Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво е за вас храна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сгреши. На "веганите" ножовете трябва да са доста по-остри, отколкото на "нормалните" хора.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      Synthy написа:
      Сгреши. На "веганите" ножовете трябва да са доста по-остри, отколкото на "нормалните" хора.
      Трябва ама не са, щото си ядат храната накъсана - ножа унищижавал витамините....Та като не се ползва - не се точи...
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        Yavor написа:
        Synthy написа:
        Сгреши. На "веганите" ножовете трябва да са доста по-остри, отколкото на "нормалните" хора.
        Трябва ама не са, щото си ядат храната накъсана - ножа унищожавал витамините....Та като не се ползва - не се точи...
        Яворе, приятелю... какви приятели имаш ти бре!?!?!? Кви са тиа ора бре!? Ора ли са изобщо? Такива бих ги отбичил като кемене от джазов оркестър! Не, че и аз не ям зеленчуци - напротив! Лятото изяждам тонове домати, зимата - ряпа и прочее, НО! Козата си сака пръч дет се вика - мЕсо му е мамата! Другото е гарнитура.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          Yavor написа:
          ножа унищижавал витамините....
          Това е най-смешното нещо, която съм чел напоследък :D
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            dikanio написа:
            Yavor написа:
            ножа унищижавал витамините....
            Това е най-смешното нещо, която съм чел напоследък :D
            Ако знаеш колко други глупости съм чул...Кире, те всичките хора са всъщност жената на един от най-добрите ми приятели и един друг приятел, както и един от шефовете ми.Ама от жената съм слушал най-красивите изрази. Тя ми е давала луканката да си я режа, щот мъжо и беше зает в тоя момент с думите - "Това не ща да го пипам" А мъжо и си пере луканки чвяка, даже си и прави, съвсем нормалне си е.Тя като беше по-млада ядеше месо - но само пилешко и риба. Но сега вече съвсем се изчанчи...
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              идеята е, че като режеш салатката и сока изтича, а в него били концентрирани витаминчаата. затова (търтеите му с търтеи) ти я накъсват на две - на три, и айде в чинията. пък как се яде това нещо с подправки на никой не му пука. хвърчи олио и оцет, че друга няма.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                Не, идеята е съвсем друга Като реагират соковете с метала и се получават други съединения. Неправилно казват че се окислявали витамините, но идеята е че се повреждат при контакт с метал. Затова и продават пластмасови и бамбукови ножове, за такива дето не искат да режат.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  Synthy написа:
                  Не, идеята е съвсем друга Като реагират соковете с метала и се получават други съединения. Неправилно казват че се окислявали витамините, но идеята е че се повреждат при контакт с метал. Затова и продават пластмасови и бамбукови ножове, за такива дето не искат да режат.
                  Предполагам и керамични ще вършат работа.Отдавна се каня да си купя такъв ама не съм попаднал на някой който да ми хареса - или са много малки или са много скъпи А както знаете с малък нож не може едри нещад а се режат, докато обратното не е проблем Иначе знам че режели прекрасно...
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    Да, само че не знаеш явно, че не са керамични Само с керамично покритие са. Това е причината аз лично да не си купя. Само покритието е керамика. Или поне тези които гледах до 100лв. са такива.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      Synthy написа:
                      Да, само че не знаеш явно, че не са керамични Само с керамично покритие са. Това е причината аз лично да не си купя. Само покритието е керамика. Или поне тези които гледах до 100лв. са такива.
                      Аааа, има чисто керамични!Те затова не съм си купил Даже на един който си бях харесал отстрани имаше надпис на няколко езика ’да не се изпуща’...
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        А така... значи изпуснал съм. Какви пари са, помниш ли?
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          Synthy написа:
                          Не, идеята е съвсем друга Като реагират соковете с метала и се получават други съединения. Неправилно казват че се окислявали витамините, но идеята е че се повреждат при контакт с метал. Затова и продават пластмасови и бамбукови ножове, за такива дето не искат да режат.
                          Много ми е чудно за стотни от секундата за колкото минава острието по зеленчука точно каква реакция ще се получи и какви съединения ще се получат!?!?!?Е*АТИ ГЛУПОСТИТЕ Е*АТИ!!! Ми тоя нож след 10 кила зеленчуци ще остане без острие - другото ще се е съединило със зеленчуците! Ей баси тъпаците има по тоя свет ей....Не визирам колегата Synthy, а "експертите", които твърдят горното.
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            Yavor написа:
                            Synthy написа:
                            Не, идеята е съвсем друга Като реагират соковете с метала и се получават други съединения. Неправилно казват че се окислявали витамините, но идеята е че се повреждат при контакт с метал. Затова и продават пластмасови и бамбукови ножове, за такива дето не искат да режат.
                            Предполагам и керамични ще вършат работа.Отдавна се каня да си купя такъв ама не съм попаднал на някой който да ми хареса - или са много малки или са много скъпи А както знаете с малък нож не може едри нещад а се режат, докато обратното не е проблем Иначе знам че режели прекрасно...
                            Яворе. Режат прекрасно брат, ама зависи, какво и колко. Ако ги караш само на маруля - стават. Аз ги ползвах за домашни суджуци, пастърма и "живи" мръвки...След година вече не режат така. Имало си начини и за тяхното заточване ( брат ми прави бутикови ножове ) и ми обеща, че ще върне "силата" на "керамиката" ми. Иначе. Скъпи са и не отговарят на спецификацията си. Когато споделих с брат ми, че ще пазаря такъв той ме погледна недоверчиво и изрече: "Ташаааак"...Тогава ми изглеждаше странно, но вече не. :PПС: Много са чупливи, но пък са леки и естетични. Твърдо-сушените мръвки обаче ги баталясват значително по-бързо.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              kiro_of_the_day написа:
                              Synthy написа:
                              Не, идеята е съвсем друга Като реагират соковете с метала и се получават други съединения. Неправилно казват че се окислявали витамините, но идеята е че се повреждат при контакт с метал. Затова и продават пластмасови и бамбукови ножове, за такива дето не искат да режат.
                              Много ми е чудно за стотни от секундата за колкото минава острието по зеленчука точно каква реакция ще се получи и какви съединения ще се получат!?!?!?Е*АТИ ГЛУПОСТИТЕ Е*АТИ!!! Ми тоя нож след 10 кила зеленчуци ще остане без острие - другото ще се е съединило със зеленчуците! Ей баси тъпаците има по тоя свет ей....Не визирам колегата Synthy, а "експертите", които твърдят горното.
                              Ако трябва да сме абсолютно точни не са глупости, обаче количеството реагирал сок с метала е пренебрежимо малко, за да си заслужава изобщо да се замисля човек над това. Да не говорим да се изпада в крайностите с дървени ножове, късане и т.н. простотии. Обаче да се реже с остър нож е желателно, за да се реже, а не да се мачкат тревите (примерно) и сока им да изтича, което си е разхищение.Абе вие като режете месо, после трябва ли да точите ножа? Аз като режа пилешки някакви неща, след това ножа не стаа за нищо, примерно кило пилешко месо да нарежа на парченца (бутчета да речем), и след това трябва точене. За свинско да не говорим, тогава по 2 пъти точа ножа докато нарежа кило примерно. А ножа не е някой китайски боклук, на бергхоф е. Това разбира се, само ако се навия изобщо да се занимавам с месо. Много ми е гадно да го пипам. Едно такова мазно, лигаво, плъзгащо се... блях (това за да не съм офтопик от темата :D ). И сега преди да ми скочите отново, че съм примадона - месо не обичам да пипам откакто се помня, още от времето когато наблягах на него Ак онякой го сготви, може би ще хапна, за да не го обидя. Обаче аз да го приотвям.. тц, мнооого рядко.
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар


                                Synthy написа:
                                ... Аз като режа пилешки някакви неща, след това ножа не стаа за нищо, примерно кило пилешко месо да нарежа на парченца (бутчета да речем), и след това трябва точене. За свинско да не говорим, тогава по 2 пъти точа ножа докато нарежа кило примерно.
                                аз явно съм се оженил за Херкулес в рокля! ножове се точат веднъж в месеца, сурово месо пипам само да счупя някое ребърце. :D п.с. всичките ножове са някакви странни
                                браво 1,6/90 - 09 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X