Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"ЗА", или "ПРОТИВ" лично оръжие

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Както казах - до прага на имота да, оттам нататък строг контрол. Даже и в имота - в каса с изкаран пълнител. Така че тези юнаци не би трябвало да имат оръжие на магистралата.Само че ти малко ми загърби въпроса. Аз не питах дали е нормално да утрепеш някой за един компот. Аз питах какво да направи човека, подложен на примерно ежедневно тарашене, за да престане тоя тормоз?Ти сам казваш, че крадците се движат по най-малкото съпротивление. Аз казах че си неубедителен, защото с това сам защитаваш моята теза. Ако се движат по най-малкото съпротивление то на ’във всяка къща може да има оръжие’ няма да отговорят с ’ще си взема и аз оръжие’. Или ще почне да рови по боклуците, или ще направи повече усилие да си намери работа, или ще замине на гурбет, пък ако толкова държи да е крадец - ще се ориентира към разни тотално изоставени със сигурност безопасни цели. Щото вече тези неща ще са с ’най-малко съпротивление’.

    Коментар


      #62
      ls1 написа:
      Както казах - до прага на имота да, оттам нататък строг контрол. Даже и в имота - в каса с изкаран пълнител. Така че тези юнаци не би трябвало да имат оръжие на магистралата.Само че ти малко ми загърби въпроса. Аз не питах дали е нормално да утрепеш някой за един компот. Аз питах какво да направи човека, подложен на примерно ежедневно тарашене, за да престане тоя тормоз?Ти сам казваш, че крадците се движат по най-малкото съпротивление. Аз казах че си неубедителен, защото с това сам защитаваш моята теза. Ако се движат по най-малкото съпротивление то на ’във всяка къща може да има оръжие’ няма да отговорят с ’ще си взема и аз оръжие’. Или ще почне да рови по боклуците, или ще направи повече усилие да си намери работа, или ще замине на гурбет, пък ако толкова държи да е крадец - ще се ориентира към разни тотално изоставени със сигурност безопасни цели. Щото вече тези неща ще са с ’най-малко съпротивление’.
      колега, ако въпроса ти е към мен, не съм го загърбил, просто съм го пропуснал - споре българското законодателство (а и не само) не може просто да гръмнеш някого, само защото те тормози, краде ти чантите от коридора, или плазмата от хола - трябва да има ситуация на неизбежна отбрана! пък и тогава не пускаш контролен
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #63
        Към Илкор беше въпроса, писали сме с теб едновременно.Но пак ми казвате какво не трябва да се направи. Ок, питам какво трябва.

        Коментар


          #64
          ls1 написа:
          Както казах - до прага на имота да, оттам нататък строг контрол. Даже и в имота - в каса с изкаран пълнител....
          И за какво му е тогава това оръжие? Той докато го извади, да го зареди... онези или ще са го думнали, или ще са офейкали. Голема работа че има в касата в гардероба патлак.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #65
            Ами не е така Крадецът е крадец защото краде а не рови по кофите. Нито отива на гурбет.Принципът за най-малкото съпротивление няма обратна сила Когато 99% процента от къщите са въоръжени той няма да търси тази с 1%Точно думите строг контрол са ключът Значи за крадците няма как да осигурим строг контрол, но за оръжието по къщите - строг контрол

            Коментар


              #66
              За моралистите:http://youtu.be/_izd39hq198Когато изнасилят баба ви и пребият дедо ви, друга песен ще запеете. Факт е, че на много места има много оръжие, факт е, че стават масови убийства понякога, обаче масови стават и във Финландия, нали? Факт е и че не стават едва ли не всеки ден, както се опитвате да го изкарате. И тук могат да станат, въпрос на време е. За сметка на това като си си в къщи си много по-сигурен и един крадец ще се замисли много повече преди да предприеме каквото и да било, защото вече не само той ще носи патлак, ами може и дедото в къщата да има.Едит: Интересно ми е моралистите как ще реагират ако в жилищата им дойдат 1-2 нереза да насилят жените и децата им и евентуално да ги убият с нож. Дали няма да ги застреляте ако имате пистолет? Или ще търсите отвертка, че да не прекрачите прага на неизбежната самоотбрана. Айде моля ви се...

              Коментар


                #67
                Принципа око за око е валиден особено ако едното е твоето Статистиката обаче е безпристрастна - както казах застани пред Пирогов сутринта. Без да броим синините които така и не стигат до там.Ако трябва да противопоставяме директно дедото дето ще я търси тая пущина 10 минути и крадец който всяка вечер го размахва - за какъв шанс говорим.Наличието на оръжие не е никакъв възпиращ фактор!Едит: Ще ги разстрелям разбира се!Винаги когато разглеждаш един проблем само от едната му страна намираш най лесното решение - но дали е най правилното ...Изгледай това www.youtube.com/watch?v=lUekh6bMKJ8

                Коментар


                  #68
                  Аз лично имам пистолет и съм твтрдо за.Постоянно е зареден със стоп пътрони и до сега слава богу не ми се е налагал да го вадя.Но според мен по добре е да си вземеш газов.За жалост закона не е написан правилно в България.Ако гръмнеш някого даже в крака може и в затвора да те вкарат,трудно се доказва че било самозащита.Преди година две имаше такъв случай тука в Бургас мисля че беше Лисичков или нещо такова но незнам какво стана дали го оправдаха.
                  фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

                  Коментар


                    #69
                    Към Airfan, ако това нещо се случи, което казваш (пу пу), най-вероятно няма да го разстрелям, защото нямам огнестрелно оръжие, но бих го заковал на място с кухненския нож (примерно), стига да имам тази възможност разбира се. Най-вероятно аз ще съм първият, който ще обезвредят въпросните индивиди. Иначе един меч под леглото би свършило доста по-добра работа, отколкото оръжието в сейфа (това с меча го казвам съвсем сериозно). Сега ако влезнат с оръжие... ясно, до там съм. П.С.какво значи КНО ?
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #70
                      van02 написа:
                      Аз лично имам пистолет и съм твтрдо за.Постоянно е зареден със стоп пътрони и до сега слава богу не ми се е налагал да го вадя.Но според мен по добре е да си вземеш газов.За жалост закона не е написан правилно в България.Ако гръмнеш някого даже в крака може и в затвора да те вкарат,трудно се доказва че било самозащита.Преди година две имаше такъв случай тука в Бургас мисля че беше Лисичков или нещо такова но незнам какво стана дали го оправдаха.
                      ти колега какво би променил примерно, щом според теб не е правилно написан? и въобще чел ли си го поне, както и повечето дето НЕ пишат глупости в темата?В случая който цитираш, Лисичков сериозно превишава пределите на неизбежната отбрана и въпреки това присъдата му е смешна (дали не беше и условна не помня)!
                      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                      Коментар


                        #71
                        Synthy написа:
                        ls1 написа:
                        Както казах - до прага на имота да, оттам нататък строг контрол. Даже и в имота - в каса с изкаран пълнител....
                        И за какво му е тогава това оръжие? Той докато го извади, да го зареди... онези или ще са го думнали, или ще са офейкали. Голема работа че има в касата в гардероба патлак.
                        В каса по няколко причини. Първо за да е сигурно, че само собственика ще пипа това оръжие, а не деца или гости. Второ за да може ако си пил примерно и тепърва да почнеш да отваряш каса, зареждаш...тоя на който си се ядосал, че те е бил на белот ще има шанс да си тръгне, други да те успокоят. Дето се вика и кода на касата може да сбъркаш ако си пиян. Също като си сънен и още не си се освестил самото отваряне на каса е в някаква степен гаранция, че си извършил няколко последователни логически действия и си се събудил. А ако ти дотрябва пистолет, и ти си в кондиция, събуден, трябва само да идеш да го вземеш - не мисля че ще ти отнеме много време. Даже е по-хубаво във всеки един момент да си СИГУРЕН къде е, а не да се засилиш към под дюшека и да се плеснеш по челото че тоя път си го оставил в гаража. Само не ми казвай, че ще го носиш ден и нощ запасан, за да ти е под ръка. Никой не казва обаче, като решението не е оръжие, какво да прави човека с компотите? Илкор, да ти кажа не съм много съгласен, че крадеца си е крадец. Той не се е родил крадец. Порастнал е и, точно както ти казваш, е избрал пътя на най-малкото съпротивление. Дай да не приемаме, че всеки крадец е хладнокръвен убиец, който би колил наред за един компот. Просто в момента те са наясно, че последствия няма за тях. Затова по телевизията казват ’Ние не крадем, вземаме си’. Има ли я заплахата от последствия - ще намери друг начин да вади пари.

                        Коментар


                          #72
                          Човека с компотите се залага няколко вечери на пост, и като хване кокошкаря му хвърля един хубав бой Може и дружно, със съседите заедно.Аз не казвам, че оръжиеето трябва да седи под дюшека, абсурд! Обаче признай, че докато го извадиш от касата онези дето не им е там мястото ще са те усетили. Освен ако не си мноого тих и касата ти не е в спалнята (най-често я слагат в гардероба). Отделно, че по закон си длъжен да държиш оръжието така, както описваш. Още повече, че идват на проверка от полицията да видят дали отговаряш на условията.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #73
                            Мисля че много точно ти отговорих Ще се повторя:Точно думите строг контрол са ключът Значи за крадците няма как да осигурим строг контрол, но за оръжието по къщите - строг контрол
                            Първо за да е сигурно, че само собственика ще пипа това оръжие, а не деца или гости.
                            Аз пък ти давам гаранция че дори това първото няма как да е сигурно ...Виж фимчето "Умно село" Някои от пишещите тук даже не предполагат колко истина има в това филмче ...Да си крадец също е професия и си има професионално израстване. Когато от всяка къща ги посрещат с "огън" то и нивото им ще трябва да се повиши.Ако очаква да завари баба - влиза с голи ръце, ако има някой здравеняк вътре си носи нож, ако очаква пистолет ще дойде с автомат. В тая надпревара никога жертвата няма да надделее по подготовка и въоръжаване. То е близко до ума ...

                            Коментар


                              #74
                              Разбира се, че за оръжието може да се осигури контрол по-лесно отколкото на крадците. Че то сега един крадец може да каже ’не съм аз’ и дотам. Как ще докажеш? А оръжието ако е стреляно с него може да се разбере. Ако го носиш навън и те засече ’органа’ няма как да кажеш като крадеца нарамил компота ’той си е мой’. Веднага си в нарушение, само че си го изнесъл от имота си. А пистолет не всеки може ей тъй да крие по себе си. Е ловеца дето го намериха застрелян преди дни веднага им събраха пушките да видят кой е стрелял по човека, волно или неволно.Истината е че в момента българина няма как да си защити имота и семейството. Държавата хем отказва да го защити, хем не му позволява да се защити сам. Това ли е решението, засада с комшиите и бой на крадеца?

                              Коментар


                                #75
                                Добре, продаваме 3 милиона пистолета колкото са домакинствата в България и решаваме проблема с крадците и насилниците Осигуряваме и строг контрол разбира се Все пак не искаме някой невинен да пострада А и да не забравя - в закона се записва: По бързия-печели

                                Коментар

                                Working...
                                X