Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик за зимата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Ще пиша
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #62
      tyson написа:
      Пиши пак като стане -15;-20. Честито
      Пиша - снощи беше -10 при нас. За цялата нощ само веднъж се обледени големият климатик. Малкият жената каза че не го е чула да пъшка и пуфти. Но и двата топлят без да мрънкат - нямам забележки засега Два Тошиба, от изхвърлените японски.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #63
        И аз пиша - днес размразявах дренажа Бях готов са се закълна (вярно, в децата на каварталния ама пак клетва е, дейба), че 32мм PVC няма начин да замръзнат като ги поставах.Обаче не би - няколко метра в началото тръбата е нацъфтяла, като на баба Спаса шутката се е нацепила...Това е (беше) непосредствено под тавата.Сега - класика в жанра - директно на терасата Иначе топли нещо... От 1 месец не съм в къщата, обаче съм го оставил на 16 градуса и днес погледнах - 13 градуса околна темп.При около -14 за няколко нощи, предполагам е добре.Надявам се ако го увелича от Фафлата ще докарам 18-19 околна Обаче нещо ме обзема скептицизъм, пък да видим.
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #64
          На мен монтажниците (и някои други хора) изрично ми казаха да не слагам такова нещо точно за да нямам твоите ядове.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #65
            Synthy написа:
            На мен монтажниците (и някои други хора) изрично ми казаха да не слагам такова нещо точно за да нямам твоите ядове.
            И къде ти ходи кондензиралата вода?Шибано е така да се цеди накъдето си поиска.Четох, че се слагало ф50 - вършело работа но на мен ми се видя малко множко тогава.Обаче явно не е...
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #66
              Това, за което говориш не е конденз, а водата от разскрежаването/размразяването на външният топлообменник. Отива надолу, където си иска. Хвърлям повечко сол под тялото и така. Както казваш не е гот, но го предпочитам отколкото да ми замръзне "водостока", както е станало при теб.Конденза е с Ф20 някъде, и идва от вътрешното тяло. Той вече няма как да замръзне - там е мокро само лятото когато изстудяваш.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #67
                Synthy написа:
                Това, за което говориш не е конденз, а водата от разскрежаването/размразяването на външният топлообменник. Отива надолу, където си иска. Хвърлям повечко сол под тялото и така. Както казваш не е гот, но го предпочитам отколкото да ми замръзне "водостока", както е станало при теб.Конденза е с Ф20 някъде, и идва от вътрешното тяло. Той вече няма как да замръзне - там е мокро само лятото когато изстудяваш.
                Т’ва ми е ясно, при мен от вътр. тяло водя 20мм PVC и после минавам на 32 но явно е малко.Догодина ще го сменям с 50!Не че ползвам терасата за нещо, още повече пък сега но да се цеди и да прави ледници по нея - ЪпсурТ.Ако трябва ще го умотам с нагревателен проводник, но:"...Ние ще се борим за да го съборим..."
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #68
                  Сложи си тава и после пак с ПВЦ

                  Коментар


                    #69
                    С какво ще помогне втората тава?Аз PVC-то и под тази мога да го сложа, както и ги бях направил. Винаги тясната част ще си остане тръбата но очевидно това извън терасата е абсолютна химера.Напролет ще го мисля, ще оставя по-голям диаметър и просто ще го изведа извън терасата.Сега да грее както дойде
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #70
                      Малко офтопик: защо ти се мокри дренажа на вътрешното тяло? ururu sarara ли имаш?
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #71
                        Това не го разбрах... Всичко, за което говоря се отнася за външното тяло.Никъде не съм казвал, че има влага по дренажа на вътрешното.Този климатик няма никога да се ползва за охлаждане, защото там просто няма сми.Въпреки това направих дренаж и на вътрешното тяло, както си го пише.Просто не е с гофре а е с PVC през стената.Няма такава система за овлажняване или поне не се казва така.Панасоник е някакъв, май беше NKE.
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #72
                          Аха, е сега те разбрах. уруру сарара е модел на дайкин, т.е. линия климатици. те могат да овлажняват въздуха, и тогава дори когато топлиш може да се наложи да се ползва дренажа на вътрешното.И пак да пиша: през нощта при нас: -16 - климатиците топлят без да умуват. Само в стаята се наложи да затворя комина, защото вече стана много студено и щеше да и дойде в повече на малката тошиба.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #73
                            Тази система дето дори не мога да я произнеса ми прозвуча като някакво шаманско заклинание и добре, че има copy/paste та питах гугъл на какъв език ми говориш Аз си ползвам отделни уреди за овлажняване и влагоабсорбиране.По-традиционно ми е така :D
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар

                            Working...
                            X