Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Котел за парно ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Котел за парно ?

    реших да попитам тука какъв котел ми е необходим за стопляне на 250-260 кв.м. към 400 кубика ?става дума за котел на дърва и въглища, и който мога да го направя да гори по малко ако толпли само 80 кв.м
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    #2
    Хм, за тази квадратура - хубав ГОЛЯМ котел. Виж в http://toplomarket.eu/Това е сайт на Ерато - най добрите в котлите, но не и най евтините. А и въпроса ти е доста общ - не си казал на дърва ли, на въглища ли, на нафа ли, на пелети ли. Имаш ли кой да е огняр и т.н. А всички големи котли могат да топлят и малко. Е, не са макс ефективни, ама...
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      мисля, че трябва да е над 50 кВ... Виадруси-те с 10 секции май са толкова.... Моя е италиански - Симе - най-големия - 8 секции и е 39.5 кВ и топли със голям зор в много студеното 160-80 квадрата.По втория въпрос - трудно ще ти е с големия котел да топлиш малко помещения, ама като свикнеш да фъргаш въглища и дърва - ши съ управиш...
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Ако някой ти каже какъв котел ти трябва само по площта или обема на помещението - бягай далече от него.За твоя информация - имал съм обекти с подобен обем, които са се отопляли с 35 kW, както и такива, които не могат да се стоплят със 80 kW.Повече професионални съвети - платени, на лични.

        Коментар


          #5
          пропуснах някой подробности - котела ще е на дърва и въглища , направил съм му комин 12 метра изолиран, къщата е с 8см стериопор навсякаде от вънка, дограмата е нова (но е разместена и ще се регулира), таваните са гипсокартон на етажа в който живея (най горе) покрива е плоча, под киримидите има вата и т.н.т Знам , че котела трябва да е голям , но ме интересува да може да взима малко матрял, когато си топля само 1 етаж и да се зарежда по рядко това е общо взето не съм се спрял на марка , но ми е ясно, че минималната цена ще е поне 3-4000 лв
          Punto JTD
          http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

          Коментар


            #6
            А вариант с фреон? Външно тяло от климатик да топли водата в системата? Или твърдо си се насочил към твърдо гориво?
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              с твърдо гориво трудно ще регулираш каквото и да е
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Котел с пелети може да се регулира, има си електроника към него. Ама на дърва... трябва да е от няколко секции, всяка една да е независима, за да може да се регулира нещо.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Евтин вариант - съвременен стоманен котел на твърдо гориво. Те са здрави (от гледна точка на обгрижването, чугунените са по-взискателни откъм прегряване и охлаждане със студена вода), непретенциозни към горивото, а може да им се присади пелетна горелка.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Котел за парно ?

                    [quote="jimi69"]реших да попитам тука какъв котел ми е необходим за стопляне на 250-260 кв.м. към 400 кубика ?колега при 250кв.м и височина на етажа 2.50 прави 625 умножаваш по 0.6(защото имаш изолация и дограма) и се получава че ти трябва 37.5kw котел оставаш малко аванс и се получава че 40-42kw котел е твоя(не съм ти включил ако искаш и бойлер да грееш един бойлер 80л +3kw).препоръчвам ти да е немски(дедидрих) с цена около 3000лв
                    Bravo 1.9d 97г

                    Коментар


                      #11
                      Аз,бих ти препоръчал котел фероли,италиански,най големият е до до 60 киловата,има варианти с две врати едната за отопление на въглища,а другата ако ползваш пелети,и цената му е доста добра.Иначе смяташ квадратите по височината и умножаваш по 0.8,като моето мнение е,че трябва да се отпусне малко повече мощност,защото ако имаш повече винаги може да ползваш котела на по малка мощност,а ако не ти достига,ще ти гори доста повече и няма да има добро кпд.
                      Fiat Marea 1.8 16v HLX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                      Коментар


                        #12
                        Re: Котел за парно ?

                        nsn написа:
                        колега при 250кв.м и височина на етажа 2.50 прави 625 умножаваш по 0.6(защото имаш изолация и дограма)...
                        campain написа:
                        Иначе смяташ квадратите по височината и умножаваш по 0.8
                        Аз да взема да си хвърля дипломата, щом е толкова лесно, а?За какво ли съм учил 5 години, след като всеки "майстор" го може?!?После..."ама то парното не топли" или "ама то много дърва гори"...Ми... нека ви!

                        Коментар


                          #13
                          По-добре питай в направи сам форума, че тука...

                          Коментар


                            #14
                            Първо - въпросът е зададен некоректно.Мощността на котела трябва да е такава, че да захранва консуматорите в сградата.А консуматорите в сградата може да са радиатори, конвектори, подово или друг вид отопление, както и бойлер за затопляне на вода. Всички тези консуматори се оразмеряват по методика, която на всичко отгоре е и "узаконена". т.е. вкарана е в наредба и е задължителна при оразмеряване на ОВК инсталациите.В методиката се взимат предвид десетки фактори, включително и топлинните печалби от слънчевото греене през прозорците.Предполагам ви е ясно, че ако едно и също помещение има прозорец на юг или на север - ще има сериозна разлика в топлинните му потребности. Или ако е на първи етаж, на последен етаж или междинен етаж... Ако сградата е залепена за друга сграда или не... Ако изолацията е 2 см или 5 см... Ако дебелината на стената е 25 см или 40 см... и т.н.В "направи си сам" форума може да ви посъветват много неща. На практика - всичко. Дори предлагам, да вземем да закрием техническите ВУЗове, и всички да се учим от там.

                            Коментар


                              #15
                              не не , такива нови техники нямам наблюдение климатик с парно на едно тръбите са прекарани трябват устройствата само , днес пък един познат ме депресира и ми каза , че тръбите ми били фалшиви тия дето са с алуминии вътре , трябвало железни да сложа май колкото повече разпитвам , толкова по труден става избора , ще си взема най хубавия котел, ако трябва ше продам фиатчето (тамън да разнообразя с друга кола) само и само да стане всичко както трябва , защото котел по малко от 4000лв явно няма да е :D
                              Punto JTD
                              http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                              Коментар

                              Working...
                              X