Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредното разхищение на държавни пари

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    ele написа:
    Не!Ти недовостваш, че не са ти приели идеята? Щото не са говорили за това, за което ти искаш да говориш? Какво да ти кажат преди референдума за Белене - спираме веднага Белене и наливаме пари в ДЗУ???? от какъв зор ще се наливат толкова пари в частно предприятие? Държавата какви правомощия има да налива пари там? Ако има, защо не налее пари и при мен, веднага правя предприятие?Мисля, че висиш на шлифера и си ни в клин, ни в ръкав. Пусни се.
    Ами точно !!! Това казвам и аз !!!! Ако ще се наливат държавни пари в Белене - защо !!! Нека частник да си я направи като е толкова атрактивна ! А тази държавна ГАРАНЦИЯ се използва за друго ! А относно ДЗУ - ОТНОВО ДА ! Просто трябва някой да го обяви на международен форум - че държавата ще подкрепи инвеститор - било то с някакви данъчни облекчения, било със социални програми. А сега - вдигаме пушилка за глупости и отрасли които няма да са печеливши, няма да генерират толкова работни места. Никой вече незнае че България е била сила в ИТ сектора. Лежим на стари лаври. Отново - спори по темата - а не с глупости. Опонирай ми че Белене е супер и че те са прави - но с факти. Какви по дяволите шлифери? Ексхибиционизъм братче...
    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
    ----------------------------
    Ignorance is a bliss

    Коментар


      #47
      Отново - говорех за това ЧЕ : основната тема на уж събитие с фокус - ПР на България и розовата долина - се превърна новата позиция на госпожата. Второ - целта остана скрита. Това което ние гостите коментирахме бе: навярно искат да покажат на тези от ЕНП (имаше и от тяхното ръководство) - да, провалихме се с Румяна Желева, с избора на тази съдийката - но ето - и много българи успяват от нашите редици. С други думи - събитие с един фокус уж ПР за БГ се превърна в партийна сбирка. А аз не дължа нищо на ГЕРБ. Не искам да казват - ето колко много млади хора сме дали на Европа на ключови позиции защото аз не съм продукт на ГЕРБ ! Просто ни използваха !Другото за което говорех - бе безхаберието на ниво министър дори ! Всеки може да прецени след 30 минути разговор дали човека отсреща разбира от уж специалността си или не. И се затвърди впечатлението че наистина както един колега каза - каквото каже Бащицата. А него кой го командва... незнам. Между другото - четохте ли че всеки от администрацията на ГЕРБ си има календарче с Бойко? Това май се превръща в религия.
      Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
      ----------------------------
      Ignorance is a bliss

      Коментар


        #48
        Какво Белене те гони преди референдума???? Ти изобщо чаткаш ли за какво иде реч или си знаеш твоето?А за ДЗУ какъв инвеститор да подкрепя - предприятието е частно! Ако собственика неще да продава, какви форуми са ти в главата? Ще го приватизираме, после ще търсим инвеститор ли?А кви облекчения те гонят, какви социални програми? Ако има такива, то те трябва да са за всички, не само за едно предприятие.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #49
          vvvasilev написа:
          Отново - говорех за това ЧЕ : основната тема на уж събитие с фокус - ПР на България и розовата долина - се превърна новата позиция на госпожата. Второ - целта остана скрита. Това което ние гостите коментирахме бе: навярно искат да покажат на тези от ЕНП (имаше и от тяхното ръководство) - да, провалихме се с Румяна Желева, с избора на тази съдийката - но ето - и много българи успяват от нашите редици. С други думи - събитие с един фокус уж ПР за БГ се превърна в партийна сбирка. А аз не дължа нищо на ГЕРБ. Не искам да казват - ето колко много млади хора сме дали на Европа на ключови позиции защото аз не съм продукт на ГЕРБ ! Просто ни използваха !Другото за което говорех - бе безхаберието на ниво министър дори ! Всеки може да прецени след 30 минути разговор дали човека отсреща разбира от уж специалността си или не. И се затвърди впечатлението че наистина както един колега каза - каквото каже Бащицата. А него кой го командва... незнам. Между другото - четохте ли че всеки от администрацията на ГЕРБ си има календарче с Бойко? Това май се превръща в религия.
          А ти там изрази ли позиция, или мрънкаш постфактум?
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #50
            Абе за кво ДЗУ изобщо говорите за кви 5 лв??? Такова предприятие няма отдавна.Сградния фонд е на Видеотон (унгарска компания),а вътре има 7-8 фирми занимаващи се с изхвърлени производства от други държави.Работил съм там за английска компания и ви казвам от вътре информация.Всичко там е за пране на пари-факт.Печелившите производства отдавна ги изнесоха от там частни лица.
            FIAT BRAVO 1.6
            FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
            LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

            Коментар


              #51
              Аз само да вметна, че и евентуалното АЕЦ Белене и то ще е частно.

              Коментар


                #52
                за някого чудно ли е изхода от референдума
                Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                ----------------------------
                Ignorance is a bliss

                Коментар


                  #53
                  ок, ок. Едно си баба знае едно бае. Тогава ли съм мрънкал, сега ли.. Това ли извади от целия контекст Еле ??? А ти само във форумите ли мрънкаш и си ербап? Че така ми се струва. Хляб и зрелища и всичко е на 6. Личностните нападки са най-важни. Аз съм сигурен че дори запис на разговора да бях пуснал - все някой щеше да намери за дума да се захване. Като във вица- а вие що биете негрите.
                  Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                  ----------------------------
                  Ignorance is a bliss

                  Коментар


                    #54
                    ele написа:
                    А кви облекчения те гонят, какви социални програми? Ако има такива, то те трябва да са за всички, не само за едно предприятие.
                    Еле, отчайваш ме... Завода в Ловеч за китайските коли - да не мислиш че са купували терена? Да не мислиш че са плащали за инфраструктурата - пътища, канализация?? Или всичко им се даде от общината?
                    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                    ----------------------------
                    Ignorance is a bliss

                    Коментар


                      #55
                      За Ловеч не мога да коментирам, не съм им светила. Предполагам и ти не си. Обясни какъв е смисълът да се обсъжда Белене преди референдума? Една причина ми посочи! Посочи и една причина да се обсъжда държавно финансиране на частно предприятие! За ДЗУто не знам дали е там или не е там, но дори да е там, за какво финансиране говорим. Ти сериозно ли мислиш, че държавата може да финансира или да предложи някакви облекчения за едно предприятие? Това спред теб трябва да е нормална практика, така ли? Я се позаинтересувай какви форми на държавно финансиране са разрешени от ЕС и след това нека пак да си говорим дали държавата може да налее незнам-си-колко милиона в частно предприятие. Уж си безнесмен, пък направо отчайваш - без да се обиждаш, обаче правилно си се насочил към Москва. В Русия всичко е възможно и всички врати са отворени, като играеш на едро.
                      А ти там изрази ли позиция, или мрънкаш постфактум?
                      А това съвсем сериозно го питам - ти там изказа ли си мнението на всеослушание, като приказките със сведени глави и понижен тон не се броят, или само мрънкаш във форума?
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #56
                        Да Еле, споделих на девойката от щаба на депутатката която ме беше поканила. Доволна?А относно бизнеса - събуди се девойко. Сега в Генк затварят завода на Форд. И ще им поемат 50% от заплатите на работниците само и само да останат. Говорим за правителството. Ти чувала ли си за отрасъл който да се развива без държавна поддържка???? Разбери че държавите на днешно време са като фирмите ! Има конкуренция и се мъчат да привличат повече пари и инвестиции. А за Белене - да трябва да обсъждаме защото иначе народа изобщо не мисли икономически - за тях е гордост да имаме просто атомна централа.
                        Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                        ----------------------------
                        Ignorance is a bliss

                        Коментар


                          #57
                          Добре, дай ми алтернатива на АЕЦ-Белене, при условие, че през 2017-та и 2019-та изтича ресурса на 5-ти и 6-ти блок на АЕЦ-Козлодуй! Само не почвай да ми развиваш теории за "зелените" ВЕИ-та!

                          Коментар


                            #58
                            А ти изчисли 20 милиарда ! Колко години българите ще изплащат тази централа? На каква цена ще е тока??? Да, смятам че в миналото фотоволтаиците бяха скъпи. И изобщо - зелените технологии бяха скъпи. Вече не е така. И за вятърните генератори и за слънчевите !
                            Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                            ----------------------------
                            Ignorance is a bliss

                            Коментар


                              #59
                              Снощи не ми се пишеше повече, но сега ще довърша. Ситуацията аз я видях така - на коктейла ти представяш идеята си за ДЗУ и очакваш светкавичен отговор с анализирани "за" и "против", като някаква стратегия, която и сляп да си ще видиш, че е правилна. Ти смяташ, че идеята ти просто трябва да избоде очите на властта с предимствата си. Ето аз сега ще ти направя същия инвестиционен план за регион Силистра и накрая ще направя изводите си. В Силистра, преди реформите, имаше развита промишленост и земеделие. Работеха няколко големи комбината, съставени от по няколко завода - "Оргтехника" - производство на електроника, "Лесопромишлен комбинат" - съставен от "Фазерлес", "Лесилхарт" и "Лесилмаш", комбинат "Камъшит" - със завод за производство на изделия от ракита, завод за производство на керамика, завод за производство на осветителни тела, завод за производство на изделия от стъкло, Месокомбинат и Консервен комбинат, както и заводите - "Хром" , "Липа", "Добруджа" - производство на тъкани изделия, "Добруджанка" - огромна шивашка кооперация, "Винпром"... сигурно пропускам някои. Всичко в момента е или разграбено или крета на ръба. Като ученик всяко лято и есен ходех на бригади, като на летните беряхме предимно кайсии от огромни масиви, като от километри виждахме огромния руски "Руслан", който чакаше на летището продукцията, която събираме. Есента гледката с "Руслан"-а се повтаряше при брането на доматите. Това, което не отнасяше прясно набрано, след това го прибираше под формата на компоти, нектари, доматено пюре и сладка. Сутрин и вечер към и от изброените комбинати и заводи беше като манифестация от работещи хора. И всичко това в малък град като Силистра, сега ако някой от живеещите в големите градове иска да изброи затворените и разграбени производства.И какво - идва министъра на коктейл в Силистра и аз се изправям срещу него със стратегия за производство на компютри, лаптопи, плазми и GSM-и в "Оргтехника", създаване на огромни кайсиеви масиви и осигуряване на продукция на Консервния комбинат, нови производства в "Лесопромишления комбинат", комбинат "Камъшит"... Ами то не е някакво извънземно откритие, че ако има, както ти казваш, по един милиард за ново оборудване, и във всяка точка на България се вкарат нови технологии само в част от остарелите производствени мощности - ще има работа и по-висок стандарт. По един милиард на всяка по-малка област, на големите - по два...и готово. На Силистра й стига да се възродят съществуващите предприятия и производството на кайсии и ще процъфтява - стратегия, написана, в един ред.Изводите - нищо ново не си му казал - това и баба го знае! Мисля си, че просто не си виждал работеща икономика в България, и това което си видял в Белгия за теб е света. От там идва и надменното ти, високомерно мнение за хората тук, както и за цялата страна. В една работеща България даже нямаше да минаваш и за успял, на фона на всички работещи хора с престижни професии.

                              Коментар


                                #60
                                Rudi, до кога ще търсиш под вола теле??? Ти изобщо познаваш ли ме че да говориш?Ти знаеш ли кое е най-трудното за едно високотехнологично производство? КАДРИТЕ ! Не машините. Завод се вдига за една година. В България има кадри специално за перспективен отрасъл. И отново - не говоря за получаване на отговор веднага - а просто да чуя тяхното мнение - мислех че едва ли само аз съм забелязал тези неща. Говорим за отсъствие на всякакво стратегическо мислене което да споделят - да ние смятаме еди кой си сектор да развиваме или еди кой си. Няма държавничество! Буквално си го приемат този пост като отпуска. Говорят каквото им се спусне.Хайде, поздрави от един неуспял. Успелия ти
                                Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                                ----------------------------
                                Ignorance is a bliss

                                Коментар

                                Working...
                                X