Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно Ubuntu ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно Ubuntu ...

    Става въпрос за компютъра на който работя преобладаващо в бачкането... От вчера ми изписва: "Налично е ново издание на Ubuntu -’ 12.4.1 LTS’ " и има бутон "Надграждане". Към настоящият момент ми изписва, че ползвам Ubuntu -’ 10.4 LTS’ - Lucid Linx изданена през април 2010като сега виждам, че пише и че подръжката и ще бъде до април 2013г. Въпроса ми е:1. Да ъпдейтвам ли? Но явно щом има подръжка до 2013 въпроса ми губи смисъл де. 2. Ако не взема мерки, като прехвърляне на файловете на друг хард диск, има ли риск да загубя нещо от тях?Работим с Open Office ако има значение. Позва се и специфична деловодна програма, но там не вярвам да има проблеми...п.п. Или да изчакам първо 21.12.2012г. па тогава да му мисля?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Изчакай Абсолютно безсмислено е щом всичко работи.

    Коментар


      #3
      Първо провери дали новата версия е подходяща за машини с процесор като твоя и не изисква по-голяма памет, защото после може да се наложи и ъпгрейд да правиш. Не че няма да работи, но ще стане бавен компютъра.Предполагам си качвал сървиз паковете на Уиндоуса.Като вземеш една стара машина с 1.7 MHz процесор и 128 МВ памет и инсталираш ХР - всичко е на ред.Като сложиш SP1 - става. Като инсталираш SP2 малко се замисля, но се търпи. Слагаш още 128 МВ и си мислиш, че е добре. Обаче като качиш и SP3 с последващите 100 и повече ъпдейти и компутъра може да те изкара от нерви.
      Няма начин да няма начин!

      Коментар


        #4
        nikolovvd написа:
        Първо провери дали новата версия е подходяща за машини с процесор като твоя и не изисква по-голяма памет, защото после може да се наложи и ъпгрейд да правиш. Не че няма да работи, но ще стане бавен компютъра.
        Това да не ти е новата версия на Windows?Киро, поддръжката на Linux Ubuntu е свързана основно с обновленията на системата. Съветът ми, ако всичко ти работи да НЕ обновяваш към по-нова версия на Ubuntu. Нямам спомен 10.04 LTS дали е със стария десктоп мениджър или с новия, но ако е със стария - в никой смисъл НЕ ПИПАЙ, защото ще влезеш в неприятен визуален филм.Мисълта ми е ако менютата са ти горе на "Програми", "Система" и прочие - да не пипаш. Аз лично ползвам последното UBUNTU, но не ползвам различни от стандартните програми. За разлика от Windows едно обновление при Linux протича БЕЗ сътресения за потребителя.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          А как се държи с новите процесори i7?
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #6
            За нищо на света не ъпгрейдвай. Дебелия е дебел с новите версии. Аз се принудих да мина на Xubuntu, защото с Ubuntu работата не става нито с новия гном, нито с юнити, нито с гном фалбак. Или си стой на 10.04 или мисли за нова инсталация с Xubuntu. В момента съм с Xubuntu 12.04 и съм го настроил така, че на 90% прилича и работи както твоята система с Гном.

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              nikolovvd написа:
              Първо провери дали новата версия е подходяща за машини с процесор като твоя и не изисква по-голяма памет, защото после може да се наложи и ъпгрейд да правиш. Не че няма да работи, но ще стане бавен компютъра.
              Това да не ти е новата версия на Windows?Киро, поддръжката на Linux Ubuntu е свързана основно с обновленията на системата. Съветът ми, ако всичко ти работи да НЕ обновяваш към по-нова версия на Ubuntu. Нямам спомен 10.04 LTS дали е със стария десктоп мениджър или с новия, но ако е със стария - в никой смисъл НЕ ПИПАЙ, защото ще влезеш в неприятен визуален филм.Мисълта ми е ако менютата са ти горе на "Програми", "Система" и прочие - да не пипаш. Аз лично ползвам последното UBUNTU, но не ползвам различни от стандартните програми. За разлика от Windows едно обновление при Linux протича БЕЗ сътресения за потребителя.
              не знам с Убунто как е, но с Ред Хат Ентърпрайз всяко обновление на ядрото съсипва половината машина. Както е казал някой по-горе, ако не си професионалист и всичко ти работи - не ъпгрейдвай. За разлика от Windows едно обновление при Linux протича С ОГРОМНИ сътресения за средния потребител.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                Нямам опит с Линукс, но на FreeBSD например, след надграждане на операционната система, се ребилдват (не знам как се превежда на български, но да кажем преинсталират) всички инсталирани програми. Самото инсталиране на новата ОС е лесно, зора е след това. А за windows - успех със сътресенията. Наистина няма такива, защото лесното според Майкрософт надграждане, така и не се получава. Един колега си направи експеримент, на чиста инсталация на Виста със всички сървис пакове и ъпдейти, както се изисква, пробва да надстрои до 7. Резултата е няколко грешки, след което получената боза предлага опция rollback към Виста, която стана без сътресения :D ОС беше лицензирана, диска със 7-цата също беше оригинален.
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #9
                  справедливо

                  dikanio написа:
                  Нямам опит с Линукс, но на FreeBSD например, след надграждане на операционната система, се ребилдват (не знам как се превежда на български, но да кажем преинсталират) всички инсталирани програми. Самото инсталиране на новата ОС е лесно, зора е след това. А за windows - успех със сътресенията. Наистина няма такива, защото лесното според Майкрософт надграждане, така и не се получава. Един колега си направи експеримент, на чиста инсталация на Виста със всички сървис пакове и ъпдейти, както се изисква, пробва да надстрои до 7. Резултата е няколко грешки, след което получената боза предлага опция rollback към Виста, която стана без сътресения :D ОС беше лицензирана, диска със 7-цата също беше оригинален.
                  Така му се пада на колегата ти ...
                  Пешеходец съм, нямам кола, нямам книжка.

                  Коментар


                    #10
                    jenshen73 написа:
                    nikolovvd написа:
                    Първо провери дали новата версия е подходяща за машини с процесор като твоя и не изисква по-голяма памет, защото после може да се наложи и ъпгрейд да правиш. Не че няма да работи, но ще стане бавен компютъра.
                    Това да не ти е новата версия на Windows?Киро, поддръжката на Linux Ubuntu е свързана основно с обновленията на системата. Съветът ми, ако всичко ти работи да НЕ обновяваш към по-нова версия на Ubuntu. Нямам спомен 10.04 LTS дали е със стария десктоп мениджър или с новия, но ако е със стария - в никой смисъл НЕ ПИПАЙ, защото ще влезеш в неприятен визуален филм.Мисълта ми е ако менютата са ти горе на "Програми", "Система" и прочие - да не пипаш. Аз лично ползвам последното UBUNTU, но не ползвам различни от стандартните програми. За разлика от Windows едно обновление при Linux протича БЕЗ сътресения за потребителя.
                    Точно такова е положението при мен сега и ме устройва.После какво става ако не е тайна? Толкова ли е трагично?
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Ако можеш направи ъпгрейд до 11.10, по-нагоре аз лично не бих направил. Липсва подръжка на определен хардуер (предимно по-стар), а за мен лично това е голям проблем.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм с 12.04 с gnome classic виж и не съм имал проблеми. Имам някъв спомен че файловете се запазваха, но инсталираните приложения изчезваха, може и да те лъжа, но ако решиж да минаваш на 12.04, по-добре си запамети най-важните файлове и си инсталирай Убунтуто наново, става за 20-30 мин, докато ъпгрейд ти е около час и половина - два.
                        FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

                        Коментар


                          #13
                          vicool написа:
                          Аз съм с 12.04 с gnome classic виж и не съм имал проблеми. Имам някъв спомен че файловете се запазваха, но инсталираните приложения изчезваха, може и да те лъжа, но ако решиж да минаваш на 12.04, по-добре си запамети най-важните файлове и си инсталирай Убунтуто наново, става за 20-30 мин, докато ъпгрейд ти е около час и половина - два.
                          При ъпгрейд на Linux не се губи нищо освен ако изрично не го укажеш. Ъпгрейда включва ядрото (което трябва междувременно да е обновявано няколко пъти), няколко шарении и разни "кръпки", предложени в последния момент. Различите са, че уж е по-добро, дъра бъра, но Ubunu Unity дразни много яко такива като мен, свикнали със стария "изглед"...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа:
                            vicool написа:
                            Аз съм с 12.04 с gnome classic виж и не съм имал проблеми. Имам някъв спомен че файловете се запазваха, но инсталираните приложения изчезваха, може и да те лъжа, но ако решиж да минаваш на 12.04, по-добре си запамети най-важните файлове и си инсталирай Убунтуто наново, става за 20-30 мин, докато ъпгрейд ти е около час и половина - два.
                            При ъпгрейд на Linux не се губи нищо освен ако изрично не го укажеш. Ъпгрейда включва ядрото (което трябва междувременно да е обновявано няколко пъти), няколко шарении и разни "кръпки", предложени в последния момент. Различите са, че уж е по-добро, дъра бъра, но Ubunu Unity дразни много яко такива като мен, свикнали със стария "изглед"...
                            отново точен в изказването крайно време е да се запознаем...Към автора: аз направих грешката да update-на от 10 към 11 и смяната на десктопа не можах да я издържа повече от седмица. На тази машина сложих Linux Mint 13 Maya и се родих....П.П. Единственно доуточнение към думите на jenshen73 ...Има загуби ако си билднал ядрото...ама то тогава не е препоръчителен и автоматичен ъпдейт...
                            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                            Коментар


                              #15
                              veselin10 написа:
                              jenshen73 написа:
                              vicool написа:
                              Аз съм с 12.04 с gnome classic виж и не съм имал проблеми. Имам някъв спомен че файловете се запазваха, но инсталираните приложения изчезваха, може и да те лъжа, но ако решиж да минаваш на 12.04, по-добре си запамети най-важните файлове и си инсталирай Убунтуто наново, става за 20-30 мин, докато ъпгрейд ти е около час и половина - два.
                              При ъпгрейд на Linux не се губи нищо освен ако изрично не го укажеш. Ъпгрейда включва ядрото (което трябва междувременно да е обновявано няколко пъти), няколко шарении и разни "кръпки", предложени в последния момент. Различите са, че уж е по-добро, дъра бъра, но Ubunu Unity дразни много яко такива като мен, свикнали със стария "изглед"...
                              отново точен в изказването крайно време е да се запознаем...Към автора: аз направих грешката да update-на от 10 към 11 и смяната на десктопа не можах да я издържа повече от седмица. На тази машина сложих Linux Mint 13 Maya и се родих....П.П. Единственно доуточнение към думите на jenshen73 ...Има загуби ако си билднал ядрото...ама то тогава не е препоръчителен и автоматичен ъпдейт...
                              Чеки сега, няма да спорим, но кой пък потребител пипа ядрото на Ubuntu?
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X