Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой да продава мед?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой да продава мед?

    Колеги, да знаете някой от форума да продава мед, ама домашен? Искам да купя за децата и да съм сигурна, че наистина е чист мед, а не 80-90% захар. Нещо, на тези по пазарите им нямам доверие.Знам, че се прави тест за чистотата с химически молив, ама ся не върви да тръгна по пазарите и да бърникам на хората по бурканите.
    "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
    Ванга

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=94228

    Коментар


      #3
      Благодаря, колега, ще се възползвам. А какво значи "полиморфен"? Че е събиран от различни цветове, тоест, че е микс?
      "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
      Ванга

      Коментар


        #4
        Irka написа:
        Благодаря, колега, ще се възползвам. А какво значи "полиморфен"? Че е събиран от различни цветове, тоест, че е микс?
        Не, има повечко морфин ...
        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

        Коментар


          #5
          Ееееми, начи тъкмо е мед за мен! За децата ще търся друг!
          "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
          Ванга

          Коментар


            #6
            Микс е - от разни билки, слънчоглед и каквото там папат пчелите Мога да попитам баща ми за подробности.

            Коментар


              #7
              В младост 3 има магазин на производители на мед, който е истински мед. Намира се малко преди светофара за бизнес парка. Цените са добри.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                xaerial написа:
                Микс е - от разни билки, слънчоглед и каквото там папат пчелите Мога да попитам баща ми за подробности.
                Ми няма да е лошо да го питаш, да. :D Досега сме взимали комбинация липа и кориандър и бях много доволна. Направо се усещаше мирисът и вкусът на липата при консумация.Хубаво е да знам какъв точно е.Слави, пак не мога да бъда съвсем спокойна, че медът "оттам" е без "примеси".
                "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                Ванга

                Коментар


                  #9
                  Irka написа:
                  xaerial написа:
                  Микс е - от разни билки, слънчоглед и каквото там папат пчелите Мога да попитам баща ми за подробности.
                  Ми няма да е лошо да го питаш, да. :D Досега сме взимали комбинация липа и кориандър и бях много доволна. Направо се усещаше мирисът и вкусът на липата при консумация.Хубаво е да знам какъв точно е.Слави, пак не мога да бъда съвсем спокойна, че медът "оттам" е без "примеси".
                  Когато ми свършат запасите от мед, ходя да пазарувам от там, имай предвид че аз не мога да конусмирам мед в който има полизахариди/ захар, консумациятана захар също ми е леко противопоказна/ и за сега съм супер доволен.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Е да, то не пречи да проверя. А какъв е медът? От какви билки?
                    "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                    Ванга

                    Коментар


                      #11
                      Irka написа:
                      Е да, то не пречи да проверя. А какъв е медът? От какви билки?
                      Ирке ако някой ти каже че меда му е само от определена билка не му вярвай, няма такъв вариант. Чист мед може да се добие от Рапица, Акация, Липа, Слънчоглед, Магарешки бодил но зависи от полужението на пчелина, Цветен мед. Всичко друго е ала бала. Зада познаеш истинския мед тои трябва да кристализира с изключение на Акациата която не кристализира, Меда кристализира равномерно като си повишава плътността а не както се вижда по пазарите и магазините от доле на горе и обратното. В магазина меда се отделя ръчно от питите, а не при промишлени условия / тоест при нагряване/
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Да де, аз някои неща за характеристиките на качествения мед ги знам. Но все пак не съм специалист, за да го разпозная на "прима виста".Викаш, мога да им се доверя на ония? А как са цените?Ще пробвам и на колегата меда и ще видя кой е по-хубав.
                        "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                        Ванга

                        Коментар


                          #13
                          Питах за съставките - ливадна и билкова растителност, това ми каза бащата ... За съжаление, не може да бъде по-конкретен

                          Коментар


                            #14
                            Как очаквате един пчелар да ви каже от какво точно е медът му? Малко ще му е трудно да следи всяка пчела върху какво дърво или цвете каца
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #15
                              Имам визитка на производител на мед от врачанския регион. Купувал съм само от него в последните 3-4 г., и доколкото ми стигат познанията - истински мед. Ако не намериш друг вариант, ЛС за телефона му. Често е в София.

                              Коментар

                              Working...
                              X