ми създава проблеми

    Ако ползваш интернет през ADSL модем, от това е. Според Виваком, ADSL е неподходяща преносна среда за VPN и затова постоянно се разпада тунела, и трябва постоянно да се рестартира или дори ресетва рутера. А бе, мъка голяма, за съжаление от опит го казвам. Ако не си с ADSL, значи е от рутера и май ще трябва една обща тема за проблеми с рутери D-Link :D
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #3
      Не е от интернета. Преди да купя рутера бях със същия доставчик и никога не се е разпадала връзката. И какво означава това: значи е от рутера? Основание ли е за рекламация?
      FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
      LPG System BRC Just

      Коментар


        #4
        @HLX - фирмуера обновявал ли си ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          @HLX - фирмуера обновявал ли си ?
          Не съм. И то защото не съм сигурен дали не отпада гаранцията, ако го направя.
          FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
          LPG System BRC Just

          Коментар


            #6
            Ако е с официалния от сайта на производителя - нямаш проблеми.

            Коментар


              #7
              Може да му излезе слабо процесорчето.

              Коментар


                #8
                HLX написа:
                emzo написа:
                @HLX - фирмуера обновявал ли си ?
                Не съм. И то защото не съм сигурен дали не отпада гаранцията, ако го направя.
                От сайта на Д-Линк, не отпада гаранцията, направи го , ресет , настройка и сподели тук.п.с. и за Бога - бягайте далеч от рутерите и не само, на тази фирма
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Колеги аз съм с рутер на D-Link от може би 5-6 години и досега не съм имал никакви проблеми с него. Възможно ли е това което се продава в момента да е някакъв фалшификат и от там да са повечето проблеми, защото мислих да взема още един за село но сега почвам да се отказвам? Имам и един въпрос свързан с хората които разбират от интернет:Защо интернета на Виваком прекъсва винаги към 22:10 (появява се онова компютърче с удивителната) и след като рестартирам рутера на Виваком се налага да дам <Отстраняване на проблеми> и интернета се оправя, ако не изпълня една от двете стъпки може да си чакам и с ’’години’’ и пак го няма. Кабела по който идва "сигнала" е от онези за стационарни телефони - с две медни жички в тях?Извинявам се че ползвам темата на колегата, за това ако желаете може да отговорите на ЛС!
                  Fiat Bravo 1.9 TD100

                  Коментар


                    #10
                    Ако е с официалния от сайта на производителя - нямаш проблеми.

                    Коментар


                      #11
                      Колеги ако искате мога да ви предложа качествени рутери - ТП ЛинкTP-LINK TL-MR3220 - 45лвTP-LINK TL-WR841N - 45лвTP-LINK TL-WR940N - 65 лв :D
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #12
                        Ъпдейтнах му firmware, но никакъв прогрес. Забелязвам, че с някои настройки задържа малко повече време, с други по-малко, но досега не съм намерил вариант да не се разпада VPN-а.
                        FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
                        LPG System BRC Just

                        Коментар


                          #13
                          rebel написа:
                          Колеги ако искате мога да ви предложа качествени рутери - ТП ЛинкTP-LINK TL-MR3220 - 45лвTP-LINK TL-WR841N - 45лвTP-LINK TL-WR940N - 65 лв :D
                          Айде на битака....И да не съм офф.... Имам наблюдение за D-LINK , че не са това което бяха до преди 4-5 години. Нещо напоследък спрях да слагам такива. За по-сериозни неща слагам NETGEAR , а за домашна употреба, марката която съм цитирал от колегата... TP-LINK за цената си за сега се представят доста добре....
                          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                          Коментар


                            #14
                            Netgear? За сериозни цели? Сериозно???TP-Link са на късмет - от 2 нови - и 2та не бачкаха... Вече съм в ступор и избягвам всичко евтино.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              jenshen73 написа:
                              Netgear? За сериозни цели? Сериозно???TP-Link са на късмет - от 2 нови - и 2та не бачкаха... Вече съм в ступор и избягвам всичко евтино.
                              И аз си имам един дето не ще да се логне на дълъг кабел пък... Та се беше наложило да слагам суич преди него да му усили сигнала
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X