Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"ЗА", или "ПРОТИВ" лично оръжие

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "ЗА", или "ПРОТИВ" лично оръжие

    От едно известно време се замислям дали да не си взема патлак... На мисълта ме навежда това, на което ставам свидетел докато пътувам. Агресия, нетолерантност, бабаитлък... За момента не съм решил твърдо, но сериозно се замислям. Какво мислите по въпроса? За или против сте?Аз лично съм ЗА, но с някои условия, като едно от тях е задължителен психотест (сериозен при това), също и някаква възрастова граница... (мисля си и това, че е добре човека да е бил в казарма и да са му посмачкали егото малко, но за по-младите е неприложимо).Лошото на патлака е, че в критична ситуация ако трепнеш и го извадиш може да стане по-страшно, отколкото би било ако го нямаш... Но от друга страна оръжието е нещо което е по-добре да имаш и да не ти трябва, отколкото да го нямаш и да ти трябва.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    #3
    Е те и на камионджиите им правят психотест, ама нали ги виждаш на пътя какви са.Аз съм привърженик на това лично оръжие да може да се държи само в къщата, да можеш да го ползваш до границата на имота си и да е ясно законово, че който ти влезе в имота и застраши теб или имуществото ти - имаш право да го гръмнеш. А извън къщата и личния имот - абсолютна забрана за носене на лично оръжие. Като гледам нерваците по улиците честно казано не ме притеснява толкова че ще попадна на ситуация в която да ми се наложи да вадя оръжие, а че ще попадна в ситуация в която заради едно бавно каране дори (мое) някой да се изнерви и да тръгне да ме сочи с пистолет.

    Коментар


      #4
      Твърдо съм против. Честно да ти кажа, винаги съм си мислел, че има ли пистолет, човек, все някого ще гръмне. Даже само и заради гъдела да види каква ще е реакцията. Идеята да имаш оръжие веднага се свързва с използването му. Психиката на човека, според мен, е така устроена, че има ли "нещо" то трябва да е "полезно", иначе си дал пари на вятъра. Лошото на оръжието е, че единственото му истинско предназначение е да наранява и убива. Не е същото, като да си купиш смартфон за тази цел - да звъннеш единствено в "такава" ситуация. Афектиращи ситуации колкото искаш. Ако всички сме въоръжени - няма само да се псуваме, ами и ще се стреляме по пътищата.

      Коментар


        #5
        В България още нямаме нужния закон/регламент.Виждате,че съдят дори полицаи,използвали оръжие при престрелка с нарушители.А ако ти го откраднат-голямо писане и разтакаване от полицията.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #6
          Аз съм за...но определено не мисля, че България е на ниво което е безопасно...иначе май би трябвало доста закони да се променят преди да стане нещо подобно...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #7
            в момента за обикновен човек да се сдобие с КНО си е живо приключени, което реално му ограничава правата. За разлика от него престъпника няма такива ограничения.....Твърдо за!
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #8
              Като се сетя, че за психо, курс, прострелване и прочие, плюс хубав пистолет, трябва да бръкна 2000лв. - не мерси.Да дам толкова пари, за да нося достойнството си на кръста, определено не е решение на проблемите, от които УЖ трябва да ме предпазва

              Коментар


                #9
                Kuku написа:
                Като се сетя, че за психо, курс, прострелване и прочие, плюс хубав пистолет, трябва да бръкна 2000лв. - не мерси.Да дам толкова пари, за да нося достойнството си на кръста, определено не е решение на проблемите, от които УЖ трябва да ме предпазва
                според мен идеята на темата е правото, а не задължението да притежаваш КНО...м/у другото тези 2к лева също са един вид ограничение на правата на гражданите - бандюгите с/у 50 кинта са готови....
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #10
                  Категорично не......
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #11
                    Писах "по-скоро не", макар че и аз често съм си мислел по въпроса. Проблемът с тия неща е, че няма връщане назад. Предложението на колегата ls1 много ми хареса. Мисля, че в Швейцария беше нещо такова, а аз швейцарската система я харесвам отвсякъде и имам доверие на мъдростта им.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #12
                      Чекнах "ДА" .защото когато не можах да изпреваря един автомобил по-бързо отколкото трябваше според този който ми светкаше отзад, а аз бях с Passat-а си с около 150-160 ..... и след като аз изпреварих и мен съответно ме изпревари въпросния светкащ дрисльо, и ме засече и ме спря, и като излезнаха едни вратове...... и ако не бях извали през прозореца едно нещо да изпуцам 2 пъти надоре и еди по-надоло, да видят, че не е кьор-фишек майтапа и после стана напред само "G" класи...това преди няколко годинки ама винаги съм "за" .... ако тогава го нямах... не ми се мисли... и в други случаи ми е помагало.....
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #13
                        Kатегорично не.Не виждам смисъл от лично оръжие за момента.Много пъти от 2001 насам съм бил изправен пред този въпрос да придобия или не лично оръжие.Понеже съм в МО и процедурата е лесна ,но не смятам ,че е нужно.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #14
                          "ЗА", или "ПРОТИВ" лично оръжие

                          Да , но при определени условия .Тоест оръжието да бъде тип ,, травматично ’’ .
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #15
                            Още вчера гласувах твърдо НЕ.

                            Коментар

                            Working...
                            X