Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво е за вас храна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Synthy написа:
    С флекса Сложил съм ламелен диск с шкурка.. 200 май беше, и с него на най-ниските обороти.
    Със сигурност си променил ъгъла на заточване и не е еднакъв.Купи си едно точило от некой оръжеен магазин за 10-15лв,примерно LANSKY
    Bravo 1.2 16v
    Lancia Dedra 1.8 16v
    Suzuki GSXR250R

    Коментар


      Имам такова,прави ножовете да бръснат
      Прикачени файлове
      Bravo 1.2 16v
      Lancia Dedra 1.8 16v
      Suzuki GSXR250R

      Коментар


        PREDATORst написа:
        Synthy написа:
        Lane Staley написа:
        Това гаранция за качество ли е?...
        До преди 10 мин. си мислех че е, ама ele ме разубеди. А и ножа в къщи го доказва.
        Другото което е важно е дали правилно е заточен ножа
        Е, че ако той фабрично не е правилно заточен, аз ли ще го заточа по-правилно? Моя бергхоф го купих от била с точките и никога не съм го точила, а и вече не го използва, щото се затъпи. Честно - евтините ножове, дето ги купувам от Икеа, карат по 6 месеца поне, а тоя един не изкара. Пък другите ножове на ръка с един камък ги точа, до сега никой от тях не се е оплакал, че съм му променила ъгъла. А тоя лазерно заточения никога не съм го точила, не че може, ама още се справя прилично.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          Почна се с храна ,а май ще свърши само с точене на ножове.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            Ъхъм, само да не стане по-лошо, че и жени са замесени
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              Е и флекса ги прави, както и камъка навън на двора. Ама бързо се изтъпяват след това. Засега ще карам с ламелния диск, като приключи - може да дам тогава пари за точило.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                Точене на нож

                Най-добре се точи нож по следния начин:-Първо трябва да се заточи на камък(да се хване,казваме на професионален жаргон)най-добре става на ситен камък,като се облива камъка с вода през цялото време-след това трябва да се прекара през буково дърво(няколко среза)за да падне Калата(ситните стружки които се отделят от метала)-и накрая трябва да се заточи на Масат(онова обло или плоско нещо,което трябва да имате)колкото е по голям ъгъла на ножа там където режете-с такъв ъгъл трябва да го плъзгате по Масата-само с обяснения не става-трябва да се види,и после упражненияПОСЛУШАЙТЕ ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ

                Коментар


                  Lane Staley написа:
                  Synthy написа:
                  Абе вие като режете месо, после трябва ли да точите ножа? Аз като режа пилешки някакви неща, след това ножа не стаа за нищо, примерно кило пилешко месо да нарежа на парченца (бутчета да речем), и след това трябва точене.
                  Калпав ти е ножът.Колега, ntodorov, може ли линк към ножовете на брат ти. Прави ли сгъваеми?Тъкмо колегата може да си хареса някой нож и той.
                  O-ooo. Той пише и е член на един ножарски форум. Мен не ме е вълнувало "изкуството" му, но му познавам ножовете. За сега не търгува с тях, но има хора от техния форум, които продават. Продават за скандинавските републики и дори имат предварителни поръчки. ПС: Ако се интересуваш живо на ЛС мога да предложа телефон. Присъствал съм само на една тяхна сбирка. Ножари от цяла БГ. Наредиха на една огромна маса ножовете си. Падна ми мандибулата до земята, а раменете ми се свлякоха до ниво глезен. Имаше дори ятагани, саби и каквото може да се сети човек.Имаше дръжки с вградени злато и сребро по тях. Луда работа. Всички ножове бяха с калъфи. Нож без калъф било, като жена без гащи според тях...Всички до един са и кулинари. Всички са започнали от интереса си да заточват домакинските си ножове и са стигнали твърде, твърде далеч.http://www.metalblade.eu/viewforum.php?f=1Ето го и форума. Да си говорим за ножове тук е бля-бля. :D
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    Re: Точене на нож

                    snake1969 написа:
                    Най-добре се точи нож по следния начин:-Първо трябва да се заточи на камък(да се хване,казваме на професионален жаргон)най-добре става на ситен камък,като се облива камъка с вода през цялото време-след това трябва да се прекара през буково дърво(няколко среза)за да падне Калата(ситните стружки които се отделят от метала)-и накрая трябва да се заточи на Масат(онова обло или плоско нещо,което трябва да имате)колкото е по голям ъгъла на ножа там където режете-с такъв ъгъл трябва да го плъзгате по Масата-само с обяснения не става-трябва да се види,и после упражненияПОСЛУШАЙТЕ ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ
                    Колега. Чини ми се, че си един от ония, за които писах в горния си поуст.Когато брат ми започне да ми обяснява как се заточва нож ми става твърде "сложно". :D За мен добре заточения нож е режещия - за него не. Ножът не бръснел ли не бил нож. От демонстрации се е ощавил до лактите. :P
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Колега, форумът го знам Аз не съм маниак, имам определени интереси, но са далеч от мания Snake, да ти изпратя 5-6 ножа да ми наточиш?А, за храната - сега правя ребърца. Свински. Да ми е сладко :D
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        Lane Staley написа:
                        Колега, форумът го знам Аз не съм маниак, имам определени интереси, но са далеч от мания Snake, да ти изпратя 5-6 ножа да ми наточиш?А, за храната - сега правя ребърца. Свински. Да ми е сладко :D
                        Аз па утре съм на казан (да варя ракия) и съм подготвил за помагачите ми (баща ми и сина ми) и за мен - дебела наденица с праз и по една едра вратна пържола - за закускообяд към 11 като престържем. А за вечеря съм предвидил да готвя пържолки с топено сиренце на фурна... Може и с гъбки...Наздраве с един асеновградски мавруд!
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          Ох, като малък много обичах да ходя на казан. Почти винаги ходехме вечер и стояхме до късно, в казана едно топло, готино...Завиждам ти за наденицата с праз. С топъл бял хляб, ммммммммм, спри сърце ( стомах ) :D А за тази вечер ще правя език с масло. Малко ще експериментирам с рецептата, да видим дали ще се получи.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            За мен правилната храна е предимно животински белтъци, комплексни въглехидрати, минимум пържени мазнини(защото се превръщат в трансмазнини, което не е готино), минимум боклуци(вафли, кроасани, шоколади), никакво газирано. Алкохол също от доста време не пия, но да речем чаша вино или бутилка бира не вредят. :D
                            `95 Punto ELX 1.2 75hp + LPG
                            http://silenbg.blogspot.com/ - Блогът ми за тренировки, хранене, здраве, уелнес...

                            Коментар


                              1995PuntoELX75 написа:
                              За мен правилната храна е предимно животински белтъци, комплексни въглехидрати, минимум пържени мазнини(защото се превръщат в трансмазнини, което не е готино), минимум боклуци(вафли, кроасани, шоколади), никакво газирано. Алкохол също от доста време не пия, но да речем чаша вино или бутилка бира не вредят. :D
                              И никакви плодове и зеленчуци, много здравословно
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X