Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дянков въвежда данък върху лихвите по влоговете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Явка, остави ги опортюнистите - никога няма да те разберат. Но лошото е, че не умеят да смятат. Ако приемем, че лихвата по депозит е 6% то 100 000лв. за година носят дивидент 6000лв., които разхвърляни по месеци са 500лв./месец. Това е принципно сумата, която си струва да държиш на влог, ако си тотален лумпен и мързелив като улично куче. То хубу, ама да чакаш цяла година за да вземеш 500лв/месец някак си не ми връзва сметката. Аз ако имам тия 100 000лв. ще ги завъртя в оборот - храна, цигари, алкохол, пакетирани стоки и ще изкарвам средно по 20000лв./месец горница. С всичките разходи по поддръжка на инициативата в края на годината ще имам още едини 100 000лв...Пуста математика. Колеги с депозити - обещавам ви 10% годишна лихва ако си депозирате парите при мен. Необлагаеми ще са, обещавам!
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      Тогава защо не си продадеш жилището, да излезеш под наем, да завъртиш парите за една година, да направиш 100 бона горница, пак да си купиш жилище и да ти останат още 100 бона да развъртиш следващата година?

      Коментар


        Защото, освен ако не търгува наркотици, оръжие и робини, за 1 година няма как да удвои инвестицията!НО за две-три години спокойно може да постигне подобен резултат

        Коментар


          Няма нищо по-тъпо от държава, която постоянно променя правилата.
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            Kuku написа:
            Защото, освен ако не търгува наркотици, оръжие и робини, за 1 година няма как да удвои инвестицията!НО за две-три години спокойно може да постигне подобен резултат
            Да, но женшена твърди, че в края на годината ще има още 100 000, което с думи прости ще рече, че си вярва и за една година ще си удвои парите Затова колегата го подканва да си продаде жилището и след година да си купи пак друго и да има едни дори и 50 000...щото на приказки сме много силни, но когато почнем да мислим трезво нещата са други
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              Слав написа:
              Kuku написа:
              Защото, освен ако не търгува наркотици, оръжие и робини, за 1 година няма как да удвои инвестицията!НО за две-три години спокойно може да постигне подобен резултат
              Да, но женшена твърди, че в края на годината ще има още 100 000, което с думи прости ще рече, че си вярва и за една година ще си удвои парите Затова колегата го подканва да си продаде жилището и след година да си купи пак друго и да има едни дори и 50 000...щото на приказки сме много силни, но когато почнем да мислим трезво нещата са други
              Това едното, и второто - нали все не може всичките да сме търговци?

              Коментар


                Гледам по телевизиите разни икономисти които говорят и показват документи. Та според документите влоговете са 32 милиарда лв. Влогове по около 1000лв имали около 10 милиона вложители което правело около 10-12 милиарда и това са били 90% от вложителите. .Значи останалите 20 милиарда се намират в шепа хора и е най естествено да си платят данък върху лихвите.Дадоха пример с Доган че с неговите 2 милиона в банките щял да има лихви за годината 50 хиляди и трябва да плати данък 5 хиляди .Ами ще плати ,какво толкова ?Все пак това са крадени пари и поне да си плаща данък върху тях.
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  коцев написа:
                  Гледам по телевизиите разни икономисти които говорят и показват документи. Та според документите влоговете са 32 милиарда лв. Влогове по около 1000лв имали около 10 милиона вложители което правело около 10-12 милиарда и това са били 90% от вложителите. .Значи останалите 20 милиарда се намират в шепа хора и е най естествено да си платят данък върху лихвите.Дадоха пример с Доган че с неговите 2 милиона в банките щял да има лихви за годината 50 хиляди и трябва да плати данък 5 хиляди .Ами ще плати ,какво толкова ?Все пак това са крадени пари и поне да си плаща данък върху тях.
                  Да плащат де.Аз това не го отричам, но обикновения човечец дето е скътал 1000-2000 лева да не плаща.Аз затова писах и по-нагоре. Ако има прагове, под които не се плаща данък съм напълно съгласен!
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    Слав написа:
                    коцев написа:
                    Гледам по телевизиите разни икономисти които говорят и показват документи. Та според документите влоговете са 32 милиарда лв. Влогове по около 1000лв имали около 10 милиона вложители което правело около 10-12 милиарда и това са били 90% от вложителите. .Значи останалите 20 милиарда се намират в шепа хора и е най естествено да си платят данък върху лихвите.Дадоха пример с Доган че с неговите 2 милиона в банките щял да има лихви за годината 50 хиляди и трябва да плати данък 5 хиляди .Ами ще плати ,какво толкова ?Все пак това са крадени пари и поне да си плаща данък върху тях.
                    Да плащат де.Аз това не го отричам, но обикновения човечец дето е скътал 1000-2000 лева да не плаща.Аз затова писах и по-нагоре. Ако има прагове, под които не се плаща данък съм напълно съгласен!
                    прагове не може да има. Ако беше прогресивен данъкът - да, но щом е плосък - всички плащат.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      Аз снощи друго чух, но ще поживеем и ще видим
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        Нека да бъдем по практични в разсъжденията си . На 1000лв при най добрата лихва накрая ще трябва да заплатиш 4-5лв данък.Като гледам че почти 70% от населението са пушачи ,то това значи една кутия цигари .Значи можеш да дадеш 100лв в месеца за цигари ,а не можеш да дадеш 5лв данък за една година ? И крайно време е законите да важат за всички.На циганите не могат да им прекъснат водата ,тока и те карат на аванта. Ама да сте видели циганин или циганка без цигара в устата ? Не , и няма и да видите. 10лв ако заработи днеска веднага влиза в кръчмата и ги изпива .Това здравна осигуровка ,социална не го интересува .Ама като се разболее тича в спешната помощ .За това всичко трябва да бъде както го изисква закона .
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          Слав написа:
                          Да плащат де.Аз това не го отричам, но обикновения човечец дето е скътал 1000-2000 лева да не плаща.Аз затова писах и по-нагоре. Ако има прагове, под които не се плаща данък съм напълно съгласен!
                          Тия с милионите да не са балами?Двата милиона на Доган ще станат на 1000 влога по 2000 лв. или 2000 влога по 1000 лв. и ще го хванат за маратонките да плати 5 000 лв. на държавата данък!Направи ли се изключение веднага ще се появят и тарикатите.Сега следва данък върху печалбите от хазарт, борсови операции, тотото и т.н.
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар


                            Омръзна ми това с обикновения човечец с 1000 лева депозит. Това е беден човечец, а че масово българите са бедни е проблем. Данъкът не взима само от богатите, а и от средната класа, която при нас и без това е крехка. Даже в относителна стойност тия 200-300 лева данък много по се отразяват на обикновения човек, отколкото биха се отразили 5000 на Доган.
                            Brava 1.6 16V 103hp

                            Коментар


                              Засега в Полша, скоро и у нас: http://www.segabg.com/article.php?id=619588 , въобще бедна ни е фантазията за какво може да се измислят данъци.
                              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                              Коментар


                                Просто не мога да повярвам, че това се приема така спокойно от мнозинството тук. Бърка ви се директно в джоба, а вие сами оправдавате управляващите - демек да не им се налага даже да се изчервят от кумува срама. Ужас. За тези които говорят как това щяло да афектира хората с големи влогове.. Ще афектира таратанци - всички които ги жили новия данък - ще си прехвърлят парите в офшорки. Аз специално повече в България сметки няма да имам. Само разплащателни.
                                Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                                ----------------------------
                                Ignorance is a bliss

                                Коментар

                                Working...
                                X