Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Махат винетките от 2013г.?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Винетките за толкова години поне да ги бяха направили да важат от дата до дата, а не до 31 декември. Винаги съм се чудил, какъв ще да е тоя малоумен софтуеър дето не може една дата да му въведеш и какви идиоти го пишат.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #17
      bubachko написа:
      - В България няма как да направят магистралите с ТОЛ такса. ТОЛ такса може да се прилага на магистрала, която има дублиращ първокласен път на не повече от 5км (примерно) от магистралата. А такива в БГ няма...
      Няма магистрала в България, която да няма дублиращ път.А изискване за такива 5 км просто няма.

      Коментар


        #18
        Може, може! Всичко може. Опита учи, че една държава каквото реши може да го прокара и да го наложи - и в кучи гъз ще ни наврат ако искат, а ние ще си траем.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #19
          Както беше писал колега по-горе,задължаването за поставяне на GPS е нарушение на личното пространство.Въс всеки един момент ще се знае къде е колата ми.За служебните коли добре,но и личните да ни наказват така е немислимо.То по тая логина ще започнат да ни държат сметка по колко пъти минаваме през дадена улица и като тръгне да се асвалтирва и да вземат пари от нас,понеже много сме минавали
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #20
            Re: Махат винетките от 2013г.?

            Румен_Хинчев написа:
            Впрочем , аз мисля че е крайно време да се въведат TOL такси...
            ...и за разстоянието София-Бургас да плащаш 15лв. (примерно)? Не, мерси! Предпочитам си винетката...
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #21
              ivailo rachev написа:
              То по тая логина ще започнат да ни държат сметка по колко пъти минаваме през дадена улица и като тръгне да се асвалтирва и да вземат пари от нас,понеже много сме минавали
              Готов депутат.

              Коментар


                #22
                Джорд Оруел - 1984, прочетете я могат и ще ни накарат на това в скоро време - да имаме гпс, с които да ни следят, но със сигурност няма да е от 2013
                Брава 1.6

                Коментар


                  #23
                  ivailo rachev написа:
                  Както беше писал колега по-горе,задължаването за поставяне на GPS е нарушение на личното пространство.Въс всеки един момент ще се знае къде е колата ми.За служебните коли добре,но и личните да ни наказват така е немислимо.То по тая логина ще започнат да ни държат сметка по колко пъти минаваме през дадена улица и като тръгне да се асвалтирва и да вземат пари от нас,понеже много сме минавали
                  Мобилен телефон имаш ли Защо си мислиш, че ако решат да те следят им е нужен GPS за да знаят къде си Кой си ти, че на някой да му пука къде се намираш в момента Не важи за роднини/приятели..... А и да попитам ако въпросното устройство ако може да каже къде се намира МПС-то и то бъде откраднато........ тогава дали така ще мрънкате
                  bubachko написа:
                  - Жилетката еза безопасност, колкото и ако караш с ръкавици, за да не ти се лъзга волана. Има правила за поставяне на триъгълника на определено разтояние за да обявиш, че имаш повреда... Ак онякой слеец не го види, жилетката няма да те спаси...- Столчето е за безопасност, ако е закрепено статично и пази относително дори и при челен удар. С това закрепване за колана, ако те ударят странично или колата се превърти, няма никаква функция.- Задължителния GPS е наръшаване на личното пространство. Може да се използва освен за такси и за следене... Това няма как да ме принудят да го сложа. Или ще си направя заглушаващо устройство.- Вечния проблем с винетките... Ами който иска да си пазарува 2 винетки за двете коли и ак може да ги кара, като рикша Аз ако имам кола, и жената ако има кола, ако тръгнем заедно на море, няма да караме и двете коли. Не намирам логика, а камоли смисъл да се пазаруват 2 винетки. Тая работа е като за гражданската, която се прави за кола, но на името на собственика... тъпа работа. - В България няма как да направят магистралите с ТОЛ такса. ТОЛ такса може да се прилага на магистрала, която има дублиращ първокласен път на не повече от 5км (примерно) от магистралата. А такива в БГ няма...
                  Това не значи, че жилетката е излишна и целта е да ти вземат пари.Столчето ако е хубаво...... си се захваща с колана и ти гарантирам, че няма да мръдне. По скоро човек ще се изниже от колана от колкото столчето. Защото хубавите столчета се хващат или с колан или със специални скоби........ и вече самото столче си има собствен колан за детето. Бъди сигурен, че това отново не е причина да ти взимат пари.Това, че вие не искате да дадете 2лв за живота на дете или за своят собствен си е ваш проблем.И ако има да става нещо то си става, целият път да наредиш в триъгълници........ ако ще те премазва някой ще го направи

                  Коментар


                    #24
                    ls1 никога няма да стана такава измет Чаве,прав си за кражбата,за това не се замислих грам.
                    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                    Коментар


                      #25
                      Споко, винетките ще са с непроменени цени за 2013 г. обявиха днес, така че няма да ви отнемат свободата на придвижване.

                      Коментар


                        #26
                        Не се шашкайте Тол такси няма да има Когато парите ги дава европа тол такси няма .
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар


                          #27
                          Re: Махат винетките от 2013г.?

                          gamma написа:
                          Румен_Хинчев написа:
                          Впрочем , аз мисля че е крайно време да се въведат TOL такси...
                          ...и за разстоянието София-Бургас да плащаш 15лв. (примерно)? Не, мерси! Предпочитам си винетката...
                          Най-вероятно и сега се плащат , но във вид на преразход на гориво , влачейки се в някоя колона по старият път.Пък и е крайно време да се проумее , че за качество трябвада се плаща.Вярно е , че има държави в които няма ни ТОЛ , ни винетки , но там има правилно разходване на средствата от акцизи .
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #28
                            Махат винетките от 2013г.?

                            dani389 написа:
                            Не се шашкайте Тол такси няма да има Когато парите ги дава европа тол такси няма .
                            До време ще ги дава , а после ?
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #29
                              Re: Махат винетките от 2013г.?

                              Румен_Хинчев написа:
                              Вярно е , че има държави в които няма ни ТОЛ , ни винетки , но там има правилно разходване на средствата от акцизи .
                              Или просто цената на горивата е с около 10-15 цента повече от страните с тол или винетка
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                #30
                                Re: Махат винетките от 2013г.?

                                Зоглязен съм за Германия Ама ония с хубавите крави що хем искат винетки , хем цените на горивата им са с още 10% отгоре
                                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                                Коментар

                                Working...
                                X