Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредното разхищение на държавни пари

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Еле, имаш контакти и опит със ’западния’ свят и много добре знаеш, че там покритото самочувствие на човек е добродетел. Ние тука сме свикнали да възвеличаваме ’скромността’, а там тя реално е спирачка. За българина човек който каже ’аз съм направил това това и това’ е хвалипръцко. За ’западняка’ това е информация кой стои срещу него. Според мен много добре знаеш, че ОГРОМЕН проблем на българина е че не знае как да се продаде, как да си изтъкне предимствата. Затова сънародниците като емигрират и първоначално по интервютата за работа гледат като телета. Защото са свикнали в България като са на ’интервю’ и кажат на ’бг работодателя’ че ’аз мога това това, учил съм и това, тука съм успял с това и онова’ и шефа почва да го гледа накриво и ’ти сега на къф ми са напрай?!’. Тука на въпроса ’колко е 2+2’ трябва да се отговаря ’колкото кажеш, шефе’.Честно казано не мога да повярвам, че богат успял човек ще влезе в български фиат форум да се пъчи. И в рамките на шегата - тея хвалипръцковци дето си накупиха разни алфи, ланчи и не знам какво и само се хвалят тука по форума - ааааа, моля моля, проява на лош вкус, някой карат още типота.

    Коментар


      #77
      Поредното разхищение на държавни пари

      Всяко обобщаване , драги ми ls1 , е оправдаване за неразбирането на дадена ситуация.Българите сме били такива - онакива....Мен лично хората , с които разговарям на четири езика , ме възприемат като човек , а не като българин .Останалото е ала-бала .
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #78
        ls1 написа:
        Еле, имаш контакти и опит със ’западния’ свят и много добре знаеш, че там покритото самочувствие на човек е добродетел. Ние тука сме свикнали да възвеличаваме ’скромността’, а там тя реално е спирачка. За българина човек който каже ’аз съм направил това това и това’ е хвалипръцко. За ’западняка’ това е информация кой стои срещу него. Според мен много добре знаеш, че ОГРОМЕН проблем на българина е че не знае как да се продаде, как да си изтъкне предимствата. Затова сънародниците като емигрират и първоначално по интервютата за работа гледат като телета. Защото са свикнали в България като са на ’интервю’ и кажат на ’бг работодателя’ че ’аз мога това това, учил съм и това, тука съм успял с това и онова’ и шефа почва да го гледа накриво и ’ти сега на къф ми са напрай?!’. Тука на въпроса ’колко е 2+2’ трябва да се отговаря ’колкото кажеш, шефе’.Честно казано не мога да повярвам, че богат успял човек ще влезе в български фиат форум да се пъчи. И в рамките на шегата - тея хвалипръцковци дето си накупиха разни алфи, ланчи и не знам какво и само се хвалят тука по форума - ааааа, моля моля, проява на лош вкус, някой карат още типота.
        Мда, и аз от утре отварям компания за яхти, да събирам пари за старостта..... Има разлика между това да продадеш уменията си и това да се хвалиш колко пари имаш. Не можеш да сравняваш едно интервю с изказвания във форум. Скромността има много лица и на запад, там, където съм била, е ценено качество в ежедневния живот. Не бъркай този живот с професионалния живот. Хората, които непрекъснато парадират с имущество/пари не са желани събеседници никъде. Не вярвам и на теб да ти харесва да говориш с някой, който непрекъснато се самоизтъква. Колкото за това кой как продава уменията си - не мога да коментирам другите, мога да коментирам само себе си. А на колегата не му е за първи път да се самоизтъква със състоянието си. Със здраве да си го харчи, но ми напомня страшно много на едни мои познати, които бяха мили хора преди да забогателят, а сега, като са фрашкани с пари, се изпокараха с всичките си познати, приятели и роднини, щото се имат за голямата работа, като си мислят, че всички им завиждат за парите, а на останалите хора просто им писна да им говорят колко добре живеят, как са си купили нова кухня, колко им са се увеличили депиозитите, колко оборот правят.... Разбира се, замениха старите си приятели с нови, със скъпи коли и дебели портфейли - прав им път. На никой не му пука за тях, не мисля, че на някой му пука за колегата. Малко скромност в ежедневния му живот ще му е от полза. Но това не е темата на тази дискусия.А как колегата знае, че парите са държавни? Може да са на ГЕРБ!
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #79
          Многото пари не са гаранция за знания и умения.Знания и уменията не са гаранция за много пари.

          Коментар


            #80
            На мен пък човека не ми е направил впечатление с хвалене и парадиране, или не съм го разбрал така. Направил ми е впечатление с на няколко пъти през последните седмици предложения за повече информация ако някой има нужда, че и за ваучери някакви мисля ако някой се възползва от някаква европейска програма. Все хубави неща. Далеч съм от мисълта да защитавам някой, обаче според мен преигравате. А, не, сетих се....’обобщавате’!

            Коментар


              #81
              vvvasilev написа:
              А ти изчисли 20 милиарда ! Колко години българите ще изплащат тази централа? На каква цена ще е тока??? Да, смятам че в миналото фотоволтаиците бяха скъпи. И изобщо - зелените технологии бяха скъпи. Вече не е така. И за вятърните генератори и за слънчевите !
              Защо българите да я изплащат тази централа? Тя ЩЕ СЕ ИЗПЛАЩА САМА! АЕЦ-Белене ще има печалба от (поне) 1 милион лева на ден на един енергоблок. Предвидени са два енергоблока. Централата ще има пазар и за произведената топлинна енергия, тази печалба не я броя. Цената на тока няма да е много по-различна от тази на АЕЦ-Козлодуй.Колкото и да поевтинеят фотоволтаиците и вятърните клечки, те не могат да ГАРАНТИРАТ следните неща: КАЧЕСТВО И СИГУРНОСТ на доставките. Ако има слънце и вятър има ток, ако няма - да го духат диспечерите от ЕСО... Казвам ти го, като инженер по "Възобновяеми енергийни източници и технологии". ВЕИ все още са само едно добро пожелание, нищо повече; аа и хранилка за тарикатите...

              Коментар


                #82
                аз повече няма да коментирам. Разбирайте както искате. Оправяйте се кой както иска.
                Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                ----------------------------
                Ignorance is a bliss

                Коментар


                  #83
                  Да, много ми е странен Бойко като се изказва 20 милиарда кой ще ги плаща ...Ми ние с тези пари няма да си купуваме майбах и да си го държим в гаража и да му се радваме???Още щом се построи централата ще почне да си връща парите - това е един от най печелившите сектори в икономиката ... май само ваденето на нефт е по печелившо но в един момент и той свърпва ... И няма грам логика токът от едната централа да е по скъп от тоя на другата. Напротив - по нова технология по малко загуби! А и в момента токът произведен от атомната централа е най евтин.Ама ние сме богати - давай да си слагаме перки с КПД 30%

                  Коментар


                    #84
                    Хващай молива и започвай да смяташ колко трябва да е печалбата на АЕЦ Белене, за да се изплати за 20 години!После намери в нета годишните финасови отчети на АЕЦ Козлодуй и виж каква е годишната печалба, за да изчислиш за колко години ще се изплати Белене! Дори при двойно по -голяма печалба ще са нужни над 100 години, което е повече от експлоатациония период.Така че ще плащаме ние, нашите деца, нашите внуци, че и правнуци, ако правителството се бръкне за тези 20 милиарда.
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      #85
                      Ама всеки професор ...
                      nikolovvd написа:
                      ... за колко години ще се изплати Белене! Дори при двойно по -голяма печалба ще са нужни над 100 години, което е повече от експлоатациония период.
                      Винаги съм казвал че преди да се изходиш по нЕкой въпрос е добре да се прочете първо Тази година Козлодуй ще спечели над 200 милиона лева (щом за първите 6 месеца има печалба 108 милиона)http://news.ibox.bg/news/id_1325384862 - ей вземи прочетиАйде сега сметни за колко ще се изплати Белене като знаеш че двете централи са с еднаква мощност!И вземи под внимание колко ще струва тока след 100 години. Особено като затворим и козлодуй и почнем да го купуваме отвън.Кой ти втълпи в главата че атомните централи трябва да се изплатят за 20 години - това да не ти е МОЛ Ние ще я ползваме поне 60 години тая централа ... На 50-тата ще се е изплатила до стотинка ...Виж цитата по горе и рабери че си объркал понятията - даже ако цената на тока се запази в следващите 100 години с печалба от 200 милиона 20 милиарда се изплащат за 100 години - за каква двойна печалба ми говориш ... явно с молива си зле - ползвай калкулатор И после сметни колко ще ти е цената на тока ако всяка година ти го вдигат с 10 % Та той още първите 10 години ще е двойно по скъп!!!При двойно по голяма печалба като си написал централата ще се изплати за 50 години - смятай Айде сега като си толкова знаещ кажи колко струваше тока през 2000 година и колко е сега през 2012 ? Само тая година го вдигнаха с 13 и нещо процента ...Тя двойната печалба ще дойде само след първите 10-15 години драги ...Айде виж по долу списъка и кажи ние ли сме по умни дето се дърпаме или тея дето не можеш да им преброиш реакторите:Франция - 20 АЕЦ - 59 блока - 66 000 MWГермания - 12 АЕЦ - 17 блока - 21 500 MWБелгия - 2 АЕЦ със 7 блока и мощност 6.100 MWШвеция - 3 АЕЦ с 10 блока, мощност 9.400 MW. Испания - 6 АЕЦ с 8 блока, мощност 7.700 MW.Чехия - 2 АЕЦ с 6 блока, мощност 3.800 MW.Украйна - 4 АЕЦ с 15 блока, мощност 13.800 MW.Великобритания - 9 АЕЦ с 19 блока, мошност 11.900 MW.Освен това в една друга тема попитах откъде се взе това число 20 милиарда? Да не би някой пожарникар да го е казал в опит да си докаже твърденията. Аз видях извадките от доклада и там пишеше 8 милиарда евро.

                      Коментар


                        #86
                        ele написа:
                        Колкото за това кой как продава уменията си - не мога да коментирам другите, мога да коментирам само себе си. А на колегата не му е за първи път да се самоизтъква със състоянието си. Със здраве да си го харчи, но ми напомня страшно много на едни мои познати, които бяха мили хора преди да забогателят, а сега, като са фрашкани с пари, се изпокараха с всичките си познати, приятели и роднини, щото се имат за голямата работа, като си мислят, че всички им завиждат за парите, а на останалите хора просто им писна да им говорят колко добре живеят, как са си купили нова кухня, колко им са се увеличили депиозитите, колко оборот правят.... Разбира се, замениха старите си приятели с нови, със скъпи коли и дебели портфейли - прав им път. На никой не му пука за тях, не мисля, че на някой му пука за колегата. Малко скромност в ежедневния му живот ще му е от полза. Но това не е темата на тази дискусия.А как колегата знае, че парите са държавни? Може да са на ГЕРБ!
                        Еле, знаеш ли - аз затварям този сайт - и мога да не влизам. И помисли - необходима ли си ми точно ти да ми помпаш самочувствието? Или който и да е от този форум? Пак питам - ти познаваш ли ме за да говориш? Имам приятели тук - обикновени строители и даже студенти. Правим партита в моя апартамент често - сигурно и това е хвалба. Че се отзовавам когато някой има проблеми с квартири - идва спи в къщи. Или когато си давам колата за по цели седмици - със включено горивото - да си пренасят багажи и т.н. Сигурно парадирам с апартаменти и коли? По твоята логика трябва да се изолирам, да дружа само с хора от висшата класа? Защото ако искам - мога. И да - добави ме във Фейсбук - да видиш снимки Еле. Моята съседка е Кати Пауелс - личното прес аташе на краля. Самият той е идвал на едно от градинските ни партита лятото и сме се запознавали. Всичките ми съседи са медийни личности. Дали ако реша не мога да си живея живота без да ми пука изобщо какво ви правят в България?! Защото честно да ти кажа - от българите до сега съм получавал само кал. А тук не гледат със завист. Трябва да се чувствам виновен за обстоятелствата около мен? И защо ми е да си тровя нервите. Прочети за този артиста - Кристо. Който не иска изобщо името му да бъде свързвано с България. Много добре го разбирам... И да - знаеш ли - истинските ми приятели не са българи. Защото ако утре нещо се случи с мен - и тук се разбере - не дай боже заболея или друго - да изгубя работа - тук ей такива като теб ще умрат от кеф. Това съм забелязал не от вчера и днес. Баща ми имаше фирма за мебели - една от първите в България. Идваха приятелите му да се молят за работа - назначаваше ги и те ни крадяха ! Баща ми когато умираше каза - никога не се връщай. Тук живот няма. И си давам сметка че цялото общество Еле там е изградено от такива озлобени душици като теб. Разликата е Еле, че аз затварям лаптопа и имам живот в който се чувствам бял човек. И колко глупаво е да се опитвам да променя каквото и да е в България. В крайна сметка колкото по-бедни стават хората там, толкова по-евтина работна ръка ще си имам за ремонтите и градината. Така че - Белене и две да построят - с кредити които и вниците ви ще изплащат и каквото и да правят - да го правят. И знаеш ли какво друго - аз се борех на групово ниво - заедно и с други колеги де, но се борехме - групата ни да не излиза от България. Да не продаваме. Да се запазят работни места. И с всички хора на високи постове когато говоря - съм казвал колко грешна е представата - че не всичко българско е долнопробно. И защо... Като винаги това което получаваш в отговор е злоба. Като ето тези като теб утре ще са първите да злорадстват ако падна. Е това е. От днес нататък само ще ви гледам сеира. 4 страници обяснявам какво имам предвид - че не очаквах на тази среща да изменят политиката си. А очаквах на моята критика да чуя обоснован отговор от тези които ВИ управляват. А видях отчайваща дори липса на интелигентност. Ето това беше възмущението ми, но ти го кръщаваш а то ....... знаете какво прави във водата. Е баста. От днес нататък само ще ви чета, за да не ви дразнят нито постиженията ми, нито да злорадствате ако случайно някога нещо лошо се случи с мен. И спирам да работя за България - от прост алтруизъм. От днес нататък - всичките ми познати, тези които за вас са никои и неуспели и които ме нямат за нищо - ще чуват че България е отчайващо място, което трябва да заобикалят поне на 100 км. Щото в такъв радиус в съседните ни страни се говори и български. Така че - аз спирам коментарите. Енджой
                        Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                        ----------------------------
                        Ignorance is a bliss

                        Коментар


                          #87
                          ilkor написа:
                          Да, много ми е странен Бойко като се изказва 20 милиарда кой ще ги плаща ...
                          Да де, ама тез 20 млрд ги нямаме, т.е. трябва да ги заемем от някой. И дали тоя "някой" ще ни чака 50-100 години да му ги върнем?
                          Stop giving directions, just say "Follow me."
                          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                          Коментар


                            #88
                            Нещо като да вземеш ипотечен заем за апартамент за 40 000 евро, след 30 години да си изплатил на банката 80 000 евро и да си мислиш че апартамента ти е излезнал 40 000 евро. Нали така?

                            Коментар


                              #89
                              Прочетете доклада - цената е 8 милиарда евро. 10,35 милиарда е сумата с лихвитеИ ние не си купуваме апартамент а атомна централа която генерира печалба и се самоизплаща. Не виждам за какво изплащане от деца и внуци иде реч изобщо когато централата генерира печалба и е способна да се самоизплати и да остане. За децата и внуците А логиката че ги нямаме - ами ние никога няма да ги имаме. А дори и държави които могат да ги съберат ги взимат на заем че е по изгодно.Представете си какво ще се случи с цената на тока когато 2017 затворят козлодуй и спрем да изнасяме ток? Не дай си боже да се наложи да внасяме.Абе вижте цените на тока как скачат - бях открил статистика от 1990 до 2000 година - скочил е два пъти .... от 2000 до сега дори повече - т.е. за 20 години 4-5 пъти ще се увеличи печалбата от продажбата на ток. А тая централа ще работи 60 години ...

                              Коментар


                                #90
                                ls1 написа:
                                Нещо като да вземеш ипотечен заем за апартамент за 40 000 евро, след 30 години да си изплатил на банката 80 000 евро и да си мислиш че апартамента ти е излезнал 40 000 евро. Нали така?
                                т.е. по-добре да живееш под моста в някой кашон през тия 30 години? щото в началото си нямал 40000 евро? ако се отнася само за тебе може. а ти искаш ли и децата ти да живеят под моста?ако човек мисли за бъдещето ще се напъне да построи нещо смислено, което да остави на следващите. ако го мързи, ще си намери всякакви нелепи оправдания.
                                браво 1,6/90 - 09 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X