Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дянков въвежда данък върху лихвите по влоговете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    И при положение, че маса хора не си плащат нито данък сгради, нито данък смет, нито данък МПС, нито винетка, нито нищо....
    И пенсионера, който е заделил 2 000 лева за умирало в Банката ли трябва да му ги плаща ? Какво ще се промени с тозиданък върху лихвата му. Питам само.Аз си плащам всичко. Каква е моята вина...Какво стана с онова предложение за Данък лукс ?
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #77
      Ами не било данък лукс, било узаконяване на незаконни строежи...нали знаеш - не компютри, а компоти.

      Коментар


        #78
        snake написа:
        Напротив, всеки макроикономист ще ти каже, че основната идея на това упражнение е част от парите да се изкарат от банките, да се стимулира потреблението и оттам да живне икономиката. А не парите да стоят в банка за черни дни. В момента всичко се е свило: потребление, кредитиране... Разбира се, че никой няма за цел всички да се юрнат да си теглят спестяванията. То няма и да се случи, независимо дали ще се въведе този данък върху лихвите.
        Не е така.Икономиката може да живне и с влоговете в банките - те кредитират на базата на събрани активи. Има регулации за съотношението между отпуснати и привлечени капитали.Изтеглянето на част от тях ще свие кредитирането. А банките кредитират тези, които създават работни места, кредитират и потреблението. Упражнението според мен е със спорен ефект, още повече, че нямаме развит фондов пазар, към който евентуално да се пренасочат финансови потоци, откъдето пък да влязат в икономиката и да подпомогнат растежа. Да, ще генерира приходи в хазната, но проблемът в България е, че няма реформи.Не знам дали някой е забелязал информацията, че 97% от бюджета на МВР отива за заплати. А това е министерството с най-голям бюджет.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #79
          ls1 написа:
          Ами не било данък лукс, било узаконяване на незаконни строежи...нали знаеш - не компютри, а компоти.
          Да. Компютри, компромати, компоти...Все тая. :D
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #80
            Така като чета и гледам насам натам - още някой данък трябва да се измисли. Има още сок в лимона.

            Коментар


              #81
              Лошото е, че това не се прави с някаква цел, а защото навсякъде е така. Типично.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #82
                kiro_of_the_day написа:
                Лошото е, че това не се прави с някаква цел, а защото навсякъде е така. Типично.
                Всъщност целта е ясна и хитро замислена, но нещо не им тръгна правилно PR-a.Целта - предизборно да вдигнем пенсиите.Откъде ще дойдат парите - от данък върху лихвите.Как трябваше да го представим на масите - ми ето, богатите печелят от милионите си в банките, така че ще ги ударим с едно данъче. Масите ръкоплещят, пенсионерите - доволни, бюлетините - в правилния цвят.Медиите объркаха цялата схема.А иначе ми направи друго много лошо, отвратително впечатление.Сутринта слушах някаква госпожа герберка. Та тя имаше наглостта да каже, че тези пари, които трябва да дойдат от този данък, вече били заложени в бюджета в приходната му част.Питам: Как така ще залагате в бюджета някакви предполагаеми приходи, при условие, че те още не са гласувани в народното събрание и законът за тях не е действащ.Ами ако не мине?Или както казваше един по въпроса, че "приятелката му може и да не хване (бебе)" - Ааааа, ще хване, ще хване!

                Коментар


                  #83
                  ntodorov написа:
                  И при положение, че маса хора не си плащат нито данък сгради, нито данък смет, нито данък МПС, нито винетка, нито нищо....
                  И пенсионера, който е заделил 2 000 лева за умирало в Банката ли трябва да му ги плаща ? Какво ще се промени с тозиданък върху лихвата му. Питам само.Аз си плащам всичко. Каква е моята вина...Какво стана с онова предложение за Данък лукс ?
                  Не ти разбрах въпроса Освен това споменах (ако си обърнал внимание), че нещата са навързани, но управляващата партия работи на парче и за това се получава, че ти, аз и още една камара народ сме виновни П.П.Целта е да се виждат, колко са парите на хората.

                  Коментар


                    #84
                    Че кой ще ти гледа парите? Банката си прави месечния баланс и всеки месец привежда ХХ лв. на държавата. Никой няма да ги питат колко влога имат и какви суми от лихви са обложили с новия данък. Най-много да ги питат при проверка "Що така бе Миме?"Някой знае ли какви са заплатите в една фирма, когато се превеждат данъци и осигуровки по банка?
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      #85
                      Ако ще е задължително пускането на данъчна декларация - сметай, че ако искат ще изчислят до стотинка колко кинти имаш на влог.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #86
                        Дано не стане задължително, че тогава я втасахме.На германеца като му кажеш, че ще му платиш колата кеш и веднага ти дава 15-20 % отстъпка от цената! Когато за първи път го видях това се запитах защо ли, но като ми казаха, че всеки цент минал по банковите му сметки го облагат с 50+%.И после западняците били дисциплинирани!? Амии! Нищо подобно! И те са шушумиги като нас и ако може да скатае някой цент, не се колебае въобще.
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #87
                          Никой не го интересува, колко пари имаш в банката?

                          Коментар


                            #88
                            Kuku написа:
                            ntodorov написа:
                            И при положение, че маса хора не си плащат нито данък сгради, нито данък смет, нито данък МПС, нито винетка, нито нищо....
                            И пенсионера, който е заделил 2 000 лева за умирало в Банката ли трябва да му ги плаща ? Какво ще се промени с тозиданък върху лихвата му. Питам само.Аз си плащам всичко. Каква е моята вина...Какво стана с онова предложение за Данък лукс ?
                            Не ти разбрах въпроса Освен това споменах (ако си обърнал внимание), че нещата са навързани, но управляващата партия работи на парче и за това се получава, че ти, аз и още една камара народ сме виновни П.П.Целта е да се виждат, колко са парите на хората.
                            А-ааа. Не. Нямам конкретни въпроси към теб. Използвах това изречение извън контекста на поуста ти. За това и не цитирах целия ти поуст. Факт е, че се укриват много данъци, а усилията на Дянков никога не са били насочени към тяхната събираемост. Винаги усилията му се насочват към опциите с най-малко съпротивление.ПС1: Ако целта на Дянков е да ми "вижда" парите чрез банката :Аз държа на финансовата си конфиденциалност. Предполагам и много други хора. Държа си парите ( оборотни) на свободен депозит в БГ банка, декларирал съм имотите си, плащам данъците си, таксите и задълженията си. Изряден съм. Средствата ми в банката се радваха до сега само на сигурността и удобството да се разплащам лесно. Това не са мои лични пари, с които да се облагодетелствам. С тях работя и материализирам труда си...Дали ще платя някакви си 10% от лихвите не ме притеснява. Точно "надничането" в банковите дела ме притеснява...Сега някой ще ме опонира и ще каже, че ако парите ми са "чисти" не бих се плашил. Веднага ще му отвърна, че никой не ходи на улицата гол при все, че се досещаме, какво бихме показали без гащите си.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #89
                              Никой няма право да ти гледа банковите сметки/парите ти. Дори банките се запъват като им искат от полицията такава информация. Без съдебно решение, което не е обжалвано няма шанс. А ако го обжалваш, може да ги бавиш минимум месец и половина. Самите банки си пазят банковата тайната на клиентите, защото това рефлектира директно по тях.
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар


                                #90
                                ето няколко съвета как да избегнем плащането на лихвите по депозититеhttp://www.infostock.bg/infostock/co...ествено, че на всяко действие ще се измисли противодействие

                                Коментар

                                Working...
                                X