Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варианти за 'стопляне' на апартамента ми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Реших да започна от най-лесното което ме посъветвахте, осветлението в коридора.Първо да опиша какво е положението. Коридора е Г образен с две крила. Всяко крило е по отделно, по 8 лунички халогенни, със собствен ключ. Ключа не е щрак щрак, а потенциометър за плавно увеличение. Всичко е на 12 волта. Като се нанесохме луничките бяха от по 50 вата всяка . Смених ги с 20 ватови. Понякога се получава едно трепкане на светлината, предполагам е от ключовете. Типа на луничките е MR16 GU5.3. Честно казано не ми се разваля направеното. Искам ако може да се размина с подмяна на луничките само. И имам два варианта.1. Слагам по-слаби халогенни, 10 вата, ето такиваhttp://www.ebay.co.uk/itm/10-x-MR16-...tem53e56f45a02. Слагам диодни, 3 вата, ето такива.http://www.ebay.co.uk/itm/10-GU10-MR...19d2b6d9dbАз предпочитам да сложа диодните, но ми изникват няколко въпроса.Има ли разлика в захранването на диодни и халогенни лампи? Или 12 волта си е 12 волта? Диодните понасят ли това плавно усилване от ключа или им пречи и трябва да подменя с щрак-щрак ключ?Сега, този въпрос е тъп ама...това че подменям лампите има ли значение? Възможно ли е някъде в окачения таван да има изправител който си харчи еди-какъв ток независимо слаби или мощни крушки слагам?

    Коментар


      #92
      Диодните не могат плавно да се усилват и намаляват. Диодните май ще искат прав ток и трябва да се спазва поляритета (обърнати няма да работят).На последния ти въпрос - не само е възможно, но е сигурно, че някъде трябва да имаш изправител или поне трансформатор. Той ще харчи толкова, колкото го натовариш.Според мен е по-добре да си сложиш 10 ватови обикновени. Тия диодните няма да ти хареса как светят. Мое мнение.Предполагам, че в останалите помещения си вече с икономични крушки?Аз съм сменил ВСИЧКИ крушки в къщата с икономични, като най-мощните ми хабят 20W (в по-големите стаи), а в коридорите, тоалетни, бани - имам крушки от 5 до 10 вата.

      Коментар


        #93
        Погледни тези лунички,по добри са от тези които си предложил. http://ledosvetlenie.eu/product/led-...v-tac-wh/441/4 Също така има и луминисцентни лунички които са също доста добър вариант.
        Peugeot 307 2.0i ГИ
        ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

        Коментар


          #94
          Киро е отговорил за стъклата
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #95
            Кирето отговори за стъклата, ама за лятото - че не пускат топлото отвън. Ефект постижим с едно перде или щори. Въпроса е зимата тия хайтек джамове поамгат ли топлото да не бяга или са пълен шит.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #96
              Йордане, те хубаво са по-добри ама май ще ми излезне над 200лв за коридора.

              Коментар


                #97
                Yavor написа:
                Кирето отговори за стъклата, ама за лятото - че не пускат топлото отвън. Ефект постижим с едно перде или щори. Въпроса е зимата тия хайтек джамове поамгат ли топлото да не бяга или са пълен шит.
                Бате аз и преди имах пердета ...
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #98
                  kiro_of_the_day написа:
                  Yavor написа:
                  Кирето отговори за стъклата, ама за лятото - че не пускат топлото отвън. Ефект постижим с едно перде или щори. Въпроса е зимата тия хайтек джамове поамгат ли топлото да не бяга или са пълен шит.
                  Бате аз и преди имах пердета ...
                  Аре ся, важното е зимата. Лятото климатика лесно се справя с жегата и ми струва 20-30кинта на месец. Зора е вънка като е -10 а искам вътре да е +20 поне...Едно е да се поддържа 10 градуса разлика, друго е да се поддържа 30 градуса разлика. Иначе съм сигурен че има ефект и лятото! Не подценявам опита ти!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #99
                    пазят топлото през зимата, но не пускат топлина от слънцето
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      Sev написа:
                      пазят топлото през зимата, но не пускат топлина от слънцето
                      И на мен така ми обещаха - напролет ще докладвам.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        А какво се прави със старите стъкла? Изхвърляне на боклука? Някой ги изкупува?

                        Коментар


                          Луминисцентни лунички са по 5-6лв http://www.leosat-bg.com/?lang_id=1&...ucts&cat_id=62
                          Peugeot 307 2.0i ГИ
                          ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                          Коментар


                            ls1 написа:
                            А какво се прави със старите стъкла? Изхвърляне на боклука? Някой ги изкупува?
                            Аз лично, когато си сменях стъклопакета викнах фирмата, която ми беше слагала още преди дограмата и ми размениха стъклата ( разбирай взеха си стария стъклопакет и сложиха новия) срещу 20 лева на прозорец.Това е цена с труд, със стъклата с каквото се сетиш - 20 лева на крило на прозорец.Ако не знаеш коя е фирмата обаче не знам...може да попиташ и да сравниш между няколко фирми на колко биха ти взели стария стъклопакет...
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              Йордане, все си мисля че диодното от ибей е по-добро от луминисцентното. Мисля че и доста по-издържливо.Слав, не знам коя е фирмата, така заварих апартамента, но е хубаво да се знае че има вариант изкупуване, щото толкоз джам де да го слагам...

                              Коментар


                                И аз съм с френски прозорец в спалнята. Имам 100%-тови непропускащи светлина вертикални щори, но пак си е адска жега. Лятото сутринта в 8ч. вече е 32 градуса...Мисля да слагам външна ролетна щора да елиминирам адската жега нахлуваща от там през лятото и духащите ветрове през зимата....
                                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                                Коментар

                                Working...
                                X