Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Боядисване на ПВЦ щори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Боядисване на ПВЦ щори

    Колеги, наскоро сменях дограмата. Сложих такива цвят тъмен кестен. Имам и бели външни щори, които не мислех да ползвам, но УВИ парите не стигнаха за нови в цвета на дограмата. Дайте някакви идеи как да сменя цвета на щорите.Трябва ми може и по-нестандартно мислене, че не мога да сложа бели щори на тъмна дограма.Щорите са от ПВЦ

    #2
    Интересно. Сега потърсих в google и най-евтиният и лесен начин, който е описан е боядисване с латекс.
    Един за всички, всички за мен

    Коментар


      #3
      Спрей? Сигурно няма да намериш точния цвят, но нещо близко или контрастно.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Ами колеги, консултирах се с бояджия. Човека ми каза, че ще падне бързо боята. Аз мислех, да пробвам да лепя фолио, но дали няма да си играя и да не стане нищо. Пък и като са разпънати щорите има пространство м/у тях, което няма да мога да облепя.

        Коментар


          #5
          Колеги, много се извинявам. Сега забелязах че не съм доуточнил. Щорите са външни и са ролетни. Трябва да е нещо яко.

          Коментар


            #6
            Можеш да пробваш с някаква боя или лак на спрей. Най добре с лак. Може и с лазурен лак с четка - 2-3 ръце. Ще се обели, ама там където се търка и то за година две. Иначе - само нови.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Колега спрей боя но първо взимаш спрей грунд нанасяш го на 1 ва ръка и отгоре спрей боята и ще издържи доста време но задължително използвай грунда .ето подходящ грунд - http://avtoboi.com/product.php?ProductID=165
              ----------------------------------------------------------------------------
              Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
              ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
              ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

              Коментар


                #8
                И с тези спрейове ще напръскаш дограмата и стъклото. С две думи ще окипазиш нещата. Или сваляй щорите и боядисвай на страна или облепяй хубаво!
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Re: Боядисване на ПВЦ щори

                  lametobg написа:
                  Колеги, наскоро сменях дограмата. Сложих такива цвят тъмен кестен. Имам и бели външни щори, които не мислех да ползвам, но УВИ парите не стигнаха за нови в цвета на дограмата. Дайте някакви идеи как да сменя цвета на щорите.Трябва ми може и по-нестандартно мислене, че не мога да сложа бели щори на тъмна дограма.Щорите са от ПВЦ
                  Кое мислиш че ще ти е по-трудно?Самото боядисване на щорите или намирането на подходяща боя?
                  Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                  KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                  Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                  Коментар


                    #10
                    Я най-добре си остави щорите бели и не се занимавай с излишни главоболия Ще те дразни седмица - две пък ще им свикнеш
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      А водачите и кутията как ще боядисаш?Остави си ги най-добре бели за сега,а в последствие задели някой лев и ги смени с нови в подходящ цвят.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        Само смяна или въобще не ги слагай.Фолиото ще падне дори да е правено на машина,същото е и с боята,ще падне ...
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #13
                          Princo написа:
                          същото е и с боята,ще падне ...
                          Какво си готов да заложиш? Месечното ти трудово възнаграждение? Ако си съгласен,грунда и боята ще са подарък от мен!На пазара отдавна има специализирани бои за ПВЦ,които положени със съответния грунд имат висока устойчивост във времето.Полиуретанови са,имат интериорно и екстериорно приложение.Ще ти дам пример,преди 4 години трябваше да се смени цвета на ПВЦ дограмата на една пристройка към хотел на наши клиенти...Масовото мнение беше да се изкъртят прозорците и да се поръча дограмата като останалата част на хотела...това обаче щеше да легне няколко хилядарки.Дадохме им грунд за една ръка и боя имитираща дърво за две ръце която сумарно излезе около 5-600лв.Четвърта година цвета е непокътнат,няма и изглед покритието да падне,освен с дограмата разбира се :D Затова в горния ми пост попитах колегата боята ли го притеснява или боядисването.Съгласен съм обаче че на местата където има триене,боята ще падне.
                          Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                          KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                          Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                          Коментар


                            #14
                            Притесняваме, че боята ще падне. Щорите не съм ги слагал, няма и да ги сложа докато са бели. Цялата къща е изолирана и има два цвята, тъмно и светло кафяво, плюс дограмата е тъмен кестен. Как ме виждате с бели щори.Ще се поинтересувам за грунда, който препоръчва колегата Рацер ГТ.

                            Коментар


                              #15
                              Racer GT написа:
                              Princo написа:
                              същото е и с боята,ще падне ...
                              Какво си готов да заложиш? Месечното ти трудово възнаграждение? Ако си съгласен,грунда и боята ще са подарък от мен!На пазара отдавна има специализирани бои за ПВЦ,които положени със съответния грунд имат висока устойчивост във времето.Полиуретанови са,имат интериорно и екстериорно приложение.Ще ти дам пример,преди 4 години трябваше да се смени цвета на ПВЦ дограмата на една пристройка към хотел на наши клиенти...Масовото мнение беше да се изкъртят прозорците и да се поръча дограмата като останалата част на хотела...това обаче щеше да легне няколко хилядарки.Дадохме им грунд за една ръка и боя имитираща дърво за две ръце която сумарно излезе около 5-600лв.Четвърта година цвета е непокътнат,няма и изглед покритието да падне,освен с дограмата разбира се :D Затова в горния ми пост попитах колегата боята ли го притеснява или боядисването.Съгласен съм обаче че на местата където има триене,боята ще падне.
                              Възнаграждението и да го заложа за нищо няма да ти стигне.То не е много. Иначе мисълта ми е съвсем друга.Местата,където ламелите НЕ се трият са малко.Трият се отстрани във водачите и най-вече в ролката в кутията.Боядиса ли ги,за 3 месеца каквато и да е боя при триене ще е паднала.
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар

                              Working...
                              X