Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"ЗА", или "ПРОТИВ" лично оръжие

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    style34 написа:
    P.S. Сега попадам на тази новина. И за какво си говорим. Тези тъпаци ако имат пистолети кво правим?
    Точно тази новина ми е малко съмнителна. Уж се били разминали, а тръгнали да го гонят. Точно около км.154 на магистралата е детелината за Белозем, но другата е чак на Чирпан (или на Пловдив). Едва ли са искали да си удължават с 60 км пътя (в която и да е посока). По-скоро е карал зад тях на дълги, и са го изчакали... но това е мое мнение, не знам.А иначе - ето какво се е случвало и едно време:"Той винаги носеше пистолет на пояса си и гордо заявяваше, че от 1944 година никога, нито за час, не се е разделил с пистолета си. В изблик на ярост на два пъти беше стрелял срещу хора. Единия път в мое присъствие стреля срещу двама мотористи, които много дръзко и неправилно задминаха колата му. След това си има разправии с милицията. " ("Задочни репортажи от България, Георги Марков, 1978 - става дума за виден инженер, лауреат на Димитровска награда)

    Коментар


      #32
      1

      Airfan написа:
      влезеш ли без да си канен да мога да те гръмна.
      :D Имаш ли представа колко съдия изпълнители и придружаващи те ги полицаи ще намерят смъртта си така :D :D
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

      Коментар


        #33
        Едва сега стигам да прегледам мненията, и съм много приятно изненадан от трезвата мисъл и адекватните мнения изказани по темата. Оръжието си е таралеж в гащите, без значение от аргументите. Лошото е, че живеем в бандитска държава и не се знае кога ще ти посегнат за няма нищо. Не дай боже да си и с деца. Някакъв много зъл демон обладава българския шофьор като седне зад волана проявяващ се под формата на реваншизъм, особено чувство за лично достойнство и значимост, самочувствие на недосегаемост и... (за съжаление) безнаказаност.До преди да изменят закона за частната охранителна дейност, се занимавах с психотестове на охранители, включително и такива с оръжие. Наблюденията са ми, че повечето от хората с противопоказани психични качества за извършване на въоръжена охранителна дейност бяха лица, които са или прекалено млади (до 26 години) или пенсионери от доста време, най-често бивши служители на МО и МВР (последните, почти без изключение системно употребяващи алкохол). Младите естествено никога не са били в казарма и гледащи на оръжието като на тежкарско украшение, служещо за показ и демонстрация на особени качества. Поради това си мисля, че режимът е доста либерален и трябва да се затегне още. Изводът вероятно е, по-добре пребит, отколкото подсъдим за убийство, макар и при самозащита.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #34
          Re: 1

          cveiba написа:
          Airfan написа:
          влезеш ли без да си канен да мога да те гръмна.
          :D Имаш ли представа колко съдия изпълнители и придружаващи те ги полицаи ще намерят смъртта си така :D :D
          Това ще го приема за шега.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #35
            Airfan написа:
            Да, при условие, че разрешат да защитавам живота и имуществото си безпрекусловно, т.е. влезеш ли без да си канен да мога да те гръмна.
            В този случай съм ЗА!
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #36
              D.Stanev , а още ,, по-добре в затвора , отколкото в гроба ’’
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #37
                Re: 1

                cveiba написа:
                Airfan написа:
                влезеш ли без да си канен да мога да те гръмна.
                :D Имаш ли представа колко съдия изпълнители и придружаващи те ги полицаи ще намерят смъртта си така :D :D
                Не става току така, ако съдията идзпълнител има заповед, той идва с полиция и постановление на съда за описване/изземване на имущество. Ако тогава стреляш, да ще лежиш.В Тексас, САЩ оръжието се продава свободно и не съм чул да имат проблеми с престъпността. Също така собствеността е неприкосновена и никой все още не мисли да им забранят правото да те гръмне ако се опитваш да го обереш. Явно системата работи.

                Коментар


                  #38
                  Immortal написа:
                  Точно тази новина ми е малко съмнителна. Уж се били разминали, а тръгнали да го гонят. Точно около км.154 на магистралата е детелината за Белозем, но другата е чак на Чирпан (или на Пловдив). Едва ли са искали да си удължават с 60 км пътя (в която и да е посока). По-скоро е карал зад тях на дълги, и са го изчакали... но това е мое мнение, не знам.
                  И какво от това? Фактите са, че двама на 26 и 32, единият с 1.6 алкохол и шофира, са пребили 69 годишен. Ако някоя мутра с Панамера им се беше "качила" на багажника щяха да си налягат парцалите май. Ама нали са бабаити...
                  Airfan написа:
                  В Тексас, САЩ оръжието се продава свободно и не съм чул да имат проблеми с престъпността. Също така собствеността е неприкосновена и никой все още не мисли да им забранят правото да те гръмне ако се опитваш да го обереш. Явно системата работи.
                  Виждаме в САЩ какви касапници стават от време на време. И все пак - пак казвам, не сме дорасли до американския манталитет. Гледайте репортажа за Санди, който даваха онази вечер, мисля, по БТВ и ще разберете за какъв манталитет говоря.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #39
                    Re: 1

                    Airfan написа:
                    В Тексас, САЩ оръжието се продава свободно и не съм чул да имат проблеми с престъпността. Също така собствеността е неприкосновена и никой все още не мисли да им забранят правото да те гръмне ако се опитваш да го обереш. Явно системата работи.
                    За щастие не живеем в Тексас (и далеч не е така във всички щати), а в Европа, където човешкият живот е неприкосновен и е с по-висока стойност от частната собственост. (която дори и в САЩ съвсем не е толкова неприкосновена - и там могат да ти я вземат я банкери, я да ти я национализират за строеж на магистрали, я кой знае... - питай индианците, ако не вярваш).

                    Коментар


                      #40
                      Airfan: Да, само дето от време на време имат по някое масово убийство, пък за малките не знаем, щото не ги дават тук по ТВто. Смешно е да твърдиш, че в САЩ нямат проблем с престъпността. Аз съм категорично против. Не се знае дали не си объркал вратата, пък някой нервак да ти изплющи, щото нервите му не издържали, като видял непознат пред вратата.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #41
                        style34 написа:
                        P.S. Сега попадам на тази новина. И за какво си говорим. Тези тъпаци ако имат пистолети кво правим?
                        Именно. В България отново, както през 90-те стана много модерно мутренското поведение. Отнемат ти предимство-бой! Паркират на любимото ти място-чупиш му колата и му нарязваш гумите! Говориш на висок глас по телефона в кафенето или в кварталния магазин-защо не, кво ти пука? Направи забележка на някой такъв и веднага е готов да извади ножа. Остана само мутрите пак да почнат да ходят по анцузи в ресторанта или на театър. Толкова много идиоти по улиците, да им дадем оръжие и веселбата ще стане пълна.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #42
                          По-горе защитниците на идеята за притежание на оръжие казват, че е за само защита. За самозащита може и газов пистолет да се ползва (разрешен е за покупка), може и електрошок (за това съм). Като го опердашиш със 100кV няма да мръдне поне 5 мин. Прави тогава квот искаш с него. Защо е нужно точно огнестрелно оръжие? Дай да си накупим карабини, и да почнем да се гърмим по улицата, щото гъзара с BMW-то се бута навсякъде и си мисли че пътя е негов, пък ние видиш ли с фиатите не заслужаваме да сме на пътя. Както по-горе пишеше - предпочитам да съм пребит отколкото да съм подсъдим за предумишлено убийство. Оръжието не е начина за решаване на проблеми, то само създава още, при това доста по-неприятни.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #43
                            ele написа:
                            Аз съм категорично против. Не се знае дали не си объркал вратата, пък някой нервак да ти изплющи, щото нервите му не издържали, като видял непознат пред вратата.
                            Сетих се за следния случай.Докато живеех в Сливен, имах съсед - врата срещу врата - с който бяхме и големи приятели и на практика бяхме все заедно - или ние у тях, или той у нас.Та това момче замина за чужбина за дълго време. През това време ние се преместихме в Ямбол.Върнал се той от чужбина, вижда вечерта (след 22 ч е било), че желязната решетка на бившата ни квартира е отворена, нахълтва вътре с гръм и трясък (както обикновено), и изненадва новите наематели. На всичко отгоре тоя мой приятел беше метал, с дълга коса и леееееко съмнителна физиономия (а всъщност е много добър ветеринарен доктор, но това е друг въпрос).Представете си какво би станало, ако новият наемател има оръжие и има право да го ползва???

                            Коментар


                              #44
                              8 години с малки прекъсвания съм носил лично оръжие. Знам каква отговорност е! Това не е за всеки!Нито да го оставиш в къщи нито да го носиш в теб. Камо ли да ти се налага да го ползваш ...Гласувах с НЕ.

                              Коментар


                                #45
                                мотиви от сорта "...знаете ли ако се разреши притежанието на КНО какви психари и бандюги ще се сдобият с такова..." издиша сериозно, защото точно за психарите и бандитите в момента да имат огнестрелно оръжие е точно никакъв!
                                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                                Коментар

                                Working...
                                X