Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за подходящо лепило

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за подходящо лепило

    Вчера по необясними за мен причини се скъса вендузата за GPS стойката ми.Беше залепена за стъклото ,а сутринта я намерих със скъсана вендуза.Прегледах днес набързо за подходящ "донор" по магазините от който да смъкна само вендузата,но не намерих подходящ.Та дали ще може да се залепи тая вендуза с някакво лепило или силикон?Другият вариант е да намеря подходяща стока с подобен захват.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    #2
    монтажно лепилоще стане като нова
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Sev написа:
      монтажно лепилоще стане като нова
      Марка нещо или всякакво ще свърши работа?
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        Moment fix и си в играта.Може и черен силикон на Бизон за лайсни.
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          Един глас за Бизон и от мен!

          Коментар


            #6
            А я ме посъветвайте мен с какво да залепя една масичка, представляваща стъклен плот 60/30см залепен върху алуминиев детайл с формата на диск, с диаметър 10 см.Лепил съм я с всякакви моментни лепила. Оригиналното залепване изкара около 6мес, после на всеки 2-3 я лепя аз. Просто в един момент както си седи и стъклото пада. Или ако някой я натисне без да иска. Последните 2 пъти все деца я разлепят. Добре че стъклото е закалено и не се чупи. Ще я хвърлям вече. Трябва да тънък слоя и да е прозрачно, с добра адхезия между алуминий и стъкло.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Хм..ако е силиконова вендуза,няма лепене-смяна с нова.
              MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
              ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

              Коментар


                #8
                Ако мога и аз да се включа с питане за лепило. Понеже се хванах да ремонтирам сушилнята и сменям термопредпазителя имам отделно нов предпазител и едно метално легло, в което трябва да залепя термозащитата, и така двете заедно да ги закрепя за нагревателя на сушилнята. Та, трябва ми лепило, което да издържа на температура и вибрации. Тука от магазина взех някакво MasterLine, но след два часа като хванах термопредпазителя си се отдели от стойката, а силикона (червен на цвят между другото) си беше влажен и неизсъхнал, камо ли залепил. Та си мисля че това е по-скоро някакъв изолатор, както слагат на гарнитурите, отколкото лепило.

                Коментар


                  #9
                  Почти всекидневно се налага да ползваме моменти лепила. Според мен най-доброто е JIP, макар да е едно от най-евтините. Изключително нетрайни са Капчица и всякакви варианти на Локтайт.

                  Коментар


                    #10
                    ls1 написа:
                    Ако мога и аз да се включа с питане за лепило. Понеже се хванах да ремонтирам сушилнята и сменям термопредпазителя имам отделно нов предпазител и едно метално легло, в което трябва да залепя термозащитата, и така двете заедно да ги закрепя за нагревателя на сушилнята. Та, трябва ми лепило, което да издържа на температура и вибрации. Тука от магазина взех някакво MasterLine, но след два часа като хванах термопредпазителя си се отдели от стойката, а силикона (червен на цвят между другото) си беше влажен и неизсъхнал, камо ли залепил. Та си мисля че това е по-скоро някакъв изолатор, както слагат на гарнитурите, отколкото лепило.
                    Без да съм сигурен, но по спомен силикона стяга за 8 часа !
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #11
                      ls1 написа:
                      Ако мога и аз да се включа с питане за лепило. Понеже се хванах да ремонтирам сушилнята и сменям термопредпазителя имам отделно нов предпазител и едно метално легло, в което трябва да залепя термозащитата, и така двете заедно да ги закрепя за нагревателя на сушилнята. Та, трябва ми лепило, което да издържа на температура и вибрации. Тука от магазина взех някакво MasterLine, но след два часа като хванах термопредпазителя си се отдели от стойката, а силикона (червен на цвят между другото) си беше влажен и неизсъхнал, камо ли залепил. Та си мисля че това е по-скоро някакъв изолатор, както слагат на гарнитурите, отколкото лепило.
                      Този червен силикон иска време за да стегне. С такъв се запечатват плочите на ютиите и изкарва години без проблем. Но, най-малко 24 часа не трябва да го тормозиш - да стоят детайлите неподвижно, за да залепнат както трябва.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        Yavor написа:
                        А я ме посъветвайте мен с какво да залепя една масичка, представляваща стъклен плот 60/30см залепен върху алуминиев детайл с формата на диск, с диаметър 10 см.Лепил съм я с всякакви моментни лепила. Оригиналното залепване изкара около 6мес, после на всеки 2-3 я лепя аз. Просто в един момент както си седи и стъклото пада. Или ако някой я натисне без да иска. Последните 2 пъти все деца я разлепят. Добре че стъклото е закалено и не се чупи. Ще я хвърлям вече. Трябва да тънък слоя и да е прозрачно, с добра адхезия между алуминий и стъкло.
                        Ами иди при някои стъклар,ако работи с дебели стъкла значи прави маси ,етажерки и др. щуротии.Представлява прозрачно лепило като вода малко по-гъсто лепиш стъклото и алуминия и през стъклото го осветяваш с ЮВ лампа.За марка в момента не знам но ще питам комшията ама утре, не вярвам да ти е спешно за таз вечер.
                        Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                          #13
                          Днеска се похарчих 5,60лв за едно МОМЕНТ - пише че е точни за такива работи - даже има на гърба стъклена масичка с алуминиеви носачи нарисувано.Сега съм я залепил и подтиснал с тежки предмети, белким стане работата. Ама това лепило ми хареса - отвореното време на лепене е десетина минути, не като на секундните - 2-3 секунди и айде....Мажду другото и аз съм много доволен от евтинджоса JIP, вярно лепи много добре.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            YavorС UV лепило и UV лампа се лепят тия стъклени масички към алуминиевите или метални основи с които вървят.В някоя по-сериозна мебелна фирма ще ти я залепят за 5 мин.
                            Fiat Tipo
                            Corsa b комби !

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря за съветите.Пробвах със секундно лепило уж за гъвкави елементи,но не стана.Поръчах си нова стойка и проблема е решен.
                              FIAT FORUM BULGARIA
                              Ракията е над политиката

                              Видео от Италфест 2011

                              Коментар

                              Working...
                              X