Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обикновен кредит или овърдрафт, моля за съвети.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обикновен кредит или овърдрафт, моля за съвети.

    Зравейте колеги моля да ме светнете за плюсовете и минусите на тези кредити ,ходих за консултация в банката през която си получавам заплатата обаче там ме объркаха още повече.Въпроса ми е някой знае ли горе доло как варират лихвите при овърдрафт при максимално изтеглена сума,принципно на мен ми трябват до към 500 лв. Кое би било по изгодно за мен.Да кажа само че това ще ми е първото вземане даване с банка за това искам да се подсигуря максимално.
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .


    #2
    Лично мое мнение е, че овърдрафта е удачен за случаи, в които тегленето на сумата в размера на овърдрафта ще бъде наистина за кратко време. Т.е. за няколко дни да речем или седмица. Ако ще стоиш постоянно на минус с изтеглен овърдрафт ще те цакат много и излиза солено. Затова като вземеш един кредит, знаеш колко имаш да внасяш и колко време, а при овърдрафта не мож му хвана края.
    Ситроен Ксантия HDI-110 +++
    Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
    Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

    Коментар


      #3
      Овърдрафта и кредитните карти са точно за да използваш сумата когато ти потрябва (начислява ти се лихва само върху усвоената част), но трябва да ги връщаш по-бързо, защото лихвата е по-голяма. Ако по обикновен потребителски кредит лихвата е 11%, по овърдрафт или кредитна карта ще е 17% за пример. И кредитната карта и овърдрафта са си удобство, но за краткосрочни цели - искаш да си купиш нещо сега и да го платиш в следващите 2-3 месеца. Ако ще го плащаш една година или повече по-добре потребителски кредит.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        А не можеш ли да се уговориш с работодателя си да ти даде тези 500 лева, а ти за 3-4 месеца ще му ги върнеш? Така е най-удобно и безболезнено и няма да се занимаваш с банки и лихви. Аз така неколкократно съм вземал суми докъм 1000 лева и се разбирам със счетоводителката за колко месеца ще й ги върна безлихвено.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Пари

          Да това предложение на колегата горе най удачно по добре без банката или който и да е друг да му връщаш пари Ако не ти трябват много спешно-наложително де .Аз преди като работех в Деизи няколко пъти съм взималако е по евтино вземи карта от Петрол -ТРАНС карта има 500-1000-2000лв с 2 процента лихваhttp://www.transcard.bg/
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Транскард да ти е последна в списъка - няма по голяма глупост Всяка една стандартна банкова карта е с по ниска лихва. Примерно аз имам Виза от ПИБ с 1,5% месечна лихва.Потребителският кредит обикновено е с двойно по нисък процент особено ако си получаваш заплатата в същата банка.Не е ясно овърдрафта ти с какви условия е ... дай повече информация

            Коментар


              #7
              При всички положения овърдафтте и картите са с пъти по-големи лихви.Заслужава си да ги имаш ако примерно днес теглиш пари и утре или до седмица ги върнеш. Най-късно до месец!Иначе-заем от банка. Не се подлъгвай по бързите кредити от небанкови финансови институции. Там е обир, по-лош отколкото при лихвар!
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                ilkor написа:
                Транскард да ти е последна в списъка - няма по голяма глупост Всяка една стандартна банкова карта е с по ниска лихва. Примерно аз имам Виза от ПИБ с 1,5% месечна лихва.Потребителският кредит обикновено е с двойно по нисък процент особено ако си получаваш заплатата в същата банка.Не е ясно овърдрафта ти с какви условия е ... дай повече информация
                Първото читаво мнение което чух по въпроса. Я по добре кажи за какво са ти парите, че да ти кажа какво да правиш. Ако сумата е 500лв. то по добрия вариант е овърдрафт, особенно ако там си получаваш заплата, така няма да го усешаш за 500лв. лихвата ще ти е приблизително около 4-5 лв. на месец. А ако решиш да го погасиш няма да ти измислят такси за пресрочно прекратяване. Отделно ако изтеглиш потребителски кредит с този размер таксите еще ти излязат поне 50лв. -70лв. При овърдрафта можеш да си погасяваш както прецениш и ако се наложи пак разполагаш с парите, но тук е необходима дисциплина. Ако с парите си решил да си купиш нещо конкретно, съветвам те да го направиш на вноски, без значение дали е през карта или през кредит, не ползвай овърдрафт и кредитен лимит на карта за да го купиш, това е грешка - повярвай ми.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  То е една дълга и широка ...Парите ми трябват кеш за няколко неща..а колкото до някоя стока ако става на въпрос,взимал съм си и лаптопа и телефона така със доста изгодни лихви. Ама парите за жалост не са ми за това Колкото до овърдрафта и кредитна карта се отказах..видях че банката ми има кредит с 10.80% лихва ама има такса за усвояване в размер на 70 лева .От друга страна ако имаме 13-та заплата (чул ме господ) и съм направил овърдрафт мога направо да го затворя след това . Има и друг вариант да изтегля по голяма сума поне да си заслужава тази такса за усвояване и да си свърша повече работа ,пък каквото остане ще си седи в сметката да си го теглят като вноска. Мозъка ми е боза Имам още няколко дни да го мисля.
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #10
                    Брей коя е тази банка която има такава огромна такса за усвояване на кредит. Обикновено таксата е процент от сумата. Провери пак за 500 лева кредит няма нормален човек да даде такса 70 лева. Това са 14% !!!Иначе щом парите ти трябват еднократно - вземи потребителски кредит. Лихвата е по ниска защото усвояването на кредита е еднократно (както и риска) Кредитните карти и овърдрафта се водят кредитни линии и там рискът и съответно лихвата са по високи. А повечето потребителски кредити вече нямат или са с минимална такса при предсрочно погасяване със осбствени средства. Така че дори да вземеш бонус за нова година пак ще ти свърши работа.

                    Коментар


                      #11
                      Всичко зависи от това колко бързо ще ги върнеш.Има и небанкови институции като Изи кредит например, но не ти препоръчвам, че лихвите са доста.

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        Брей коя е тази банка която има такава огромна такса за усвояване на кредит. Обикновено таксата е процент от сумата. Провери пак за 500 лева кредит няма нормален човек да даде такса 70 лева. Това са 14% !!!
                        Например Сосиете Женерал Експресбанк - там таксата е фиксирана независимо от сумата. От 500 до 1500 лв таксата за "усвояване" е 69 лв. От 1500 до 2500 е 89 лв. и т.н.В Райфайзен е 2,45% от сумата на кредита, което също не е малко. Това са си 2,45% "лихва" върху ЦЕЛИЯТ размер на кредита, която банката си взима наведнъж в началото.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          2-3 % за малки суми няма проблем, въпреки че като теглиш чертата и пак ти става лошо ...Ама да искаш 14% ... и без това не влизам в банка дето не мога да и запомня името

                          Коментар


                            #14
                            cs_aleksandar написа:
                            То е една дълга и широка ...Парите ми трябват кеш за няколко неща..а колкото до някоя стока ако става на въпрос,взимал съм си и лаптопа и телефона така със доста изгодни лихви. Ама парите за жалост не са ми за това Колкото до овърдрафта и кредитна карта се отказах..видях че банката ми има кредит с 10.80% лихва ама има такса за усвояване в размер на 70 лева .От друга страна ако имаме 13-та заплата (чул ме господ) и съм направил овърдрафт мога направо да го затворя след това . Има и друг вариант да изтегля по голяма сума поне да си заслужава тази такса за усвояване и да си свърша повече работа ,пък каквото остане ще си седи в сметката да си го теглят като вноска. Мозъка ми е боза Имам още няколко дни да го мисля.
                            Щом е такава работата те съветвам следното - вземи си овърдрафт, свърши си работа и си го напълни, не го закривай но да е пълен, така няма да имаш лихви и когато ти се наложи и закъсаш с парите, ще щипваш малко от там, после ще погасяваш и така. Овърдрафта е много добър вариант но ако се ползва като хората. Тръгнеш ли да го ползваш като потребителки кредит връщане няма.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар

                            Working...
                            X