Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредното разхищение на държавни пари

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредното разхищение на държавни пари

    Привет колеги,вчера присъствах на едно събитие в европарламента. Бяхме поканени успели българи в Белгия. Отганизирано от г-жа Илиана Иванова - евро депутатка от ГЕРБ. Присъстваха господа министрите Младенов и Добрев. С чисто сърце мога да кажа, че това си беше частно изпращане на въпросната г-жа. Тя поемала нов пост и под прикритието на мероприятие за популяризиране на България - си организира "парти" с приятели. Таргет аудиенцията обаче беше тотално сбъркана. Повечето от присъстващите дори незнаеха каква е целата на тази среща - да се порадваме на новата позиция на госпожата или... По време на коктейла поговорих с Младенов и Добрев. И понеже имаше акцент върху долината на розите, и кмета на Стара Загора беше там, им казвам - по наша заявка Гартнер направи изследване за развоя на данните - в облака ли да се концентрираме или да продължаваме в локалните ресурси. В отговор ни казаха - данните в световен мащаб се увеличават 4 пъти. А производителите на оборудване - могат в най-добрия случай да увеличават производството с 50%. Очаква се цените да растат и говорим за гарантиран пазар. Защо вместо милиардите в Белене и несигурен пазар - не се поднови произвоството на ДЗУ - с 1 милиард може да се модернизира. Това което видях - беше уникално безхаберие. Никакво стратегическо мислене, никакви анализи на пазарите. Никаква идея в какво искаме да превърнем България. Просто марионетки. Казаха - ами може да обсъдим идеята - но нищо не зависи от нас. Ето за това говорим... Нямам думи. Цели отрасли се загробват - и то перспективни. Не се сдържах и ги попитах - защо тази истерия срещу зелената енергия в България. Защо не го направиха като в Европа където се спонсорира и субсидира зелената енергия на ниво краен потребител - т.е. всеки да си сложи на къщата. А те го направиха изгодно да усвоят едни фондове - за техните фирми с централи - е нормално - с тези изкупни цени и законодателство - народа сега да се отврати от всичко еко.Преди се съмнявах - вече съм убеден. Да станеш министър - не се изискват никакви качества. Това са марионетки.
    Прикачени файлове
    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
    ----------------------------
    Ignorance is a bliss

    #2
    Същото като с кредита за енергийна ефективност - дават се едни пари, че банките да ги взимат...

    Коментар


      #3
      Субсидията си е супер. Аз самия се възползвах за много неща. Давам пример. Дори да имам парите. Оставих ги на депозит - като гаранция за енергийния кредит - така разликата между депозитната лихва и кредитната е около 1 процент. А отделно ми дават 20% от цялата инвестиция - т.е. всичко това ти е печалбата. Това не е инициатива на местните банки. Това е от Европейската Банка за Въстановяване и Развитие. И е целево.
      Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
      ----------------------------
      Ignorance is a bliss

      Коментар


        #4
        Re: Поредното разхищение на държавни пари

        vvvasilev написа:
        Казаха - ами може да обсъдим идеята - но нищо не зависи от нас.
        Така е. Бащицата решава всичко.Абе... на някой има ли все още да не му е ясно, че спортисти и пожарникари НЕ МОГАТ да управляват държава?!?Един човек, дето семейството си не може да оправи - какво държавническо мислене в него?В България от години се работи "ден за ден". Във всички, абсолютно всички сектори.И не знам защо, но се сетих за филма "Мисия Лондон".

        Коментар


          #5
          vvvasilev написа:
          Субсидията си е супер. Аз самия се възползвах за много неща. Давам пример. Дори да имам парите. Оставих ги на депозит - като гаранция за енергийния кредит - така разликата между депозитната лихва и кредитната е около 1 процент. А отделно ми дават 20% от цялата инвестиция - т.е. всичко това ти е печалбата. Това не е инициатива на местните банки. Това е от Европейската Банка за Въстановяване и Развитие. И е целево.
          Колега, не се съмнявам, че ти си се възползвал... но понеже аз работя в тоя бранш, случайно знам колко пари стигат до бенефициента.Давам само лек пример - за попълване на една папка с документи и придвижването им през системата, "консултанти" прибират обичайно 50% от гранта.И от примерно 40% грант, до бенефициента стигат половината. Банката като вземе и тя малко такси, малко лихви и в крайна сметка едни хубави неща от Европа се обезсмислят, докато стигнат до българския дребен и среден бизнес.Затова милиарди евро остават неусвоени - щото хората вече не искат да се занимават. Предпочитат да си направят всичко със свои пари.Знам какво пиша, пак казвам, защото с това се занимавам.

          Коментар


            #6
            Може би говорим за различни неща. Аз говоря за кредита който може да се вземе от банките партньорки от ВСЕКИ - без проект, без нищо. Просто трябва оферта и след това документация за изпълнението. това не е за фирми а частни лица. Говоря за това: http://www.reecl.org/bg/П.С. освен това ако някой сега научава за това и има интерес - нашата Сибанк е един от основните партньори. Да пише и мога да го насоча към правилните хора в банката. А това наистина е на сметка.
            Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
            ----------------------------
            Ignorance is a bliss

            Коментар


              #7
              vvvasilev написа:
              Субсидията си е супер. Аз самия се възползвах за много неща. Давам пример. Дори да имам парите. Оставих ги на депозит - като гаранция за енергийния кредит - така разликата между депозитната лихва и кредитната е около 1 процент. А отделно ми дават 20% от цялата инвестиция - т.е. всичко това ти е печалбата. Това не е инициатива на местните банки. Това е от Европейската Банка за Въстановяване и Развитие. И е целево.
              Давам ти един пример за заем от 2000 лв по въпросната програма. Лихвата е 13.5% за година, такса за кандидатстване 30 лв, такса за отпускане 60 лв, такса за обслужване по 4 лв на месец или общо 48 лв. Иначе казано ако вземеш кредита за 1 година ти вземат 270 лв лихва + 30 + 60 + 48 или грубо 20.5%. И какво се оказва, реално никой не те субсидира с нищичко. Тези пари, според мен трябва да се дават директно на хората след като предоставят необходимите документи. Реално тези пари не ме подпомогнаха по никакъв начин, за да си подобря жилището.

              Коментар


                #8
                Извадка от сайта:Условия на кредит
                Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                ----------------------------
                Ignorance is a bliss

                Коментар


                  #9
                  [quote:2e9db5477d="vvvasilev"]Извадка от сайта:Условия на кредит

                  Коментар


                    #10
                    Уеко цитати...вчера присъствах на едно събитие в европарламента. Бяхме поканени успели българи в БелгияПо време на коктейла поговорих с Младенов и ДобревНикакво стратегическо мислене, никакви анализи на пазарите Превеждам...Къде бях вчера, къде ме поканиха, с кой говорих, те нямат никакво стратегическо мислене, пък аз кви анализи на пазарите правя....уффффф, ся ше кажат, че пак се заяждам, а Василев???
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      donna, даже няма да се хабя за теб и твоите комплекси Използвам интернет каналите защото за това няма да се прочете във вестниците или да го покажат по телевизията. Нито коментарите на присъстващите. Ето за това го пиша. Интернет е за информация.
                      Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                      ----------------------------
                      Ignorance is a bliss

                      Коментар


                        #12
                        Re: Поредното разхищение на държавни пари

                        vvvasilev написа:
                        Преди се съмнявах - вече съм убеден. Да станеш министър - не се изискват никакви качества. Това са марионетки.
                        А изглеждаш начетен човек.....
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #13
                          Той и министъра така изглежда

                          Коментар


                            #14
                            посредствеността също е качество. някакво.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #15
                              На партито, га тикахте шницелите напреки - ни ривахти. Ми кажете им, преди това, какво мислите и не отивайте, за да ни спестите някой лев - на нас - данъкоплатците. Невъзпитано е, някак си, да отидеш "на гости", да се хвалиш, че си се отъркал във властимащите, а зад гърба да плюеш ръката, от която си ял. Значи те са те уважили като "успял българин в Белгия", но се оказва, че са под нивото ти - едни министри пред теб - служителя в банка. Липсата на уважение, пред авторитета, е характерна българска черта. Миналата седмица, моя позната, директор в детско заведение, сподели как една от чистачките, при направена й забележка се обърнала и й казала:"Ти да не мислиш, че си нещо повече от нас, ма!?". А при назначаването :"Каквото кажете - всичко ще върша, то при тая безработица...От нищо не се плаша - ще работя за двама!". Не трябва да се забравя кой - кой е и, че трябва да има респект към авторитета и поста на човека НАД теб. Другото е завистливата злоба на плебея.

                              Коментар

                              Working...
                              X