Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"ЗА", или "ПРОТИВ" лично оръжие

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    charlie, пълни глупости са това!Да, има продажби на черно и който иска и може да си го позволи си купува. Проблемът е че когато се наводни с оръжие цената на черно също ще падне и ще може да си го позволят доста повече отрепки. Щото никой не върши умишлено престъпление с редовно купено оръжие.Проблемът дори не е толкова в предумишлените престъпления - те са планирани и оръжието за тях - също. Проблемът е като излезеш да пиеш едно в кръчмата препасал пищов и на следващата сутрин те изненадват у вас ченгетата щото след втората бутилка си очистил двама позволили си да те погледнат накриво...

    Коментар


      #47
      Точно затова казах, оръжието до прага на твоя имот е законно. Оттам навън дори носенето да е строго санкционирано.

      Коментар


        #48
        ilkor написа:
        charlie, пълни глупости са това!Да, има продажби на черно и който иска и може да си го позволи си купува. Проблемът е че когато се наводни с оръжие цената на черно също ще падне и ще може да си го позволят доста повече отрепки. Щото никой не върши умишлено престъпление с редовно купено оръжие.Проблемът дори не е толкова в предумишлените престъпления - те са планирани и оръжието за тях - също. Проблемът е като излезеш да пиеш едно в кръчмата препасал пищов и на следващата сутрин те изненадват у вас ченгетата щото след втората бутилка си очистил двама позволили си да те погледнат накриво...
        викаш глупости пише charlie?? вие наясно ли сте, че има държави, в които притежанието на огнестрелно оръжие (вкл. дългоцевно, автоматично и бойно) се движи от 30 до 90% и хората там още нe са почнали да се избиват по кръчмите! Ако се интересувате ще си намерите инфо - едно жокерче нямам предвид само САЩ. Па ако попрочетеш по темата можеш да пишеш пак тук - глупости ли пиша, умности ли са, ти ли си дето ги разбира нещата и т.нт....
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #49
          Е то със сигурност има и държави, където оръжие имат 1% от хората. Стига с примерите. Не може в държава, пълна с комплексари, всеки втори да е въоръжен. Но аз съм за следното - ДОКАЗАНО някой с 20 висящи присъди и незнайно защо на свобода, влиза в имота ти посред нощ с цел да краде, убива или каквото и да е, каквото и да го правиш да не ти търсят после отговорност. Ама няма - той бил невъоръжен - аз нямам време да го питам за какво е там, ама едва ли е да ми носи вестника. Щото сега ако някой влезе с отвертка, аз не мога да се защитя с нож, а трябва да го помоля да ме изчака да си намеря и аз една, че да е равностойно.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #50
            Immortal написа:
            Докато живеех в Сливен, имах съсед - врата срещу врата - с който бяхме и големи приятели и на практика бяхме все заедно - или ние у тях, или той у нас.Та това момче замина за чужбина за дълго време. През това време ние се преместихме в Ямбол.Върнал се той от чужбина, вижда вечерта (след 22 ч е било), че желязната решетка на бившата ни квартира е отворена, нахълтва вътре с гръм и трясък (както обикновено), и изненадва новите наематели. На всичко отгоре тоя мой приятел беше метал, с дълга коса и леееееко съмнителна физиономия (а всъщност е много добър ветеринарен доктор, но това е друг въпрос).Представете си какво би станало, ако новият наемател има оръжие и има право да го ползва???
            Първо - нормалните хора чукат, звънят. Сега извинявай - след години отиваш някъде, явно не поддържате връзка след като не знае, че сте се преместили и нахълтва някъде си с "гръм и трясък". Поне боя си е заслужавал. Въпреки всичко после предполагам се е извинил поне и не виждам основание някой да го застрелва. Все пак всеки един инцидент би се разследвал, а и няма да си седиш в хола с пистолет в ръка да чакаш някой да нахълта при приятелите си, с които не се е виждал от години
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #51
              style34 написа:
              Е то със сигурност има и държави, където оръжие имат 1% от хората. Стига с примерите. Не може в държава, пълна с комплексари, всеки втори да е въоръжен. Но аз съм за следното - ДОКАЗАНО някой с 20 висящи присъди и незнайно защо на свобода, влиза в имота ти посред нощ с цел да краде, убива или каквото и да е, каквото и да го правиш да не ти търсят после отговорност. Ама няма - той бил невъоръжен - аз нямам време да го питам за какво е там, ама едва ли е да ми носи вестника. Щото сега ако някой влезе с отвертка, аз не мога да се защитя с нож, а трябва да го помоля да ме изчака да си намеря и аз една, че да е равностойно.
              хм - това за комплексарите може ли с цифрички, че ми стана интересно как сме на фона на другите?Относно това, за което СИ, не може да гърмиш някой, само щото е влязъл да ти открадне компота. За целта си има института на неизбежната отбрана.Това за отвертката и ножа просто не е вярно!
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #52
                charlie написа:
                хм - това за комплексарите може ли с цифрички, че ми стана интересно как сме на фона на другите?Относно това, за което СИ, не може да гърмиш някой, само щото е влязъл да ти открадне компота. За целта си има института на неизбежната отбрана.Това за отвертката и ножа просто не е вярно!
                За комплексарите - не може, защото за съжаление няма официална статистика. Ти разполагаш ли с някаква? Да, българите масово са тъпи комплексари - факт е човек. Ако го отричаш просто не си искрен. Отиди в една дискотека и виж колко пъти "гъзарите" ще се сдърпат. Ходил съм на дискотека и в чужбина, включително САЩ и там хората като цяло се забавляват. А кой за какво е влязъл в МОЯ имот, с ВЗЛОМ - съжалявам, ама не съм врачка да знам. Дали ще открадне компота, конфитюра или ще отреже врата на жена ми, за да й вземе златното герданче, ще ме извиняваш, но няма как да знам, а и не би трябвало да ме интересува си мисля.
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #53
                  Добре де, влиза някой да ти краде компота, какво правиш? Полиция да извикаш - за един компот няма да дойдат. И да дойдат - няма да го хванат. И да го хванат - ще го пуснат. И да не го пуснат - няма да го съдят. И да го съдят - няма да го осъдят. И той на следващата вечер идва тоя път за нещо друго, пак така дребно. Зимнина, инструменти, желязо, оградата, казана...и т.н. Въртележката от по-горе се завърта пак. И той всяка вечер идва и се обслужва човека и аз нищо, ама нищо не мога да му направя и с пръст не мога да го пипна. Е, хайде, дай съвет, какво да правя?

                  Коментар


                    #54
                    Ами сравняваш несравними неща ... всяка нощ по заведения се млатят по малките часове. Представи си ги въоръжени - няма да ги пращаме в болница а направо в моргата. Застани на входа на Пирогов по малките часове да видиш за какво говоря.Знам че всяко забранено нещо съблазнява - аз говоря от позицията на това че доста години съм носил оръжие (почти по принуда) и ако бъдем точни само веднъж ми е свършил по сериозна работа. Отървах 3ма човека от пиянски бой от поне 10-15 души. Причината беше че сме заглеждали момичетата на тяхната маса. Получи се голям цирк - музиката спря и биячите отидоха за "пушки". Добре че не се върнаха повече.Дори да си го съхраняваш само в къщи пак не е вариант понеже може да изчезне във всеки един момент и с него да се извърши престъпление за което ще отговаря първо собственика. Голяма отговорност е това нещо ... не е за всеки българин Заради компотите в мазето - смърт! (най-малкото)

                    Коментар


                      #55
                      Аз не казвам заради компотите смърт и изобщо компоти е казано напосоки. Това отгоре дето съм описал не е ’компоти в мазата’, а е системен ежедневен ежегодишен тормоз и изтръскване на всякакъв ресурс от някой който е решил че е безнаказан. Когато той знае, че могат да го гръмнат ще влезе ли? Съгласен съм да няма оръжие, ако системата може да се справя с такива проблеми, но нашата система определено не може. Сигурно има хора с наблюдения по селата. Аз нямам и затова питам без идея какъв ще е отговора следното. В селата се знаят кои са ербап ловците, с оръжие вкъщи. Техните къщи пипат ли се? Ако се пипат тези ербап ловци вадят ли оръжие или си стоят кротко в стаята докато си отидат апашите? Колко убити има вследствие?

                      Коментар


                        #56
                        Ами крадците работят на принципа на най малкото съпротивление.Що да влизат в 1 къща в която има пушка ако могат да влязат в 99 други в които няма. Но какво става ако навсякъде има?Вместо отверка "за всеки случай" ще си носят пищов ...

                        Коментар


                          #57
                          ls1 написа:
                          Точно затова казах, оръжието до прага на твоя имот е законно. Оттам навън дори носенето да е строго санкционирано.
                          С това съм съгласен, но в БГ мутрите ще завличат хората по домовете си и ще ги гърмят "при самоотбрана".
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #58
                            Илкор, абе малко неубедително прозвуча...Киро, мутра решила да убива и е най-малкия проблем къде да го направи. Да тръгне чак да си прави труда да те завлича вкъщи, па бумаги после разправии...че то ако беше така мутрите и сега могат да завлекат някой вкъщи, да му вкарат в ръката мачете и да го убият с джобно ножче при самозащита.

                            Коментар


                              #59
                              Дано не го научим по-убедително Ето пример от вчера. Ако са имали оръжие?http://dnes.dir.bg/news/mvr-poboy-av...едстави си колко трябва да си изтрещял за да обърнеш на магистралата, да го гониш и да го настигнеш ...

                              Коментар


                                #60
                                ilkor написа:
                                Дано не го научим по-убедително Ето пример от вчера. Ако са имали оръжие?http://dnes.dir.bg/news/mvr-poboy-av...едстави си колко трябва да си изтрещял за да обърнеш на магистралата, да го гониш и да го настигнеш ...
                                това пример за какво е? Щото точно такива гаменчета имат незаконни КНОта, за разлика от дядката, когото са разчекнали за техен кеф!Ситуацията щеше да е доста различна, ако въпросния дядо ги беше изненадал с по един в капачките.....иначе темата кривна отдавна, разните там нахълтвания, заколвания,, побоища в дискотеки разстрели, чак целокупния БГ народ го изкарахме недоносче, което не може да си играе с играчки за възрастни..... толкова ли па на никой не му хрумна да прочете какво казва закона относно притежанието и употребата на КНО, както и за неизбежната отбрана
                                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                                Коментар

                                Working...
                                X