Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варианти за 'стопляне' на апартамента ми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    5 градуса нагоре ни е адски много за лятото...като ни напече...става страшно. Фурна. На терасата на дневната става 50 градуса, сложих таванен вентилатор, че иначе прането се опича въпреки щорите и пердето. Излизам да се разходя навън да се разхладя, че навън е само 30-32 градуса, а вкъщи не пусна ли климатика не се търпи.

    Коментар


      #47
      Дойде ми нещо в главата,но не знам дали е правилно,някой запознат да каже.Лепиш на тавана 3 или 5см фибран/колкото повече,толкова по добре/ и после слагаш окачен/растерен /таван,за да го скриеш.Така ще избегнеш шпакловането и пушилката от шкурката после.За въпросния окачен таван трябва само да се дупчи отвори за дюбели по стените и малко по тавана.Това ще го направя при мен още тая зима в коридора поне.На терасата също може да налепиш нещо на тавана за изолация през лятото.

      Коментар


        #48
        Ама хора, има фибран на тавана бре... 3см.

        Коментар


          #49
          Защо не пробваш за дневната с един конвектор за около 50 лв. в другия край на стаята?Ще помага на климатика, пък и топлината му е маалко по-друга.Имам добри впечатления от ей тоя модел на нашата фирма, но като цяло всички са се състоят от нагревател, вентилатор и евентуално таймер:http://diplomat.bg/bg/product/konvek...09t-78-29.html
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #50
            ele написа:
            ...като седнеш стените направо те изпиват - все едно са някакви радиатори, на които отдаваш топлина без да можеш да ги затоплиш.
            Много точно обяснено как се чувстваме зимата...

            Коментар


              #51
              има едно нещо нареречено температура на усещанечовек възприема температурата по два начина - единия е температурата на околните повърхности, другата е температурата на въздухатъй като подът ти е студен, даже и въздуха да е топъл имаш усещането че ти е студеноклиматикът подмогата това усещане, защото топли въздуха но е и повърхноститезатова с подово ще ти е приятно на 20 оС, с радиатори 21-22, с климатик още вдигаме градуситеповечето неща които досега се изписаха ще ти помогнат да си намалиш сметкитеза усещането...трябва да помислиш за пода
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #52
                ls1 написа:
                5 градуса нагоре ни е адски много за лятото...като ни напече...става страшно. Фурна. На терасата на дневната става 50 градуса, сложих таванен вентилатор, че иначе прането се опича въпреки щорите и пердето. Излизам да се разходя навън да се разхладя, че навън е само 30-32 градуса, а вкъщи не пусна ли климатика не се търпи.
                Ако цитираш моите 5 градуса - при мен след слагане на тройня стъклопакет със стъкло К/бяло/К профил Трокал, произведен за Ролпласт - ефекта беше около 5 градуса надолу.Имам постоянни термометри в 2 стаи - в едната лятото в най горещото е стигало 31-32 в другата съответно 29-30.Това лято при положение, че жегата се задържа по-долго а и си беше добра жега, съответно 25-26 максимум в другата 23-25 - зависи. При положение че в стая държах по 1 отворено малко прозорче да се проветрява - то оттам само жега влизаше та почнах да ги отварям само нощем. Но всичко е толкова строго индивидуално за всяко жилище, че .... Аз живея на втори самостоятелен етаж в къща, като смених 11 прозореца стар стандарт - 1923г. къщата я има на снимка на града. Отдолу никой не грее нищо. Съседите живеят в София и я се веснат една събота в месеца - я не, пък и да се веснат - греят 1 стая.Възлагам големи на дежди да спестя от сметките за газ, ама де да видим - не смея да предвиждам нищо.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #53
                  В една от стаите имам различен тип вътрешна изолация. Където е фибран/астротерм или както му казват на това плътното XPS, температурата е с 3-5 градуса по-ниска от другите, където е минерална вата с гипскартон дори при 20-21 градуса на термометъра е топло. Тавана е окачен навсякъде с минерална вата, а пода е дюшеме с астротерм/фибран, постелка за ламиниран паркет и ламината. Дограмата също е подменена.Разхода на въглища падна от 5.5 тона на 3 тона миналата Зима, когато температурите във Видин паднаха до -29 градуса и ми останаха 5 чувала по 25 кг въглища.Първата зима в къщата бе страшно и едва оживяхме с една пернишка печка в тоя хамбар 120 кв.м с 3 м тавани. Следващата година си направих парно с камина. Отидоха 20 кубика дърва и един тон въглища, но Зимата бе толкова люта (от І-ви Октомври 2002 до 31-ви Март 2003), че дори зелето не можа да стане. Отделно по 100-120 лв./мес. ток отива за Декември, Януари, Февруари.
                  Няма начин да няма начин!

                  Коментар


                    #54
                    А, Киро, аз останах с впечатление че е 5 градуса нагоре, извинявам се.

                    Коментар


                      #55
                      почетох до към средата на темата, доколкото видях, най-добре да си смениш стъклопакетите, да си сложиш врата както си решил, да размениш климатиците и да не ги спираш цяла зима
                      Брава 1.6

                      Коментар


                        #56
                        Киро да не съм лош пророк, ама не се надявай да спестиш от отопление на газ.Нашето блокче е газифицирано и си сравнявам сметките с комшията, който е на газ. Е, мерси от тази газ
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #57
                          Киро и миналата зима е бил на газ явнот.е. ще сравнява на една и съща база
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #58
                            Sev написа:
                            Киро и миналата зима е бил на газ явнот.е. ще сравнява на една и съща база
                            Да. Откакто съм на газ /5 години/ съм се почувствал европеец - кеф цена няма.Натискам едно копче есента и едно пролетта.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #59
                              Щом имаш фибран по тавана, бих ти предложил следното: окачен таван от гипскартон 9 мм, двуслойно. Между двата слоя - подложка за ламиниран паркет, захващаш я на гърба на всеки лист от втория слой с такер и скоби с максимална дължина 6 мм. Така отпанела до видимата повърхност ще имаш 3 см фибран, 4-5 см въздушен джоб, 9 мм гипс, подложката за паркет, не я знам колко е дебела и още 9 мм гипс. Общо около 100 мм изолационен слой.

                              Коментар


                                #60
                                tyson написа:
                                Киро да не съм лош пророк, ама не се надявай да спестиш от отопление на газ.Нашето блокче е газифицирано и си сравнявам сметките с комшията, който е на газ. Е, мерси от тази газ
                                Колко му е сметката на комшията, че толкова се плашиш от газта?Ние отопляваме апартамент около 100 кв.м. и най-високата месечна сметка за газ досега е била около 100 лева, като в нея се включва и сгряването на топлата вода за битови нужди (къпане всеки ден на двама човека и пес). Това с ток едва ли е постижимо на тази цена.
                                преди - TIPO
                                сега - VOLVO XC60

                                Коментар

                                Working...
                                X