Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обсъждане на електронни цигари

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Има една италианска течност Inawera, вчера пробвах 5-6 дръпки чиста никотинова, е останах очарован!
    FIAT BRAVO GT JTD 105 '00
    То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е!
    Fiat Auto S.p.A

    Коментар


      #47
      milanist22 написа:
      Има една италианска течност Inawera, вчера пробвах 5-6 дръпки чиста никотинова, е останах очарован!
      Италианските са Flavour Art ... Инавера са полски. Иначе и на мен ми допадат на инавера най-вече овкусителите.
      Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
      Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

      Коментар


        #48
        Сега пък били вредни Слушам ще го дъвчат в новините.
        Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
        Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

        Коментар


          #49
          dkenanova написа:
          Сега пък били вредни Слушам ще го дъвчат в новините.
          Току що ги гледах новините! А преди час гледах такива цигари в един магазин за по 35 лв. с 1100 mah батерия. Искам да купя една за баща ми, че мн.пуши. Е да е вредна...колко да е вредна?! Истинските цигари едва ли са по безвредни ! За тези споменаха иначе, че съставките били канцерогенни....
          SKODA 105L '78
          PUNTO 1.2 MPI ELX '94
          FIAT 126p '89
          TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
          GRANDE PUNTO 1.2 '06

          Коментар


            #50
            damianoff написа:
            ...че съставките били канцерогенни....
            Мдаа, истината е някъде там. Или наистина са канцерогенни, или тютюневия бизнес се е почувствал застрашен и си е поръчал "проучване"...
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #51
              Със сигурност не е полезно изпаряването на течност... но другото нещо , в което съм сигурен е че е със пъти по безвредно от нормалните цигари... иначе те съставките не са много- глицерин (който е безвреден) ; пропилен гликол (определян като малко-отровен слага се във пасти за зъби; и изклщчително много се използва във кремове и т.н. заради лесното му абсорбиране от кожата; интересното е че и той се използва при производството на цигари като овлажнител) и никотин (който е отровата всъщност но все пак него го има и в цигарите). Та дори и тези три съставки да са отровни те присъстват във цигарите но поне във течността за изпаряване ги няма близо 3000-те токсина.
              Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
              Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

              Коментар


                #52
                То съвсем да е безвредно, не е. И содата в хляба е вредна, и солта, и ..... Ама тези от "Нова" ги направиха по-отровни от аналоговите цигари. Преди да си купя ел.цигара, четох доста по този въпрос, мързи ме да търся сега линкове към изследвания, табели и статии,... Общо взето изпарявайте спокойно .Истината всъщност е:
                sok1 написа:
                ... или тютюневия бизнес се е почувствал застрашен и си е поръчал "проучване"...
                damianoff написа:
                А преди час гледах такива цигари в един магазин за по 35 лв. с 1100 mah батерия. Искам да купя една за баща ми, че мн.пуши. Е да е вредна...колко да е вредна?! Истинските цигари едва ли са по безвредни ! За тези споменаха иначе, че съставките били канцерогенни....
                За 35 лева шанса да попаднеш на менте е голяма. Гаранция има ли?
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #53
                  Ами за гаранция не съм и питал, но не съм и очаквал да има . Изглежда като на снимката, която съм прикачил, но резервоарчето за течността е леко розово. Пише на самата цигара, 4е е eGo-T. Ако може на ЛС някой да ми даде линк или адрес на магазин в София, ще съм безкрайно благодарен. Аз съм непушач и нищо не разбирам от тези цигари. Но и искам да не купувам накакъв боклук
                  Прикачени файлове
                  SKODA 105L '78
                  PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                  FIAT 126p '89
                  TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                  GRANDE PUNTO 1.2 '06

                  Коментар


                    #54
                    Това горе, определено НЕ!Виж ми мнението на втора страница. Дават гаранция 6 месеца на батериите. Не знам колко цигари пуши баща ти, и колко силни. Ако е кутия на ден, за старт поне 18мг/мл, някаква течност с тютюниев аромат.Питай ако нещо не е ясно.
                    00' Bravo 105 JTD

                    Коментар


                      #55
                      Здравейте, и аз съм се насочил към закупуване на ел. цигара и от прочетеното до тук ми става ясно , че eGo-T е цигара която си заслужава.Въпросът ми е колко средно излиза на месец разходът по тези цигари(никотинова течност, пълнители и т.н.) и усещането същото ли е както при истинските цигари? По евтин вариант за първоначално започване с тези цигари с цел да се провери дали ще ми допаднат има ли или другите не стават въобще?
                      ----------------------------------------------------------------------------
                      Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
                      ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
                      ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

                      Коментар


                        #56
                        IvanIanushev написа:
                        Здравейте, и аз съм се насочил към закупуване на ел. цигара и от прочетеното до тук ми става ясно , че eGo-T е цигара която си заслужава.Въпросът ми е колко средно излиза на месец разходът по тези цигари(никотинова течност, пълнители и т.н.) и усещането същото ли е както при истинските цигари? По евтин вариант за първоначално започване с тези цигари с цел да се провери дали ще ми допаднат има ли или другите не стават въобще?
                        Здравей,По принцип EGO-T съвсем не е удачен вариант (може би единствено батерията) нито за започване нито никога... лично мое (а и не само мое) мнение.Аз бих ти препоръчал пас тру батерия (зарежда се от ЮСБ и можеш да си изпаряваш докато се зарежда) със картомайзер. По принцип и по назад в темата писах че аз започнах със EGO-C (по добрия уж вариант) и в последсвие след доста проби-грешки установих че комбинацията пас тру батерия с карт е най-доброто като усещане(не се нагълтваш с течност) и поддръжка(на картомайзера се сменят само нагревателите на период 2 седмици до месец а те струват 2 лева).Бих ти предложил батерия 900 МаН с картомайзер СЕ9 за 35 лева. Аз лично намерих производител и сега вкарвам по някоя бройка... батерията има 6 месеца гаранция(като се изключва износването от ползване) има като функция заключване(с 5 бързи натискания- за да не се пържи нагревателя докъто ти е в джоба да речем) и преди няколко дена установих след дискусия в темата че има и защита от късо съединение.Аз лично съм с такава батерия и такъв картомайзер вече 4 месеца и не съм имал проблеми.
                        Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
                        Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

                        Коментар


                          #57
                          hood написа:
                          IvanIanushev написа:
                          Здравейте, и аз съм се насочил към закупуване на ел. цигара и от прочетеното до тук ми става ясно , че eGo-T е цигара която си заслужава.Въпросът ми е колко средно излиза на месец разходът по тези цигари(никотинова течност, пълнители и т.н.) и усещането същото ли е както при истинските цигари? По евтин вариант за първоначално започване с тези цигари с цел да се провери дали ще ми допаднат има ли или другите не стават въобще?
                          Здравей,По принцип EGO-T съвсем не е удачен вариант (може би единствено батерията) нито за започване нито никога... лично мое (а и не само мое) мнение.Аз бих ти препоръчал пас тру батерия (зарежда се от ЮСБ и можеш да си изпаряваш докато се зарежда) със картомайзер. По принцип и по назад в темата писах че аз започнах със EGO-C (по добрия уж вариант) и в последсвие след доста проби-грешки установих че комбинацията пас тру батерия с карт е най-доброто като усещане(не се нагълтваш с течност) и поддръжка(на картомайзера се сменят само нагревателите на период 2 седмици до месец а те струват 2 лева).Бих ти предложил батерия 900 МаН с картомайзер СЕ9 за 35 лева. Аз лично намерих производител и сега вкарвам по някоя бройка... батерията има 6 месеца гаранция(като се изключва износването от ползване) има като функция заключване(с 5 бързи натискания- за да не се пържи нагревателя докъто ти е в джоба да речем) и преди няколко дена установих след дискусия в темата че има и защита от късо съединение.Аз лично съм с такава батерия и такъв картомайзер вече 4 месеца и не съм имал проблеми.
                          +1 . В никакъв случай комплект. Купуваш си само пастру (passthrough) батерия eGo-T или eGo-C (C-то е по-новата) и един картомайзер + тeчност и си в играта. Разликата между eGo-T и eGo-C, е че Т-то няма цветна индикация за свършване на батерията. С-то, примерно от 100-50% свети бяло при натискане, от 50-10% светло синьо, и под 10% свети синьо. Хубаво е да си имаш поне резервен карт, и/или изпарители за него. Ама това може да почака. Ако ти харесат, винаги можеш да си вземеш.Относно разходите, и евтино началото, колегата hood , е дал супер оферта. По това което чета явно става въпрос за качествен продукт (гаранция + защита от късо). Течностите са около 6-8 лева, зависи. Аз с едно шишенце изкарах една седмица. Като за начало си вземи нещо тютюниево на вкус с повече никотин, и течността да е качествена FlavourArt, Dekang, Inawera,.. за тези знам. Удара в гърлото е гарантиран .
                          00' Bravo 105 JTD

                          Коментар


                            #58
                            Колеги и аз се включих към изпаряващите.Закупих си ЕГО-Ц упгрейд с индикациите и с заключването,картомайзер или там както го наричате от този с нагревателите.6месеца гаранция.Взех си течност Деканг голд ванила скай.Бях скептичен но останах доста доволен от усещането.Относно репортажа на една от най продажните телевизии у нас-еми направете си изводи,увеличена продажба в пъти на ел. цигари,отворени магазини в пъти и нещеш ли вече са вредни.Колкото и народа да е стадо овце не всички вътре са овце обаче.Идват избори закона ще се преработи 100%(трябват избиратели),ще пуснат пак да се пуши-хората доволни новия собственик на Булгартабак и той доволен(хем избиратели хем спонсор).Естествено няма как да не се мине без медийното присъствие на Б.Б......4000 отровни съставки в пушека на цигарата,отделен въпроса колко е тютюн и кое качество,три основни съставки в течността на ел цигарите(и трите познати с техните плюсове и минуси).Пропилен гликол ползван в хранително вкусовата промишленост,козметика,фармацевтика,Глицерол-хранително вкусова,фармацевтика,козметика-напълно безвреден.Никотин-знаем какво прави с една лека подробност че част от него организма превръща в витамин Б13 мисля че беше,другата особеност е ЧЕ НИКОТИНА ПОПАДНАЛ В ОРГАНИЗМА НА ЧОВЕК СЕ ПРЕРАБОТВА ОТ 2 ДО 6 ЧАСА СЛЕД КОЕТО НЯМА И СЛЕДА ОТ НЕГО ПОРАДИ КОЕТО ЦИГАРИТЕ НЕ МОГА ДА СЕ ПРИЧИСЛЯТ КЪМ НАРКОТИЦИТЕ(колеги написах го с главни букви за да го подчертая,без грам промяна на добрия тон ако все пак съм нарушил нещо се извинявам).Другата съставка е билкови екстракти и аромати също напълно безвредни.Относно течностите с Деканг и Л § А имат всички всевъзможни сертификати и преминават много строг контрол.Другото което мога да кажа че все пак ти определяш колко пропилен гликол и колко глицерин.Изобщо цялата тази новина беше вдигане на рейтинг и поръчково проучване без сериозни аргументи и доказателства.Предполагам производителите на тези устройства и течности ще бъдат накарани да минават още по строг контрол и тогава никой няма да може да ги събори.Да не забравяме и политиката на тютюневите компаний 60-70-те години в САЩ където се установи че освен съставките са слагали съставки предизвикващи зависимост за по големи продажби....
                            [quote][code][list]

                            Коментар


                              #59
                              Doosdead написа:
                              Относно течностите с Деканг и Л § А имат всички всевъзможни сертификати и преминават много строг контрол.
                              Не само че имат, ами и у нас някои фирми са си направили частно изследване:FlavourArt (италянската компания за течности), също редовно прави изследвания върху живи клетки, като обявява резултатите на сайта си -> FlavourArt TEST.
                              Doosdead написа:
                              Изобщо цялата тази новина беше вдигане на рейтинг и поръчково проучване без сериозни аргументи и доказателства.Предполагам производителите на тези устройства и течности ще бъдат накарани да минават още по строг контрол и тогава никой няма да може да ги събори.
                              Е те щом и БНТ са направили репортаж,.... Частна и държавна телевизия, правят един и същ репортаж. Направо да го пишеха платен :P .Говориха че в Китай били забранени, преследвали се от закона, което въобще не е така!
                              00' Bravo 105 JTD

                              Коментар


                                #60
                                Колеги, направете си сами елементарната аритметика - тази година за тютюневия бранш са гласувани 70 000 000 (седемдесет милиона) лева субсидии. Хайде сега сметнете ако само 1000 пушачи минат на изпарители какво се получава? 4500лв./ден по-малко в касите на Филип Морис и прочие тютюнопроизводители. Това са си 1642000лв. на годишна база. Някак си ако и аз започна да губя толкова пари ще платя на няколко "независими" лаборатории да се изкажат "компетентно" колко вредни са глицерина, пропилен гликола и E-тата, които така или иначе всеки божи ден лющим в една или друга закуска или десертче. Най-опасното с електронните изпарители е да не препушите - т.е. да не се наковете с прекалено много никотин.
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X