Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търси се - откраднат автомобил!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ewing написа:
    Аз се съмнявам колегата да пише повече по ред причини.На един приятел така му откраднаха голф3 1.4 бензинец. Незнайно защо и я намериха в съседния квартал след месец с изпразнен резервоар до дупка и нищо друго не пипнато. Висяла там от 3-4 седмици до кофите и понеже пречела на някакъв старец да си хвърля кофата се обадил в полцията. Та на него му бяха казали органите, че разследването тече 3 месеца и ако до тогава не се намери колата полицията я обявява официално за открадната и ненамерена. Чак след това започват процедури по отписване, застрахователи и т.н.А беше и попълвал декларация че ако се намери колата ще уведоми застрахователите в рамките на един ден. Иначе могат да го съдят.Иначе да не се случва на никой че е кофти тръпка това.
    Няма да пише, щото лъже!
    Sko написа:
    Ако я видите зарязана някъде ми пишете или звъннете на ченгетата.
    Защо пък да я видим зарязана!? Ами ако е на светофар!? А не може ли да не я видим, защото е в някой гараж? Или на граничен пункт!?!?Просто си личи, че ни лъже - въпроса е: защо?

    Коментар


      #32
      Според мен автора на темата е искал да направи мръсно на собственика чийто номер е написал.Защо мисля така- написал е номера на колата като текст, пък го е скрил на снимката на колата, явно даже снимката му е на друга кола, пък отделно на двете снимки са различни колите се вижда от самолет.А собственика на колата сигурно си я кара и хабер си няма какво някой пише за него, а същевременно някой ако го види да звъни в полицията, според информацията на автора.Според мен модераторите трябва да съобщат ИП то му на органите за да му се потърси отговорност.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #33
        Като/ако, се появи автора, да ми пише лично (или на някой от колегите) да отключа темата, ако иска да каже нещо в своя защита.До тогава ключ.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #34
          infineon написа:
          Защо мисля така- написал е номера на колата като текст, пък го е скрил на снимката на колата, явно даже снимката му е на друга кола, пък отделно на двете снимки са различни колите се вижда от самолет.А собственика на колата сигурно си я кара и хабер си няма какво някой пише за него, а същевременно някой ако го види да звъни в полицията, според информацията на автора.Според мен модераторите трябва да съобщат ИП то му на органите за да му се потърси отговорност.
          Съжалявам, че пиша в заключената тема, ама някои си пишат без да четат изобщо! Естествено, че снимката е на друга кола, дори авторът го е написал във водещия си пост:
          Sko написа:
          Моля оглеждайте се за кола като тази на снимката - Toyota Corolla с рег. номер СА2419КН. Беше открадната преди няколко дни. Отличителни белези: има парктроник на задната броня (като на снимката, виждат се сензорите), антената на покрива липсва (има я само черната дебела основа, самата пръчка я няма), на страничните огледала има поставени допълнителни малки огледалца за обратно виждане.
          Вие какво искате, да си снима откраднатата кола ли? Намерил е човекът снимки на Корола от някой сайт, избрал е една снимка, на която колата е отпред и друга, на която е отзад снимана, които да са с подобна на неговата кола, и ги е качил. Понеже колата е друга - скрил е номерата, а е написал неговия си. Не виждам нищо нередно и никъде не пише "Това на снимките Е моята кола."

          Коментар


            #35
            Здравейте отново, гледам че добра дискусийка се е заформила тук. Жалко, че не е за кражбите на коли и как да се предпазим или да си помогнем в откриването им, а за това кой е мошеник и кой е лъжец. Както и да е... явно на никой от писалите тук не са му крали колата, а само е слушал горублянски фолклор. Ето как протичат събитията, ще ги напиша подробно, така че да послужат на някой друг "лъжец" ако му се наложи:1) Ако колата ви изчезне, първо уведомявате полицията по телефона, идва патрулка на оглед на мястото. Тъй като на мястото няма нищо, те съобщават по радиото нещо и си тръгват. Отивате на собствен ход до районното, където трябва да подадете жалба, разпитват ви и ви дават бележка с номер на досъдебното производство.2) Уведомявате застрахователя. Ако това е Булинс, се налага да отидете в техен офис, който не фигурира никъде в сайта им в една уличка близо до х-л Кемпински, където ви провеждат втори разпит. Той е далеч по-подробен от този в полицията. Трябва да си носите всички документи, ключове, полици, талон, документ за покупка на колата, да си спомняте всички маршрути, по които сте карали напоследък и т.н. Накрая отивате в Булинс, където си предавате всички ключове и дистанционни от колата + всички документи в оригинал и почвате да чакате.3) В едноседмичен срок, РПУ-то внася в прокуратурата досъдебното производство. Получавате бележка за което.4) В едномесечен срок, ако колата не е открита или няма други доказателства, получавате писмо, че производството се прекратява. Това при мен стана след 3 седмици.5) С горните две бележки отивате при застрагователя и подавате искане за изплащане на щетата. Те връщат документите на колата, отивате в КАТ и я сваляте от регистрация. Заверявате им нотариално декларация, че ако колата се намери след като е изплатена или ще върнете парите, или колата си остава за тях. За целта им заверявате генерално пълномощно да се разпореждат с колата както намерят за добре. Връщате им перфорирания талон от КАТ и пълномощните и пак започвате да чакате. При Булинс, това е 45 работни дни.6) В моя случай, на 45-ия ден все още нямаше никакви сигнали, че ще настъпи плащане, затова подадох жалба в Булинс. На следващия ден те взеха решение, че ще изплатят колата, за което ще ме уведомят писмено.7) Преди да получа писменото уведомление ми се обадиха от РПУ-то, че колата е открита. Взех си талона и ключовете от Булинс и отидох при колата заедно със следователи от районното. Направиха оглед и тъй като нямаше щети, беше преместена на паркинг на районното и както се оказва в последствие, неправомерно иззета.9) Тъй като беше открадната от един район, а намерена в друг, отне около 3 седмици документите да се преместят между двете РПУ-та, т.е. пак чаках.10) Дойде Денят да си я получа, но прокурорът отказа. Искаше документ, че колата не е изплатена. Взех си такъв от Булинс и пак чакахме.11) В последния работен ден преди нова година си получих колата от РПУ-то, тъй като си имаше номера, можеше да я карам с тях и с продупчения талон + служебната бележка от РПУ, че е била открадната и законно върната на мен12) С всички събрани бележки по-горе и колата на собствен ход отидох в КАТ, където я регистрирах отново. Правиха разни експертизи и ме задължиха да сменя регистрационните номера, но нейсе, 67 лв. струваше операцията и вече всичко беше ОК.И така, поуката от цялата работа е:- Алармата не е проблем за крадеца- Имобилайзера не е проблем за крадеца- Ключалката не е проблем за крадеца, бяха счупили тази на вратата, но тази за запалване си беше наред- Кофти е да стоиш без кола 3 месеца, докато тя си отлежава някъде- Трябва да се търсят нестандартни решения за защита - скрити ключета, разни железа за заключване и т.н., те ми се струват доста по-надеждни. Стандартните методи (аларма, имобилайзер) явно са достатъчно добре изучени от крадците и ги разбиват за секунди.P.S. Снимките от първия пост естествено не са на моята кола, тъй като беше изчезнала... ако исках да заблуждавам някого поне щях да потърся две с еднакви джанти егати Взех ги от обяви в mobile.bg, посто намерих подобни на моята кола, за да мога да покажа нагледно.P.S. 2: Не е необходимо да се минава преглед отново при смяна на номерата, но е необходимо да се изкара анекс към застраховките.
            Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
            Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

            Коментар


              #36
              Мисля, че трябва да кажа едно Евала на колегата, че писа и обясни.Не коментирам нищо друго и се надявам да не се сблъсквам с подобни операци никога ... както го пожелавам и на всички останали.Аз като се мина с 10 кинта някъде ме е яд какво остава да ми щипнат колата.
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар

              Working...
              X