Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик за зимата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатик за зимата

    Идеи, впечатления, препоръки? Аз се оглеждам в някакви втора употреба, на коитоъ пише Made in Japan. Парите за такованещо... колкото по-малко толкова по-добре Говорим за минимум 12-ка, най-добре 14-ка, в краен случай 18 000BTU. Ще се отоплява кухня/трапезария и коридор. Общо 25кв.м. Искам да има голям COP. Затова и гледам втора употреба, там почти няма коп под 4, а масово пишат 4.3+, виждал съм даже 5.71
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Втора употреба Тошиба или нов Дайсекай 5 или 6 13-ка... доволен шъ останеш
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      За мен марката е Fuji: безшумни, ефективни, не заледяват външното тяло и в най-зверските студове и мъгли.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        дай някаква схема на помещенията...иначе не бих купил втора употреба
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          трапезария 16кв + кухн бокс 4кв, и от там тръгва коридор 3.6кв с мокро помещение 1.5кв.Ето така според мен ще е най-удачно да се сложи духалката. Под нея има прозорец. Бокса не е отделно помещение, има един ред долни шкафове, които го преграждат от трапезарията.
          Прикачени файлове
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Бих ти предложил ето този климатик уникална машина и като характеристики и работа. http://www.klimatici-pleven.com/AWHZ...ria.htmlАко решиш мога да ти препоръчам фирма в София от която ще останеш доволен и от монтаж и от работа.
            Обичам си работата.

            Коментар


              #7
              Колега. Аз съм с Fujitsu i Toshiba. И двата втора употреба. Четвърта зима почвам с тях и съм очарован Просто перфектни.Едната стая ми е северна и при -20 никакви грижи.
              Мареа 1999 1.8i HLX

              Коментар


                #8
                Търси нещо японско но да е наистина запазено, рядко се намират почти неизползвани климатици. В ниския ценови клас миналата година сложихме един САНГ в офиса 18-ка за 1300лв. dc invertor страхотен климатик, дори и на максимум външното тяло е супер тихо, зимата не е правил никакви проблеми, бързо размразява и топли яко, но вече смениха серията с нов модел, а той не е сполучлив, ако намериш от стария ще спечелиш.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  Synthy написа:
                  трапезария 16кв + кухн бокс 4кв, и от там тръгва коридор 3.6кв с мокро помещение 1.5кв.Ето така според мен ще е най-удачно да се сложи духалката. Под нея има прозорец. Бокса не е отделно помещение, има един ред долни шкафове, които го преграждат от трапезарията.
                  Не зная дали избраното място за вътрешното тяло е удачно от монтажна гледна точка. Отстоянието м/у най-горната точка на тялото от тавана трябва да е минимум 10см. Ако не живееш в къща с подходяща височина на стаите, ще ти се наложи да избираш друго местоположение.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    [quote="Valentin_V"]Бих ти предложил ето този климатик уникална машина и като характеристики и работа. http://www.klimatici-pleven.com/AWHZ14LBC-Nocria.html+1 това е твоята машина.
                    Peugeot 307 2.0i ГИ
                    ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                    Коментар


                      #11
                      Re: Климатик за зимата

                      Synthy написа:
                      Идеи, впечатления, препоръки? Аз се оглеждам в някакви втора употреба, на коитоъ пише Made in Japan. Парите за такованещо... колкото по-малко толкова по-добре Говорим за минимум 12-ка, най-добре 14-ка, в краен случай 18 000BTU. Ще се отоплява кухня/трапезария и коридор. Общо 25кв.м. Искам да има голям COP. Затова и гледам втора употреба, там почти няма коп под 4, а масово пишат 4.3+, виждал съм даже 5.71
                      В повечето случаи обаче не се споменава при каква външна температура е този СОР, а това е най-важното. Не се подлъгвайте по рекламни трикове.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Климатик за зимата

                        stenli написа:
                        Synthy написа:
                        Идеи, впечатления, препоръки? Аз се оглеждам в някакви втора употреба, на коитоъ пише Made in Japan. Парите за такованещо... колкото по-малко толкова по-добре Говорим за минимум 12-ка, най-добре 14-ка, в краен случай 18 000BTU. Ще се отоплява кухня/трапезария и коридор. Общо 25кв.м. Искам да има голям COP. Затова и гледам втора употреба, там почти няма коп под 4, а масово пишат 4.3+, виждал съм даже 5.71
                        В повечето случаи обаче не се споменава при каква външна температура е този СОР, а това е най-важното. Не се подлъгвайте по рекламни трикове.
                        При +5 или +7 градуса разбира се. Колегата се е ориентирал доста правилно - Японски инвертор втора употреба, като съвета ми е да гледа и National или Chofu.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          В последно време се внасят ІІ-ра употреба климатици. На скоро съсед си купи японски, но не си спомням Мицубиши или Дайкин беше. Каза че го е заявил месец по-рано, две седмици допалнително го е чакал и са се разграбили буквално за два-три часа. Освен проблема с 220/110 волта други пречки и препятствия не е имал.
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар


                            #14
                            nikolovvd написа:
                            В последно време се внасят ІІ-ра употреба климатици. На скоро съсед си купи японски, но не си спомням Мицубиши или Дайкин беше. Каза че го е заявил месец по-рано, две седмици допалнително го е чакал и са се разграбили буквално за два-три часа. Освен проблема с 220/110 волта други пречки и препятствия не е имал.
                            Имам инверторен National от 6 години и неинверторен National от 8 години, ако това за теб е напоследък... Във Варна има поне 3 специализирани магазина (вече) за климатизатори втора употреба. От моя инвертор съм много доволен, а за догодина ще търся още един по-нов. При мен въпроса не стои нов или втора употреба, а National или Fujitsu... Проблем 220-110 волта няма - и двата ми климатика са с тороидални безпроблемни трафове.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Само аз ли мисля, че коридора ще си остане студен

                              Коментар

                              Working...
                              X