Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще падна вече от смях.....КАТ щели да махат актовет!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    eusunt написа:
    Лично мнение е, че докато се мисли така:
    Естествено, че докато имам избор, както е сега, предпочитам да му дам 20лв и всички печелят
    няма как положението да се оправи.
    Като отидеш в магазина, където цените са фиксирани, можеш ли да се пазариш за цените? Хипотетично, ако ти каже продавачката: "Хлябът струва 1 лев, но ако искаш може да платиш само 50ст и да не чакаш на опашката". Кое е по-разумно - да платя повече и да чакам, или да платя по-малко и да мина по-бързо? Щом ми се предоставя избор, защо да не се възползвам? Проблема при ЗДП и КАТ е, че въобще го има този избор.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #17
      @eusuntАйде, айде.... Положението няма да се оправи докато аз или ти стоически търпим да ни пишат актовете и си губим после времето и парите за проявеното достойнство. Проблемът е, че системата е такава и никой не иска да я променя. Никога не съм давал подкуп все още, имал съм 2 акта. Знам за каква хамалогия става дума и в крайна сметка като с 20 лева на ръка за мен проблемите и неудобствата ще са много по-малко, ествествено, че ще ги дам. Логичен избор. Така или иначе и тези 20 лева или 200 в полза на държавата отиват в незнайни джобове.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #18
        Plastex написа:
        eusunt написа:
        Хем искате да се оправим, хем не искате да ви глобяват като сте в нарушение..
        Колега, 7 часа съм се мъкнал последния път от София до Варна, за да не правя нарушения. Е, малко се поразходихме из Търново, сигурно има 70 ограничения на скоростта до 60 км в час и да, 2 светофара... Трябва да си идиот, за да не пропуснеш някъде някое ограничение, те са безкрайно много и са поставени от формени слабоумници.
        Луд ли си бе младеж, София - Русе 2ч. 45 мин. - Сам в колата естествено, и през ноща.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          dikanio написа:
          eusunt написа:
          Лично мнение е, че докато се мисли така:
          Естествено, че докато имам избор, както е сега, предпочитам да му дам 20лв и всички печелят
          няма как положението да се оправи.
          Като отидеш в магазина, където цените са фиксирани, можеш ли да се пазариш за цените? Хипотетично, ако ти каже продавачката: "Хлябът струва 1 лев, но ако искаш може да платиш само 50ст и да не чакаш на опашката". Кое е по-разумно - да платя повече и да чакам, или да платя по-малко и да мина по-бързо? Щом ми се предоставя избор, защо да не се възползвам? Проблема при ЗДП и КАТ е, че въобще го има този избор.
          Защо съпоставяш глобата ти с хляб? Да не би тя да е жизненоважна за твоето съществуване? Да не би да е задължителна??Защо изобщо приемате глобата, като нещо, до което ще се стигне?? Не искате да давата 200лева, но 20лв ги раздавате с лека ръка, ако ви видят. Толкова ли е трудно да си сложиш колана, да изхабиш 100мл гориво да заобиколиш или да спреш на пешеходна пътека?Едва ли съм аз човека, който ще ви учи как да си харчите парите, как да си карате колите и по какъв начин да се оправяте с родната милиция, но не може да бъдете без ГО и да искате да се скатаете от акт - щото после като ви блъсне някой такъв, без ГО и какво правим?
          Fiat Punto MK2 Sporting
          Fiat Punto MK2 HGT

          Коментар


            #20
            eusunt написа:
            Да не би да е задължителна??
            Пробвай да не я плащаш, да видим дали е задължителна :D
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #21
              оказа се че все пак не пишат толкова безумни неща в този сайт, днес в 24 часа има статия. Видях, че Краси я е качил.

              Коментар


                #22
                Абе те нека да си фиксират глобите, но ако те глобят с фиш, нямаш право на обжалване Демек, като кажат, че сетра ти е к..ва, ти иди доказвай че нямаш сестра. Е това ще стане. Докато АКТ се обжалва и се пише АКТ именно когато не си съгласен с полицая който иска да те глоби. Подпишеш ли фиш, няма оттърване.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #23
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Демек, като кажат, че сетра ти е к..ва, ти иди доказвай че нямаш сестра.
                  Те няма да кажат, че сестра ти е разкрепостена или с модерно мислене (моля ви, използвайте съвременните синоними на остарялата и грозна дума "ку.ва" :D ), а ти дават да подпишеш доброволно документ, че е така. Няма да ти опрат пистолет в главата, за да го направиш. Всичките пъти, когато са ми писали фиш, си бях виновен и съм го подписвал без протести или опити за бизнес-преговори. С актовете също, единствения път, когато дадох рушвет, инициативата беше от другата страна (разказвал съм историята, но не помня в коя тема беше). Честно си признавам, не ми стиска аз да го предложа пръв, но когато полицая ми казва "Искаш ли да се разделим като приятели", какво да му отговоря? "Не искам"? Това би означавало да се вкарам в е.ати трилъра. Ами не, мерси. "Ето ви тези 20лв, господин полицай, и довиждане"!
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #24
                    Dido_Lyubenov написа:
                    Абе те нека да си фиксират глобите, но ако те глобят с фиш, нямаш право на обжалване Демек, като кажат, че сетра ти е к..ва, ти иди доказвай че нямаш сестра. Е това ще стане. Докато АКТ се обжалва и се пише АКТ именно когато не си съгласен с полицая който иска да те глоби. Подпишеш ли фиш, няма оттърване.
                    напротив, вече може и фиш да се обжалва
                    Брава 1.6

                    Коментар


                      #25
                      През последните двадесет години от България за работа в чужбина са заминали 6 000 лекари , 11 000 мед. сестри, 2 000 фелдшери и нито един катаджия...Не знам дали са точни цифрите, но смисъла е ясен
                      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                      Коментар


                        #26
                        dikanio написа:
                        Dido_Lyubenov написа:
                        Демек, като кажат, че сетра ти е к..ва, ти иди доказвай че нямаш сестра.
                        Те няма да кажат, че сестра ти е разкрепостена или с модерно мислене (моля ви, използвайте съвременните синоними на остарялата и грозна дума "ку.ва" :D ), а ти дават да подпишеш доброволно документ, че е така. Няма да ти опрат пистолет в главата, за да го направиш. Всичките пъти, когато са ми писали фиш, си бях виновен и съм го подписвал без протести или опити за бизнес-преговори. С актовете също, единствения път, когато дадох рушвет, инициативата беше от другата страна (разказвал съм историята, но не помня в коя тема беше). Честно си признавам, не ми стиска аз да го предложа пръв, но когато полицая ми казва "Искаш ли да се разделим като приятели", какво да му отговоря? "Не искам"? Това би означавало да се вкарам в е.ати трилъра. Ами не, мерси. "Ето ви тези 20лв, господин полицай, и довиждане"!
                        Е нали за това говоря - подписваш доброволно, значи си съгласен че си в нарушение. А когато реално не си в нарушение, обаче някой "умник" със слънчоглед реши да ти драсне един фиш, какво правим ? Имах случай в който се пръкнаха две ..... от общинска полиция, разпениха ми се на тема неправилно паркиране, при което ги попитах дали имат хабер що е то и като толкова много знаят защо не ми напишат АКТ ? Отговора им беше "- Или подписваш фиша или викаме паяка ! " ... А къде остана правото ми да се защитя ? Бях извън зоната на действие на посочения знак, а си платих глобата като поп. Ега ти и правовата държава !
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар

                        Working...
                        X