Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с рутер - въпрос към компютърджиите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз преди бях с кабел... но правихме ремонт на офиса, и кабелите са само в стаята при девойките, и там е и рутера... не че нямам кабел - навит е на топче в един шкаф... ама идеята е да не се спъваме в кабели из офиса...

    Коментар


      #17
      Immortal написа:
      Аз преди бях с кабел... но правихме ремонт на офиса, и кабелите са само в стаята при девойките, и там е и рутера... не че нямам кабел - навит е на топче в един шкаф... ама идеята е да не се спъваме в кабели из офиса...
      Кабелни канали Дидо, Кабелни канали Просто факт е че рутерите в жилищни сгради работята на предела на възможностите си и от там всичко се срива
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        S_BANKOV написа:
        Immortal написа:
        Аз преди бях с кабел... но правихме ремонт на офиса, и кабелите са само в стаята при девойките, и там е и рутера... не че нямам кабел - навит е на топче в един шкаф... ама идеята е да не се спъваме в кабели из офиса...
        Кабелни канали Дидо, Кабелни канали Просто факт е че рутерите в жилищни сгради работята на предела на възможностите си и от там всичко се срива
        Ми а де! Имаше кабелни канали, преди ремонта.След ремонта сложихме рутера с цел да няма кабели и канали...:@

        Коментар


          #19
          И аз мисля, че първо трябва да се пробва с друг рутер, само да не е някой TP-Link и да стане още по-зле :D Иначе +1 за Linksys. Имам един WRV200 и досега не е имало проблем нито веднъж за над 2 години работа. Не е имало нужда да му слягам друг firmware, само ъпгрейднах фабричния с последната версия и това е единствената "поддръжка", която съм му правил. Сложен е под едно бюро и wireless-а си бачка през две стени, може би помага и факта, че вярната ми 6 годишна Toshiba (учудващо за мен все още работеща :D ) е с Atheros карта. Ясно е, че няма как рутер за 30-40лв да се представя като Linksys. Според мен като е калпав hardware-а, няма значение какъв firmware му слягаш. Все едно да си мапнеш ФИАТ-а и да очакваш да върви като Ферари :D
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #20
            Аз от ТП-Линк-овете за по 30-40 лв съм доволен.Моят на село се хваща стабилно в къща през една от нашата, и то в стая от противоположната страна (разстоянията между къщите са големи).В града се хващаше в съседния вход, бях дал паролата на приятелка, която живее в САЩ и си идва за малко през лятото - нямаше проблем с интернета. И долу в колата, от другата страна на блока си се хващаше, даже с телефона.

            Коментар


              #21
              Аз преди години се борих с един такъв линксис, модела дето Явор похвали. Малко да натовариш и разкача. Борих се, четох, пробвах, настройвах, голяма борба. Накрая си взех един Бъфало и съм го забравил къде в стаята седи даже, до толкова съм нямал проблем.Та от това време си спомням, че имаше разни програмки, които слушат всички канали и ти дават информация какво къде заема. За да си избереш най-чистия ефир. Пък за телефон със сигурност има много такива програмки.

              Коментар


                #22
                ls1 написа:
                Аз преди години се борих с един такъв линксис, модела дето Явор похвали. Малко да натовариш и разкача. Борих се, четох, пробвах, настройвах, голяма борба. Накрая си взех един Бъфало и съм го забравил къде в стаята седи даже, до толкова съм нямал проблем.Та от това време си спомням, че имаше разни програмки, които слушат всички канали и ти дават информация какво къде заема. За да си избереш най-чистия ефир. Пък за телефон със сигурност има много такива програмки.
                И по-хубавите рутери си имат такова вградено.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  Точно па по теми за рутери и въздушна връзка вече нямам мнение. Такива драми са с тоя мръсен ефир, че няма друга. За да разкача тоя рутер - му е кипнал някой кондер, щом до преди е работил. Ако не е работил никога - е тогава е гредата.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Често се скапват адаптерите им и тогава започват проблемите първо с WiFi, после и с LAN -a. Ако при ремонта е поставян гипсокартон върху метална скара, се получава екраниране на стаята и сигнала значително отслабва. Тогава пак започва да разкача много често, особено ако има и други АР -та наоколо на близък канал. Аз съм закачал две АP -та в режим бридж, настроени едното на 1-ви а другото на 3-ти канал, сещайте се колко смущения влизат от съседни канали. Не разбрах само, с какви нива се вижда рутера при сканиране от лаптопа ? Но пегледах pdf -а, с адаптерите 5В/2А много често има проблеми. Смени първо него, ако и тогава продължава да прави проблеми, значи се е наработил.p.s. Вирус в мрежата също може да причини проблеми с безжичната връзка.
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #25
                      Според мен проблемът е в ефира. Твърде много канали и ги меши. Аналогичен проблем имахме и ние на работа. Шефът го дропеше през различни интервали. Решихме го с минаване на лан кабел. 2 марки рутери сменихме. Включително и Линксиса (втория от линка на първа страница).
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        #26
                        Дидо, давам ти съвет, като човек, който е имал същия проблем и го е решил и то не на един, а на два рутера Д-линк. Казвам ти решението, ти го пробвай и сподели. Логваш се, намираш менюто, в което се избира дали рутерът да записва логове, спираш записването на всички видове логове, запазваш промените, рестартираш от тока и наблюдаваш.На първия ми Д-линк 524 правеше така, май че питах и тук във форума, накрая Жорката от Пловдив се логна от разстояние, спря логовете и всичко заспа. После забравих за тоя рутер, работеше безотказно, докато не му влезе вода по кабела. Миналата година купих модел Дир 300 за подарък. Същия проблем, флашнах му ДД-ВРТ, не се оправи. Спрях логовете и вече много месеци работи безотказно.Ред.: Сега виждам, че съм допуснал грешка. Рутерът се оправи, като спрях логовете на оригиналния фърмуер, а ДД-ВРТ сложих по друга причина, около седмица по-късно. До момента рутерът работи безотказно.

                        Коментар


                          #27
                          Ей виж, това не го знаех. Ще следя темата, да видим дали ще има ефект.
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар


                            #28
                            Дидо... Случайно да ползваш радио мишка? Пробвай да я смениш с някаква нормална. Скоро открих, че ако ползвам един от служебните 3G модеми, понеже USB-тата са едно до друго и яко ми се ебава с мишката, а като вдигне трафика и мишката направо си умира и направо ме докарва до бяс... а на моя личния или на някой друг няма проблеми Просто идея

                            Коментар


                              #29
                              Махнах всякакви логове и рестартирах.Ще кажа, дали има резултат в понеделник, че днес на обяд изчезвам.

                              Коментар


                                #30
                                Immortal написа:
                                Махнах всякакви логове и рестартирах.Ще кажа, дали има резултат в понеделник, че днес на обяд изчезвам.
                                Ето поредния пример че щом се скапе нета в офиса и персонала почва да бяга от работното място Виж доставчика ти да направи замерване на натовареността на каналите / ако така се казва де/, иват едни машинки дето отчитата колко канала има и колко са натоварени.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X