Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светлопроводима пластмаса. (светлопровод)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светлопроводима пластмаса. (светлопровод)

    Повечето от вас са виждали как едно осветително тяло било то диод или крушка провежда светлина по разни пласмасови прозрачни "проводничета" до определени места да кажем на някакъв панел за индикация на нещо си. Особено в автокасетофоните ги има за подсветки на копчетата. Някои аджеба знае ли каква е тази пласмаса, нещо специално ли е или какво? Ще ми трябва по същия начин да отведа малко светлина за индикация на един копче (врътка). Източника на светлина (силен червен светодиод) е едва на 3-4 см от мястото където трябва да е точката с индикацията, и се чудя с какво мога да закарам светлината до там светодиода и подсветката са в една равнина и с еднаква посока но на растояние 3-4 см както казах едно от друго, демек линията от диода до подставката ще е напречна, и тук възниква въпроса как светлината ще мине през тези два прави ъгъла по линията Сецялно ли трябва да е изработен светопровод за целта или парче прозрачено ПВЦ обработено с тази форма ще свърши работа. Чух и за някви светлопроводи по фиатите като жици дето се ползвали по таблата.Ама тема ви отворих а хаиде чакам някои в областта да се произнесе.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    кола

    Май трябва да е плексигласи да е много гладко където ще е светодиодаhttp://prikachi.com/files/1114720g.jpg нещо такова http://www.modsbg.com/-u-35/17-%D0%9...251--ram-.html
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Ключарче идеята е добра, вместо прави ъгли в които да се изгуби светлината просто мога д аогуна линията с нагряване в S форма и така да закарам светлината за индикация, място от долу има доста и няма да е невъзможно да се направи една такава подсветка, наи хубаво щеше да е ако е нещо гъвкаво като оптичен кабел на които не е нужно нагряване ама от де ли да взема 5 см такова п.п маи намерих каквото ми трябва, ама никои няма д ами продаде няколко см, а колко ли е цяла ролка и кво ли ще я правя
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Сещам се за пръчки от алуминиеви щори, ама масово са с ъгли, а не кръгли
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          http://www.google.bg/#hl=bg&output=s...ветовод се казва. В кафе-машините съм виждал немалко парче към 7-8 санта, което е да осветява отгоре бутона.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Има фиброоптика като например: http://www.dianid.com/%D1%84%D0%B8%D...%D0%B0Това обаче си е направо за осветление и интериорни решения.
            Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
            Ex.Opel Astra

            Коментар


              #7
              Да, за такова влакно става дума, ама като ми трябват само 5 см кои ли ще ми резне Забравих да спомена че дебелината му трябва да е 2 мм абре ? рибарско влакно-много дебело? дали няма да стане трябва да пробвам загуби по трасето не са фатални Сещам се за едни такива ефектни осветителни тела в формата на топки дето светят така ефектно ама в кое ли заведение ги гледах да ида да си отскубна едно влакно
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                На Фиат Уно има такива светловоди. Крушката е в един метален корпус, от който излизат три светловода - за ръчките на управление на: клапите за посоката на въздуха, топло/студено и мисля запалката. Направо отивай в някоя морга!
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #9
                  Е за тва говорим, само тея светодиоди дет излизат дали са от нещо гъвкаво като жица или се е пласмаса с нужните чупки и форми до определеното място. Виждал ли си ги на живо ?
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Има едно Типо за скрап - ще ти измъкна светловодите щом настояваш!
                    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                    Коментар


                      #11
                      Настоявам пак изкара една ракия Ангилеее
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        Slavi_Lancia написа:
                        Е за тва говорим, само тея светодиоди дет излизат дали са от нещо гъвкаво като жица или се е пласмаса с нужните чупки и форми до определеното място. Виждал ли си ги на живо ?
                        Щом ти ги описвам, то съм ги виждал/държал на живо. :D Като не светеше разглобих колата и открих лампата дет беше изгоряла. И трите са гъвкави! Най-много да ти се наложи да ги поизмиеш малко или да отрежеш с едно остро ножче края към крушката, че от нагряването и мръсотията пожълтява и намалява проводимостта.А не си ли помислил да сложиш светодиод за повърхностен монтаж. Размерите им са под 1 квадратен милиметър.
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #13
                          nikolovvd написа:
                          Slavi_Lancia написа:
                          Е за тва говорим, само тея светодиоди дет излизат дали са от нещо гъвкаво като жица или се е пласмаса с нужните чупки и форми до определеното място. Виждал ли си ги на живо ?
                          Щом ти ги описвам, то съм ги виждал/държал на живо. :D Като не светеше разглобих колата и открих лампата дет беше изгоряла. И трите са гъвкави! Най-много да ти се наложи да ги поизмиеш малко или да отрежеш с едно остро ножче края към крушката, че от нагряването и мръсотията пожълтява и намалява проводимостта.А не си ли помислил да сложиш светодиод за повърхностен монтаж. Размерите им са под 1 квадратен милиметър.
                          Чакаи да ви кажа за какво ми трябва тогава вече ще стане още по ясно, умишлено не казвах до сега да не ми се смеете че се занимавам с глупости хахах. Имам един ресивър на сони чието копче за усилване липсва, копче ще ми направят алуминиево същинско като истиснко оста на която се нахлуза копчето (потенциометъра демек) в самия и център има монтиран много силен червен диод които е отвеждал светлината до копчето през някъкво светлопроводимо пластмасово чудо. Та сега съм се заял да си го възстановя как си е било. разбирате че да сложа диаод в копчето не е невъзможно но проблема му е с захранването, ще трябва да му мисля захранване от някъд еот вътре, още повече ще трябва жици да влизат зад копчето а то се върти и ще ги усуква на сам натам и става кофти> за сега от темата насъбрах доста идеи и все някоя ще стане особено тая с кабелите от Типо които Ангел обеща Ето как готино свети оригиналното (снимката е от нета, толкова лошо не мога да снимам )
                          Прикачени файлове
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                          Коментар


                            #14
                            Приятелю, ти си се заел с рестврацияяяя! Там важат съвсем различни правила, особено като трябва да си най-близо до оригинала! Успех!
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #15
                              Е, близо до оригинала не държа, просто да изпълнява неговите функции не че не може и с обикновена точка или с прорез в копчето ама друго си е да свети, и без тва от долу в копчето ще свети и ще харчи ток поне и маркера да свети ще видим, аз обичам такива занимавки, не мисля че ще ми се опре, щом си реставрирах чупената капачки на резервоара на Браво-Браво дето викат че нямало оправяне, значи..... (колегата klu4ara знае кво се къса вътре и че няма оправяне ) като е готово ще кача снимки, но първом чакам алуминиевата част после ще и имплантирам "живот"
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар

                              Working...
                              X