Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с рутер - въпрос към компютърджиите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с рутер - въпрос към компютърджиите

    От доста време се боря с рутера в офиса, и вече почна да ми писва.Разпада ми се връзката през различен интервал от време.Свързаните компютри с кабел към същия рутер нямат проблем.В началото си мислех, че проблема е в стария лаптоп, с който работех.Обаче от известно време съм с нов, и пак същата работа. И шефа в другата стая, и той се оплаква, че постоянно го разкача.Правих какво ли не. Сменях канали, сменях защити, възстановявах фабрични настройки...Всички настройки са както трябва уж, но продължава да ни разкачва през различни интервали.Понякога цял ден не прекъсва, понякога - през 2 минути.Repair на връзката оправя проблема за известно време, докато те разкачи пак.Дайте съвет - дали е от настройките, или има проблем със самия рутер, или с мястото на което е сложен? (сложен е върху единия от настолните компютри, под едно от бюрата, над него, на бюрото има принтер. Но преди не беше там, и пак ни разкачваше постоянно.Моделът му е D-LINK DIR-301.

    #2
    Офиса да се намира в жилищна сграда и наоколо да има малки деца?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO написа:
      Офиса да се намира в жилищна сграда и наоколо да има малки деца?
      В жилищна сграда е офиса, но малки деца В офиса няма. Иначе в съседните апартаменти може и да има.Какво имаш предвид?

      Коментар


        #4
        Едва ли има някаква играчка на тази честота. Виж микровълнова печка която не е екранирана както трябва е друга песен И какво значи разпада се връзката, губи се изцяло самата връзка или пинга става висок.........

        Коментар


          #5
          Бих те посъветвал да му обновиш софтуера, аз едно време имах подобна драма с един рейнджбустер на същата марка.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #6
            Губи се изцяло... отдолу изписва, че връзката се е разпаднала.... Като дам Repair, тръгва отново, до следващия път.Друг път става по 1-2-3 пъти на ден, но днес го прави през 3-4 минути. Направо побеснявам!

            Коментар


              #7
              Бо има предвид бебефон като възможен проблем според мен.Аз бих опитал с друг рутер за няколко дни.

              Коментар


                #8
                ls1 написа:
                Бо има предвид бебефон като възможен проблем според мен.Аз бих опитал с друг рутер за няколко дни.
                Това е идея... ще пробвам с моя домашен... да видим дали ще го прави.

                Коментар


                  #9
                  Тоя проблем съм го виждал на доста места.Понякога се решава с сменяне на стандарта, понякога се решава с нов рутер.Зависи дали проблема е в смущения или е от некачествен рутер.Ако е от смущения, често може да се оправят нещата с друго положение в стаята.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Аз имах същият проблем с един евтинджос ТП-Линк. Проблема ми се реши като смених канала.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      Re: Проблем с рутер - въпрос към компютърджиите

                      Immortal написа:
                      Сменях канали, сменях защити, възстановявах фабрични настройки...
                      И аз от каналите почнах... изредил съм ги почти всичките, вкл. и автоматичен режим.

                      Коментар


                        #12
                        за 7-8 години борби с рутерите около мене се убедих в едно нещо - слагаш Линксис WRT54 или по хубав и всички магии стават възможни, а проблемите приключват.Иначе щом си пробвал със смяна на каналите, виж направи ъпгрейд на фърмъера с друга версия от сайта на д-линк.За съжаление сте взели един от малкото D-link DIR-... , на който не може да се сложи dd-wrt фърмуеър.Ако и след това го прави - в кофата... и това:http://www.technopolis.bg/b2c/detail...S--E1000или това:http://www.technopolis.bg/b2c/detail...54GLМакар че тази цена в Технополис е малко твърде висока - намира се под 100лв.Аз съм в къщи отскоро с първия, работи доста по-бързо от 54ката особено при сваляне на торенти.Макар че малко му е омазан N стандарта... Не знам защо...
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Аз досега съм купувал и ползвал(или се ползва под мое наблюдение) 3 рутера TP-Link за по 30-тина лева.Единият в града, другият на село, и третият у сестра ми.И трите от години не са прекъсвали. Никога. Ама никога.Първоначално пускане, настройки, и забравям за тях.Но този шефът го е купувал без мен. А и на него очевидно не му пречи това разкачване, щото ползва нета само за мейли.Трудно ще го убедя, че трябва нов рутер, освен този "някак си" да спре да работи

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            Аз досега съм купувал и ползвал(или се ползва под мое наблюдение) 3 рутера TP-Link за по 30-тина лева.Единият в града, другият на село, и третият у сестра ми.И трите от години не са прекъсвали. Никога. Ама никога.Първоначално пускане, настройки, и забравям за тях.Но този шефът го е купувал без мен. А и на него очевидно не му пречи това разкачване, щото ползва нета само за мейли.Трудно ще го убедя, че трябва нов рутер, освен този "някак си" да спре да работи
                            Кабел Дидо, кабел туи муе майката, аз дори вкъщи на лаптопа съм с кабел, само си помисли калко канала свободни имаш, на колко чистоти работи и го съобрази с каналите и честотите в блока, свят ще ти се извие. За това с кабел.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Някое кафе или ваза случайно да се разлее върху него няма ли чалъм!?
                              Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                              Ex.Opel Astra

                              Коментар

                              Working...
                              X