Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"ЗА", или "ПРОТИВ" лично оръжие

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Посмейте се малко на руските шофьори. http://vbox7.com/play:b65a8fcde8А на няколко места има точно ситуации, в които единия вади оръжие и стреля. (на 1:38 и на 5:00)Щото другия го засякъл... баси.

    Коментар


      Plastex написа:
      Разрешението не се ли подновява за 3 години?
      Има и 3, има и 5 г.
      ilkor написа:
      ... - преценката е абсолютно субективна и за жалост окончателна! Да понякой път помага но е достатъчно един път да пострада невинен ...
      Не е окончателна. Може във всеки един момент да се промени.
      Esper написа:
      ...Освен това не мисля, че притежаването на оръжие е чак такава отговорност.
      Хмм, по-добре не си подновявай разрешителното.
      ilkor написа:
      Ами представи си че детето ти случайно го намери и почне да си играе с него. Голяма работа викаш ...
      Така е, но ако си съхраняваш пистолета/лов. пушка/ под леглото или в/у телевизора. Ако обаче използваш касата, която задължително трябва да имаш, това е изключено.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        charlie: След като съм те описала много точно, няма какво повече да коментирам А ако се поровиш в интернет, има достатъчно доклади за това, че в страните, в които оръжието е право, има много повече насилие, убийства и самоубийства. От днес започвам протест да ми разрешат да нося пластичен експлозив в колата си, в случай че си забравя ключа, да гръмна вратата - тя вратата си е моя, ще я гърмя колкото искам. Как така ще ми нарушават правата??? ааааа!!!
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          sok1 написа:
          ilkor написа:
          ... - преценката е абсолютно субективна и за жалост окончателна! Да понякой път помага но е достатъчно един път да пострада невинен ...
          Не е окончателна. Може във всеки един момент да се промени.
          ilkor написа:
          Ами представи си че детето ти случайно го намери и почне да си играе с него. Голяма работа викаш ...
          Така е, но ако си съхраняваш пистолета/лов. пушка/ под леглото или в/у телевизора. Ако обаче използваш касата, която задължително трябва да имаш, това е изключено.
          Аз ползвах цитата на Миро за моята теза - че когато ползваш оръжието преценката е винаги субективна и окончателна. Ако си сбъркал връщане няма.Ако оръжие може да си купи всеки едва ли то ще бъде заключено в каса. Дори и това да е едно от изискванията.Ще се търкаля в някой шкаф след преминаване на първоначалната еуфория от притежанието му в повечето случаи. Докато някое дете не го намери ...

          Коментар


            Esper написа:
            ...Освен това не мисля, че притежаването на оръжие е чак такава отговорност.
            Хмм, по-добре не си подновявай разрешителното. Ха, дори и през ум не ми минава подобна идея.Но не си държа оръжията при вилиците и ножовете за сведение, тъй че все пак не съм съвсем безотговорен
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              Tornado написа:
              mnpenchev написа:
              fihi написа:
              Tornado написа:
              Kатегорично не.Не виждам смисъл от лично оръжие за момента.Много пъти от 2001 насам съм бил изправен пред този въпрос да придобия или не лично оръжие.Понеже съм в МО и процедурата е лесна ,но не смятам ,че е нужно.
              +1 Не забравяйте, че оръжие извади ли се се използва. Такива филми само да сплашиш някого си ги избийте от главите. Или го вадиш или не. А са малко хората на които им стиска да стрелят по човек.
              Вадили са ми 2 пъти пистолет, не е точно така както го обясняваш.Иначе и сега почти всеки може да си намери желязо за няколко стотин лева.
              Ако го извадиш и чуеш отсреща или стреляй или ти го навирам отзад а кво правим?
              Винаги съм си мислел, че като ми размахат пищак ще го навра на собственика му там дето слънце не огрява, но в действителност не ми с получи 2 пъти. Даже вторият път не ме сочиха конкретно мен с дулото. Мога да се бия, но какво от това? Ако го изчакам да го прибере и му налетя на бой и се окаже, че той е по-голяма битка от мен? Ако успее пак да го извади и да ме гръмне? Ако гръмне някой друг вместо мен или простреля себе си в суматохата ? Във всеки случай попадам в неблагоприятна за мен ситуация. Дори и да го набия и да му взема пищова, после какво следва? Да викам полиция ? Да му отнема оръжието и да си го занеса в къщи или да го хвърля в някой контейнер за боклук ? Пак неизгодна ситуация. Ако тръгне после да отмъщава и гръмне мен или някой роднина ? Каквото и да направя след това няма как да върна отнетия живот.Тези приказки стреляй или ти го навирам отзад вървят само по филмите. Достатъчно е да видиш как в ръцете на афектиран и разгневен индивид изведнъж се появява устройство за причиняване на смърт за да ти дойде на ум, че да се правиш на отворко не е много в реда на нещата. Нито знаеш кой ти е насреща, нито колко багаж има в главата, нито колко е уплашен, даже си нямаш идея законно ли е оръжието или не.Предпочитам никой да няма право да носи оръжие на улицата, дори носенето на хладно оръжие трябва да се наказва строго. Всички сме добре информирани що народ се изпокла за последните няколко години.

              Коментар


                Ами то тръпката е еднаква и ако ти извади и газов патлак.Като стане горещо по никакъв начин няма да разбереш газов ли е или боен.Или и газовите да ги изпозабраним?Проблемът е в главата на този, който го вади, не на желязото.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  На 13.11 в Габрово хванаха един идиот, който гърмеше от блока с въздушна пука по хората, уцелил в гърдите една жена на 74 г. която си простирала прането на терасата, едно хлапе на улицата и един колездач на 2 мест, в ръката и в гърба. Копелето се оказа студенче от Бяла Слатина. На такова какво му казваш и как да реагираш?http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=994132
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    Аз маркирах "По-скоро не", заради няколко мои убеждения. Едното е, че имах лошия късмет да насочат оръжие срещу мен - АК-47 (зареден с бойни патрони), при което все пак успях да излъжа хлапето и да му отвърна със същото, а най-хубавото беше, че тарикатчето се уплаши и послушно се оттегли. Какво ли щеше да стане, ако някой от нас двамата беше по-голям нервак и вземе че дръпне спусъка ? Е да, това беше случка в родната казарма, въпреки строгия режим. Ами тея младежи, дето сега си мислят че светът се върти около тях, ако се сдобият с огнестрелно оръжие ... От друга страна, бабаитите си имат и без разрешително ... Голямя дилема. Но по-скоро съм против това. Оръжие трябва да носят само служителите на реда, и то по време на служба. Иначе ред няма да има. Ще тръгнем по пътя на "Дивият запад" и ще трябва да викаме Уаят Ърп да ни пази от самоизтребване :D
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      Ми или родната милиция трябва да се разработи и да вземат нелегалното оръжие и да има сурови и ефективни присъди за имащите такова и хората дето решават с кражби и нападения да си изкарват лесни пари да си получават заслуженето.Тогава нуждата от оръжие отпада.Другото е да се вземе пример от америка и да се напасне за бг.Като цяло доста голям проблем са циганите из малките градове и села - те нападат старците.После за тия дето се напиват и решават ,че някой еди кога си еди какво си и трябва да раздадат справедливост - да има и там сериозни наказанияИначе за в бг не трябва всеки да си носи оръжие.Иска ни се да имаме щото ги гледаме как някой с пари си правят каквото си искат и както си искат ,а ти си траеш ,че ако стрелят после ше побелееш докато се изкараш невинен(малко вероятно) или ше си отлежиш за това ,че си си бил прав....
                      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                      Коментар


                        как точно родната (а и която и дае) милиция може да се справи с нелегалното оръжие? Такова има навсякъде (дори и там където е абсолютно свободно за закупуване и притежание). Дори и да се справи, това не виждам какъв аргумент е срещу легалното притежание на огн. ор?психарите управляващи МПСта са много по-опасни и смъртоносни, от хората, притежаващи легално оръжие! Жертвите (без самоубиствата) пострадали от легално притежавани оръжия се броят на пръсти, въпреки, че около 3% от пълнолетните БГ граждани имат такова и като съотношение притежание/жертви е надолу от жертвите по пътищата! Няма държава в света, където жертвите от легално оръжие са толкова значим социален проблем, както жертвите по пътищата!
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          charlie написа:
                          как точно родната (а и която и дае) милиция може да се справи с нелегалното оръжие? Такова има навсякъде (дори и там където е абсолютно свободно за закупуване и притежание). Дори и да се справи, това не виждам какъв аргумент е срещу легалното притежание на огн. ор?психарите управляващи МПСта са много по-опасни и смъртоносни, от хората, притежаващи легално оръжие! Жертвите (без самоубиствата) пострадали от легално притежавани оръжия се броят на пръсти, въпреки, че около 3% от пълнолетните БГ граждани имат такова и като съотношение притежание/жертви е надолу от жертвите по пътищата! Няма държава в света, където жертвите от легално оръжие са толкова значим социален проблем, както жертвите по пътищата!
                          Броят се на пръсти, защото само 3% имат оръжие и вероятно 99.9% от тях са годни да го носят. Tова означава ли, че е приемливо да добавим към останалите жертви и тези потенциални от легално притежавано оръжие?По тази логика, аз искам да минирам двора си, да не влизат неканени гости Това е мое право, защото дворът е мой.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            Това да се изземе нерегистрираното оръжие е една доста нереализируема идея, граничеща с утопия.Всъщност идея достойна само за... успешен старт на политическа кариера Просто до тази идея са стигнали в страните със свободен режим на притежание.Утопична е защото от една страна всяко нещо, което е подложено на рестрикций веднага се превръща в обект на желание. Факт.А ако ни приберат на топло кой ще издържа затворите? И не на последно място ние колкото можем да лежим те на толкова не могат да ни осъдят! Сега сериозно...Според мен единственото, което следва да бъде следено при издаване на разрешение е да не си рецидивист и да си психично здрав. Нищо повече.Нямам нищо против да има правила и съответно разрешение за притежание и носене, както и нямам нищо против да се подновява действието му.Тук обаче всичко е опорочено от безумна бюрократщина.Няма никакви ясни правила поради абсолютно субективната преценка на един единствен човек като последно условие.За организацията пък не ми се говори.Освен това както споменах, купуваш нещо за 1200лв например, което в един момент подлежи на национализация.Найс, а?Има и друг момент - оръжия, които имат колекционерска стойност. Такива, за които никой и през ум не му минава да си ги носи на кръста.Те би следвало да подлежат на друг вид регистрация - просто притежание без право на носене, както е при газовото оръжие.То и сега има нещо такова но според закона трябва да бъдат обезопасени, тоест да не могат да бъдат ползвани с боеприпаси.Нямам ни най-малко желание да позволя на някой да съсипе едно бижу, да го превърне в макет, който след това да мога да си окача на стената.Пак казвам - "огромният кръст" по притежание на огнестрелно оръжие се преекспонира.Не е чак такава невероятна отговорност, колкото се опитвате да го изкарате.Не казвам, че изобщо не е но наистина има и други дейности от ежедневието, които изискват не по-малка такава.Няма закони и рестриктивни мерки, които да ни предпазят от човешката глупост и суета.Всичко е в главата или по-скоро в липсата на нещо вътре :D
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              Колега прави си за повечето неща! "...да не си рецидивист и да си психично здрав..." това трябва да са единствените фактори ограничаващи правото да притежаваш оръжие! Относно отговорността - тя не се отличава по нищо от това да притежаваш МПС! Миналата година жертвите на ПТП са близо 9000, от които 660 са с фатален край!п.п. даже не съм сигурен, че може да се прави аналогия м/у МПС и оръжие, защото оръжието за да убие някого трябва този зад оръжието недвусмислено да иска точно това, докато управлявайки МПС хората си се очистват, без ни най-малко да имат такива намерения!
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар


                                Изобщо не е така.Първо сравнението с карането на кола е неуместно. Кола има във всяко семейство - законно оръжие в под 2%. И то подложено на строг контрол.Когато караш кола спазваш една камара правила които имат за цел именно да намалят риска. Примерно е забранено да се шофира пиян. Въпреки това най често катастрофите причиняват пияни. Как ще се контролира ползването на оръжието в такива ситуация? Няма как.Ето ти аналогия Или примерно детето ти взима ключовете на колата да изпробва забранения плод - резултатът се вижда постоянно. А като ти вземе оръжието?За случаите които някой държи оръжие и иска НЕДВУСМИСЛЕНО да убие някой е ясно, ама какво правим случаите когато не е толкова недвусмислено. Че то всяка кавга ще завършва с вадене че и ползване на оръжие. А да не казвам колко случаи има когато оръжието гърми без никой да го желае - по нагоре дадох пример който ми се случи пред очите.

                                Коментар

                                Working...
                                X