Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"ЗА", или "ПРОТИВ" лично оръжие

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз цъкнах "по-скоро не".Не се знае какви хора ще се сдобият с нещо подобно и в какви ситуации ще го използват.Имам си един газов пистолет и в повечето случаи ми стои в жабката на колата с халостни патрони за сплашване е достатъчен,но от 5 години насам нито един път не ми се е налагало да го вадя от там.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #17
      Гласувах с ДА, защото имах Н&К Р30, уникален пистолет но не приложим на практика, за 2 - те години където го имах съм стрелял точно два пъти и то за кеф. След няколко дискусии с човек на чието мнение много държа, /колега от форума/ го продадох и от тогава се оглеждам за нещо малокалибрено, примерно Марго или Зиг Мускито
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Да, но при определени условия!
        ivailo rachev написа:
        Не се знае какви хора ще се сдобият с нещо подобно и в какви ситуации ще го използват.
        Те хората, на които им "трябва" си го имат и сега
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар


          #19
          Не мисля че е добра идея да се въоръжим всички, че като гледам повечето хора какви са психари ще стават доста бели.И категорично си го избийте от главите това с ваденето на оръжие за сплашване като по филмите. Оръжие се вади само когато е абсолютно неизбежно да се ползва. Ако ви е за светофарни кавги само не си слагайте таралеж в гащите. Ще ви създаде повече неприятности отколкото ако сте без него.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #20
            Темата е мнооооооооооооооооооооого обширна. След като вече всички идиоти в държавата имат оръжие, законно или не, защо пък обикновения гражданин да няма възможност да се защити от идиотите!?Въпроса е че трябват законодателни промени, а преди това - да доживеем да израстем до тях ... Но след като имам в къщи ловно оръжие - гласувах с "по-скоро не".
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #21
              Да, при условие, че разрешат да защитавам живота и имуществото си безпрекусловно, т.е. влезеш ли без да си канен да мога да те гръмна.

              Коментар


                #22
                Аз се замислям да купя каса, където да съхранявам ключовета на колата, а за оръжие не ми се мисли.Покупката на оръжие е най-малкият проблем. Дали ще дадеш 1000, 2000 или 5000 лв. е без значение, по-важно е да го обезопасиш и ако имаш някой по-буен син, обезопасяването може да е по-скъпо от самото оръжие.Принципно съм "ЗА", но при определени условия, който трябва да са много строги, а нарушаването им да води строги наказания.А поведение на пътя свързано с размахване на оръжие трябва да е последвано от 180 дни обществено полезен труд. Да го гледат половин година тариката с ML -чето как копа канали по улиците като малко японско багерче.
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #23
                  Tornado написа:
                  Kатегорично не.Не виждам смисъл от лично оръжие за момента.Много пъти от 2001 насам съм бил изправен пред този въпрос да придобия или не лично оръжие.Понеже съм в МО и процедурата е лесна ,но не смятам ,че е нужно.
                  +1 Не забравяйте, че оръжие извади ли се се използва. Такива филми само да сплашиш някого си ги избийте от главите. Или го вадиш или не. А са малко хората на които им стиска да стрелят по човек.
                  Manowar - Татко
                  Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                  Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                  Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                  Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                  Коментар


                    #24
                    Гласувах твърдо НЕ, защото става въпрос за законно оръжие. Него на практика не можеш да го използваш. Ако трябва да взимам оръжие (да не дава Господ!), ще бъде незаконно. Него поне можеш да го употребиш срещу малоумниците пред теб. Но пак казвам - не искам да имам никакво вземане-даване с огнестрелно оръжие. Ако толкова ми се достреля - ще отида на стрелбището, там има иснтруктори, коридори, законно оръжие.. стрелям на воля. Също има и ТВ игри (смейте се, ама усещането е прекрасно да стреляш по ТВ). Оръжието не е аксесоар за улицата. Могат да станат големи поразии.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #25
                      fihi написа:
                      Tornado написа:
                      Kатегорично не.Не виждам смисъл от лично оръжие за момента.Много пъти от 2001 насам съм бил изправен пред този въпрос да придобия или не лично оръжие.Понеже съм в МО и процедурата е лесна ,но не смятам ,че е нужно.
                      +1 Не забравяйте, че оръжие извади ли се се използва. Такива филми само да сплашиш някого си ги избийте от главите. Или го вадиш или не. А са малко хората на които им стиска да стрелят по човек.
                      +1В определен момент през мутренските години (90-те) и аз имах право на лично оръжие, но и през ума ми не е минало да се възползвам от правото да нося тази гадост. Ще ви разкажа една истинска случка. Колеги се бяха сдобили с лично оръжие. И съответно бяха понапомпали самочувствието. Правят, струват, все гледат да направят някоя чупка в кръста или да се нагъзят, за да се отметне сакото и всички да видят, че носят пистолет. Та няколко такива колеги пътували с кола по магистралата, заиграли се с друга кола и спрели да се изясняват. Нашите започнали да се барат по кобурите, а от другата кола извадили Калашников и директно им пуснали един откос в краката. Говори се, че някои от колегите се изпуснали в гащите.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #26
                        fihi написа:
                        Tornado написа:
                        Kатегорично не.Не виждам смисъл от лично оръжие за момента.Много пъти от 2001 насам съм бил изправен пред този въпрос да придобия или не лично оръжие.Понеже съм в МО и процедурата е лесна ,но не смятам ,че е нужно.
                        +1 Не забравяйте, че оръжие извади ли се се използва. Такива филми само да сплашиш някого си ги избийте от главите. Или го вадиш или не. А са малко хората на които им стиска да стрелят по човек.
                        Вадили са ми 2 пъти пистолет, не е точно така както го обясняваш.Иначе и сега почти всеки може да си намери желязо за няколко стотин лева.

                        Коментар


                          #27
                          Airfan написа:
                          Да, при условие, че разрешат да защитавам живота и имуществото си безпрекусловно, т.е. влезеш ли без да си канен да мога да те гръмна.
                          А ако те поканя на четири очи и после кажа, че не съм те канил?!?Ако зависи от мен - изобщо ще забраня в целия свят производството и самото съществуване на оръжия.В почти всички случаи изваждането на пистолет при спор не спомага за решаването му, а прави по-големи поразии.Гледам - големи стрелци се извъдиха всички във форума Или по-точно - оръженосци Ел Пистолеро, дет се вика Искате ли да си спретнем едно турнирче с въздушна пушка - да ви видя кой какво може? На следващата форумска среща?

                          Коментар


                            #28
                            mnpenchev написа:
                            Вадили са ми 2 пъти пистолет, не е точно така както го обясняваш.
                            И съм и не съм съгласен с теб.За да извадиш оръжие и да го насочиш към човек означава, че си способен да го използваш. В противен случай може същото това оръжие да бъде използвано срещу теб. Но тука вече понавлизаме в теорията на вероятностите. Мисля че стана ясно какво ’казвам’.
                            Manowar - Татко
                            Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                            Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                            Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                            Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                            Коментар


                              #29
                              "Притежаване" и "носене" на лично оръжие са два различни режима ... не знам дали не трябва да се уточни това в анкетата ... И нали всички помним последния случай, който доста нашумя ...
                              I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                              Коментар


                                #30
                                kiro_of_the_day написа:
                                Темата е мнооооооооооооооооооооого обширна. След като вече всички идиоти в държавата имат оръжие, законно или не, защо пък обикновения гражданин да няма възможност да се защити от идиотите!?Въпроса е че трябват законодателни промени, а преди това - да доживеем да израстем до тях ... Но след като имам в къщи ловно оръжие - гласувах с "по-скоро не".
                                Присъединявам се към това мнение. Всеки ще се съгласи, че ако трябва да защити собствения си живот и този на децата си, би използвал оръжие ако ситуацията го налага. Но наистина не мисля, че сме узряли дотолкова, че всеки да има правото свободно да си купи оръжие.Относно въпроса в анкетата - зависи от много неща и най-вече дали си достатъчно отговорен, защото това е една голяма отговорност.P.S. Сега попадам на тази новина. И за какво си говорим. Тези тъпаци ако имат пистолети кво правим?
                                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                                Коментар

                                Working...
                                X