Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дянков въвежда данък върху лихвите по влоговете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    vvvasilev написа:
    Просто не мога да повярвам, че това се приема така спокойно от мнозинството тук. Бърка ви се директно в джоба, а вие сами оправдавате управляващите - демек да не им се налага даже да се изчервят от кумува срама. Ужас. За тези които говорят как това щяло да афектира хората с големи влогове.. Ще афектира таратанци - всички които ги жили новия данък - ще си прехвърлят парите в офшорки. Аз специално повече в България сметки няма да имам. Само разплащателни.
    Напълно те подкрепям колега. И аз недоумявам. Тук работата стана - аз влог нямам, да му мисли този, който има. На друго място се дава акъл, как могат да ти завъртят 100 000 лв. за хъц-мъц бройки и да се облажеш за една календарна година с 20 000 лв.Смея да твърдя, че към настоящия момент или наистина съм затъпял или съм се изчерпал тотално, защото идея си нямам, как мога да "произведа" толкова печалба за толкова кратко време. И в двата случая не говори добре за мен де.Е. Аз теглих кредити, плащах си масрафа и върнах много пари ( лихви )на банките, но оцелях - и физически и материално. Дори вече имам възможността да заделям някой лев за да го инвестирам след време в знанието и учението на щерка ми. Това е фиксидеята, за да може един хубав ден да е живот и здраве да излезе от тази родина пълна с пораженческо мислене и да намери щастието си нейде далеч от тук. Ей за това не искам да давам 10% от евентуалната си лихва на Държавата.Когато съм теглил кредит съм върнал над 40 000 лв. лихви на банката. Направих го съзнателно и с премерен риск, от който едва от скоро късам плодовете. Да ме обвиняват, че съм мързелив и държа пари на влог - айде мерси. Наработил съм се, имам оборотни пари за работата си искам да спестя, искам да спестя повече пари - дори с 10% повече върху лихвата си. За мнозина тук това не е нормално. Не е нормално, защото нямали депозити. Същите тези, които нямат депозити в една друга тема ме обвиняваха, че никой не ми е сложил въжето да тегля кредит. Е-еее, кредите ми трябваха да заработят за мен и семейството ми, да си купя жилище. Рискувал съм, живял съм в ограничения, карал съм ФИАТ ( и още го карам), дал съм на банките 40 000 лева горница...Държавата взела ли си е 10% от тези банки и, ако си ги е взела не съм ли дал вече достатъчно? Пари не съм крал, но им знам цената и не ми е безразлично, какво се случва с дивидента от лихвата на спестените ми пари. Дивидент, който не се измерва в кутия изпушени цигари, защото на всичкото отгоре аз и не пуша.Със здраве.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      ele написа:
      slonikon: В интернет, но сайтът не е на български, а ми лепнаха предупреждение, за това, че пускам сайтове, които не са на български, затова, на който му е интересно, да търси в гугъла.
      ми дай на л.с., де. търсих в гугъла, ама само за корпоративни сметки излиза тоя данък. 5 страници прегледах, преди да помоля за линка, уважи усилието ми, ако обичаш!
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        А в Белгия като им бъркат в джоба, що си траят? Едва ли всички са се изнесли в офшорки и имат сметки, на които начислените лихви са под минимума?
        Ели. Аз или колегата да ти отговори в Белгия защо си траят ?Първото, което ми иде на акъл и, за което със сигурност колегата би ти отговорил по-правилно:- Колко човека в Белгия могат да спестят средства и да ги "умъртвят" в депозити без това да им причини поне 1% лишения и, колко в България ?- Колко човека в България са с депозит, ако не им е "отреден" за леталния им край, "черните дни" или учението на децата ( в моя и в много други случая).Все неща, които другаря белгиец даже не ги мисли. Нали се сещаш защо ?Защо опъваш аршина, само в Данъчната система, защо не го опъваш така бодро, когато съпоставяш жизнения стандарт и в частност ( социалната политика) между двете страни...Впрочем знам, какво ще ми отговориш и точно за това искам да спася детето си.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          Вместо да си държите парите в банка купувайте злато. Цената на златото непрекъснато ръсте, а и няма данък, докато на влоговете освен, че ще има данък на лихвата и инфлацията ще ги изяде!Който не вярва да сметне колко захар би могъл да си купи с 1000 лв. на І-ви Януари 2013 г. и 31-ви Декември 2013 г. Май ще се окаже, че дори и без тези 10% данък на лихвите парите ги няма!
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            ele написа:
            slonikon: В интернет, но сайтът не е на български, а ми лепнаха предупреждение, за това, че пускам сайтове, които не са на български, затова, на който му е интересно, да търси в гугъла.
            Лепнаха ти предупреждение не защото пускаш сайтове, които не са на български, а защото вкарваш цитати в мнението си, които не са на български и не са преведени, и за потребителите мнението ти остава неразбираемо. Нека бъдем малко по-точни. Справка - ТУК.

            Коментар


              nikolovvd написа:
              Вместо да си държите парите в банка купувайте злато. Цената на златото непрекъснато ръсте, а и няма данък, докато на влоговете освен, че ще има данък на лихвата и инфлацията ще ги изяде!Който не вярва да сметне колко захар би могъл да си купи с 1000 лв. на І-ви Януари 2013 г. и 31-ви Декември 2013 г. Май ще се окаже, че дори и без тези 10% данък на лихвите парите ги няма!
              Да. Това е вариант въпреки, че с конвертирането след това има големи неудобства. По принцип парите са пари, когато се харчат. Единствените наши пари са изхарчените такива.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                Аз така правя. Понеже всички плащания са минали, днес изтеглих всичко. Останаха няколко лева - под 10.Две седмици банкоматите ще почиват! Като дойде заплатата колелото пак се завърта и на 15 пак на нула. Бе аз бих я изпразнил още на края на месеца, но пустия му ток е по банков път.
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  ntodorov:Ако разчиташ на 50-то лева лихва на депозита да изгледаш децата си и да ги изучиш.... Повярвай ми, който може да спестява хич не е опрял до лихвата. Те черните дни са в 1000-дото лева, не в лихвата. ogi28b: мерсаж за напомнянето, обаче и линкове не пускам, даже и имената ви ще превеждам. Парен каша духа.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    ele написа:
                    ntodorov:Ако разчиташ на 50-то лева лихва на депозита да изгледаш децата си и да ги изучиш.... Повярвай ми, който може да спестява хич не е опрял до лихвата. Те черните дни са в 1000-дото лева, не в лихвата. ogi28b: мерсаж за напомнянето, обаче и линкове не пускам, даже и имената ви ще превеждам. Парен каша духа.
                    Ele. Много ме подценяваш мила. :D Що се касае за мен. Сега мога да спестявам, утре - не, щот я съм жив и здрав, я не съм.Спестените ми пари са мои пари, изработил съм ги през годините. Старта си го взех чрез кредити. Нека моите пари помогнат на някой бизнес и този някой има моя късмет да ги върне, да работи и след 20 години да мисли, като мен за спестяване и за обучението на децата си...Що ? Нещо нередно ли има ? Или не ти се вписвам в представите за редови българин ?Еле. Тези, които не ги интересува, каква им е лихвата на депозита нямат пари в България или парите им идват прекалено лесно. Ти ми повярвай.Нямам на кой друг да разчитам за да ми изучи дЯтето. 10% -вия данък върху лихвата ми ще преживея далеч по-трудно отколкото, ако на следващото предоговаряне банката ми смъкне лихвения процент. Това са моите правила. За чий трябва да плащам Х00 лева данък върху лихвата ми на година, когато майката на моята съпруга има пенсия от 160 лв, а баща и от 230 лв., като и без това се грижим за тях. Предпочитам на тях да си давам парите. Или пък трябва да имам дан върху пенсията на 46 годишния ми комшия в армията, на който Държавата му брои 20 брутни заплати и му даде пенсия от 600 лв, като преди това го храни добре та същия да метаморфозира до степен тлъст шопар. Шапката му не успяваше да скрие огромната вдлъбнатината на тила му образувана от възглавницата в "казармата". Съшия този тюфлек не можем да го мръднем за нищо "обществено" по-различно от това да седи на масата със запретнатите ръкави и да се орига, като се погледне в огледалото. Той не успява да си завърже и обувките, ако не е жена му. Шкембето му пречи. Пречи му да си види и пиш@ата дори. За таквиЗ ли да щракам с пръсти и да "отпускам" щедро от парите си...Преди да пишете, кой, защо и за какво се бори мислете и за другия сценарий. Аз съм си скъсвал гъза за да съществувам и, когато вече успявам бай някой си решил пак с моя труд и моите средства да закърпва олабения си бюджет за да има парици за подобни безхаберници. Данък лихва утре може да бъде данък храна, данък въздух, данък данък...Еле, пак ли ще бъдеш безропотна?... Душа. Ти мазохист ли си ? Аз не съм.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      ele написа:
                      ntodorov:Ако разчиташ на 50-то лева лихва на депозита да изгледаш децата си и да ги изучиш.... Повярвай ми, който може да спестява хич не е опрял до лихвата. Те черните дни са в 1000-дото лева, не в лихвата. ogi28b: мерсаж за напомнянето, обаче и линкове не пускам, даже и имената ви ще превеждам. Парен каша духа.
                      аз още си чакам ЛС-то. ако не искаш да се хабиш само заради мен, обещавам да го пусна от мое име и да призная, че най-накрая е въведен един европейски закон, а не поредната гавра с обикновените хора
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        slonikon написа:
                        ele написа:
                        ntodorov:Ако разчиташ на 50-то лева лихва на депозита да изгледаш децата си и да ги изучиш.... Повярвай ми, който може да спестява хич не е опрял до лихвата. Те черните дни са в 1000-дото лева, не в лихвата. ogi28b: мерсаж за напомнянето, обаче и линкове не пускам, даже и имената ви ще превеждам. Парен каша духа.
                        аз още си чакам ЛС-то. ако не искаш да се хабиш само заради мен, обещавам да го пусна от мое име и да призная, че най-накрая е въведен един европейски закон, а не поредната гавра с обикновените хора
                        Не се съмнявам, че всички "удобни" и вършещи ни работа Европейски закони ще бъдат въведени при нас и сигурно бих замълчал безропотно, ако някой ми покаже Европейска директива зачитаща сегрегацията на децата. Такава, каквато я има САМО в България. Визирам детските, които дори при бай Тошово време получавах всички деца независимо от дохода на родителите им...В този случай що нашите управници удобно обръщат гръб на Юръпа ?ПС: Това ми "изплува" на първо замисляне.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          РедактираноВсъщност няма какво повече да кажа. Лихвите са приход и не виждам причина да не се облагат. Не мисля, че на някой му е приятно да плаща данъци - но колкото по-малко хората мрънкат и се фокусират върху отрицателната страна на живота, толкова по-дълго остават на дъното. Животът в БГ е мизерен, защото хората са мизерни, мрънкащи и намусени, без никакво желание да работят повече и по-добре. Могат да изпушат и изпият заплатата си и това не е загуба на пари, но ако някой им дръпне 5 левчета от лихвата по депозита им, реват на умряло. В същото време, когато се вдигат въведените прагове от кабинета на Станишев, които за мен са неправилни, никой не скача и всеки се крие в дупката си. Когато банката им слага такси и таксички, пак мълчат и псуват, и теглят кредити. Евтини сме на брашното, пък скъпи на триците.1.16. Потребителите могат да редактират постовете си в рамките на 24 ч. след публикуването им. След този срок авторът може да се обърне за съдействие към модератор. Това се отнася само за редактиране на правописни грешки. Забранено е изтриването на цяло мнение или тема. Забранено е редактирането на мнение така че да се промени цялостният му смисъл. При забелязано нарушение авторът на изтрито мнение ще получава официално предупреждение. Моля, не трий от форума каквото и да е! ogi28b
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            ей тука пише за Белгия http://www.gerardassociates.co.uk/co...-facts-belgium , законът си е както казва колежката - плосък данък от 15%, с любопитната подробност, че годишни доходи от лихви до 1730 евро не се облагат. на български - 3400 лв. от лихви. наистина не ми мяза на закон, който би притеснил обикновеният българин, стига да беше въведен, както е в Белгия.п.с. другият линк не се отвори
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              ele написа:
                              ntodorov: Тоз шопар баща ми, дето взе 20 заплати, като се пенсионира, взима 220 лева пенсия.... а тюфлека му с тюфлек, вуйчо ми, взима тавана, седи на един метър от масата заради шкембето си, нищо че цял живот се е бъхтил в мините, че и втора пенсия взе.... що не си станал военен? Чуждата паница винаги е по-пълна. Никой не ти оспорва парите, дето си ги спестил. Лихвите обаче са приход, който в момента не се облага, и не виждам нищо лошо, нито грешно да се облага както всички други твои приходи.
                              Паницата на баща ти и вуйчо ти хич не е чужда щом се пълни от нас мила или ти убягва този факт. Що пък да трябва да им наливам в паничката и от заделените ми и спестени средства, които така или иначе са ми останала след всички други налози. Моите родители се пенсионираха без 20 -те заплати. Нали се сещаш, че за тях ми пука повече отколкото за всеки друг тюфлек. Разбираемо и напълно естествено е да е така, а ако ти слезеш от камбанарията си за момент по-скоро би замълчала...Това, че получавам лихва е възмездието, че тези средства се използват от банката и се кредитират и управляват по надлежен ред. Сделката е между мен и съответната банкова институция. Всеки разписва договореностите в тази сделка. От къде на къде по средата на изпълнението и ще се намеси някой си и ще "определя" данъка върху лихвата ( цената на моята услуга ). Или трябва да съм доволен, че се е "сетил" само за 10 % от нея.ПС: Ако бях станал военен щях да бъда, като описаните, от мен и теб хора с шкембетата. За това на станах военен. Пък и нали трябва някой да ги храни...ПС: Ти не трябва да взимаш отношение по тази тема. Пристрастна си. Разбираемо е за теб, но разбери и мен безпристрастния.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                slonikon написа:
                                ей тука пише за Белгия http://www.gerardassociates.co.uk/co...-facts-belgium , законът си е както казва колежката - плосък данък от 15%, с любопитната подробност, че годишни доходи от лихви до 1730 евро не се облагат. на български - 3400 лв. от лихви. наистина не ми мяза на закон, който би притеснил обикновеният българин, стига да беше въведен, както е в Белгия.п.с. другият линк не се отвори
                                Това е друга бира другарки и другари. Тук вече съм безропотен...Май пак пишем преди да четем. Тука наистина мирише на Европейска работа, а в нашия случай си е...своеволие и лишен от логика грабеж.Благодаря ти колега.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X