Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варианти за 'стопляне' на апартамента ми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    dannybo 180лв сметка само за газ, отделно тока, 18-19 градуса поддържа температура в кухнята и спалнята си и малка лира в банята. Хола си не го топли.Ново строителство,саниран отвънка само. Краен апартамент, той е в единия край аз в другия. Над нас и под нас никой не топли.
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #77
      Immortal написа:
      krasio_79bs написа:
      Една високо технологична инспекция ще даде най-ясна представа от къде губиш топлото и би и спестила излишно хвърляне на средства.Нещо от този тип-http://youtu.be/3HFniNHozAMНикъде не можах да намеря цени за тази услуга.
      Ми... ко да кажа...Предлагаме такава услуга, но не е никак евтина. НИКАК. Масово фирмите, които предлагат подобна услуга взимат по 100 лв за снимка. За да се обхване едно жилище максимално добре, трябват десетина снимки ПОНЕ. Високата цена е обусловена от цената на камерата. Камерата струва колкото една хубава нова кола и трябва да се избие цената все пак. Нашата е среден клас и струваше колкото едно чисто ново Пунто Ево.Има и "евтини" варианти на такива камери, от порядъка на 3-4 хиляди лева... за жилища стават, и може би с тях услугата не е толкова скъпа. Не съм запознат.Друг е въпроса, че този, който работи с камерата трябва и да знае какво и как да "гледа" и какво "вижда".
      Тия май са смъкнали цените.Имали са някаква промоция.Ей я темата в Офф роуд форума-http://www.offroad-bulgaria.com/show...=108710&page=2И въпреки това,пак си е цифра.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #78
        tyson написа:
        dannybo 180лв сметка само за газ, отделно тока, 18-19 градуса поддържа температура в кухнята и спалнята си и малка лира в банята. Хола си не го топли.Ново строителство,саниран отвънка само. Краен апартамент, той е в единия край аз в другия. Над нас и под нас никой не топли.
        Да, за тези помещения сметката изглежда наистина висока. И то за 18-19 градуса. Има нещо гнило ......
        преди - TIPO
        сега - VOLVO XC60

        Коментар


          #79
          нормална е сметката
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #80
            Така и така оцапахме темата на колега, я аз да си задам въпроса, който ме гложди, а съм сигурен че отговора ще е важен и интересен и за автора на темата.Значи апартамента ми е ново строителство, трети етаж, изложение изток-североизток на спалните и север-северозапад на хола и кухнята. Вубшна излолация, ПВЦ дограми и т.н. както си му е наред.Имам обаче в хола и в детската стая т.нар Френски прозорци - в хола са с размер от типа на 3,5Х2,7 метра, а в детската са по-малки.Хола не ме притеснява -там се топли много като работи камината, обаче детската стая ми изстива малко по-бързо отколкото ми се иска, та се налага нощно време да държа пуснат електрически радиатор - все пак дете спи там. И въпреки това стаята е осезаемо хладна сутрин. Миналата година затворих долния ред прозорци ( защтрихованите на графиката) със стереопор и определено се усети разлика - поне градус нагоре при равни други условия. Реално в мометна имам над 3м2 остъкляване на 8м2 стена, или над една трета, което не е малко. Преди да затворя долните прозорци, които са близо 1,5м2, остъкляването ми беше повече от половината стена. Реално в тази стена градежа 2 под 1/3 от нея -останалото е остъкляване и дограми. Дограмите пак ще ги прогоня, не са ми духали, нямам оплаквания.Сега покрай тая тема ми се завъртя идеята да взема да сменя стъкопакетите с енергийно ефективни.Снощи взех размерите на стъклопакетите за подмяна ( отбелязани на графиката ) и днес ходих до местния голям производител на такива.Цените които ми дадоха са добри според мен. Ето ги:Бяло+Еко (К стъкло) - 28,20лв/м2Мулти + Бяло - 36,00лв/м2Мулти + Еко - 46лв/м2пълнене с аргон - 2лв на м2.По моя сметка, трябва да се похарча към 160лв за нови стъклопакети при най скъпия вариант - Мулти+Еко+аргон, който ми гарантира запазаване на топлина зимата и отразяване на топлината през лятото ( стаята е източна и доста напича сутрин ). Мога да мина и по-тънко ако сложа най-евтиния вариант - Бяло+ЕКО+аргон - тогава ще се похарча няма 100лв, ама ми казаха че лятото ставало парник, макар че винаги държим отворен прозорец в стаята.Какво мислите - цените добри ли са!Кой е най подходящия вариант?Най вече обаче ме вълнува - ще има ли полза от таква подмяна. Да, според спецификациите даже и най-евтиния вариант е с 2 пъти по-малки загуби от обикновения стъклопакет. Искам обаче да чуя мнението на някой, който като мен - е сменил САМО стъклопакета, а не да премине от стара, духаща дървена дограма към нова.
            Прикачени файлове
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #81
              Със сигурност обсъждането на стъклата ще ми е от полза тъй че ще следя с интерес, особено като почна да се говори в пари и конкретни варианти.

              Коментар


                #82
                не е лошо стълклото да не пропуска топлина от слънцето през лятото, но имай в предвид че тази същата топлина зимата топли въздуха в стаята; както казах по-рано идеални работи (стъкла) нямаиначе за пълнене с газ - задължително
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #83
                  Sev написа:
                  не е лошо стълклото да не пропуска топлина от слънцето през лятото, но имай в предвид че тази същата топлина зимата топли въздуха в стаята; както казах по-рано идеални работи (стъкла) нямаиначе за пълнене с газ - задължително
                  Зимата като е ниско слъцето и без това не влиза много в стаята, заради сградата отсреща, така че тази загуба е пренебрежима.А и през деня ни няма, така че е без значение, само събота и неделя,ама тогава лупка камината и е топло навсякъде.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #84
                    тогава остават коефициентите, кой пакет какви загуби иманякакви числа казаха ли ти?
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #85
                      Sev написа:
                      тогава остават коефициентите, кой пакет какви загуби иманякакви числа казаха ли ти?
                      За съжаление не.Там една кифла седи на бюро и приема поръчките, ама толквоа я мързи и е некомпетентна че всичко което научих е с много въпроси.Добре че се завъртя един възрастен човек, явно някакъв собственик ( май бащата на баш собственика ), който я накара да се размърда и да ми даде цена за Мулти+Еко.Ама те са стандартни стъкла, вероятно масово се ползват едни и същи, от един и същи производител.Намерих ей тука, писано от тях : http://dograma.proizvodstvo.catalog....%81/8581/64404
                      Код:
                      Стъклопакет ТЕРМОдебелина на стъклопакета 24 мм., прозрачно флоатно К - стъкло и прозрачно флоатно бяло стъкло 4 мм., дистанционер 16 мм., топлоизолация 1,9 W/sqmK, шумоизолация 32 dB, преминаване на дневна светлина 91%
                      Гледам на същото място са писали че стандартния стъклопакет е с топлоизолация 2,8 W/sqmK. Което е 32% разлика. Но какво точно означава и дали е вярно... Гледам също че и пакета им СОЛАР е с цветно стъкло - аз не искам такова.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #86
                        Явка,колко мм. е дебелината на пакета?24мм ;30мм; 36мм.?Ако си с 24 мм колкото е стандарта и е най-масов се поинтересувай за смяна с 30мм пакет.За целта трябва да видиш и марката и модела на профила и дали може да се монтира 30мм. Ако може се сменят само стъклодържачите.Ето и една схема -http://www.fos.bg/profi.htmАз лично на тия пакети с аргон им нямам довери поради факта ,че се запечатват със специален силикон или една чудесия като смола(бутил) и се нанася от една машина(бутил екструдер), подобна на тия дето лепят кантовете на мебелите.Повечето производители нямат такива машини и лепят със пистолети и силикон от ония в големите салами.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #87
                          Ролпласт нямат ли магазин при вас?
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #88
                            Sev написа:
                            не е лошо стълклото да не пропуска топлина от слънцето през лятото, но имай в предвид че тази същата топлина зимата топли въздуха в стаята; както казах по-рано идеални работи (стъкла) нямаиначе за пълнене с газ - задължително
                            Добре, а при този вариант значи ли, че икономията от това че стъклото изолира добре се изяжда от това че слънцето не може да топли вътре зимата? То колко грее зимата ама...специално при мен стаите както са със западно изложение следобеда ако е слънчев яко си напича.

                            Коментар


                              #89
                              nikolovvd написа:
                              В една от стаите имам различен тип вътрешна изолация. Където е фибран/астротерм или както му казват на това плътното XPS, температурата е с 3-5 градуса по-ниска от другите, където е минерална вата с гипскартон дори при 20-21 градуса на термометъра е топло. Тавана е окачен навсякъде с минерална вата, а пода е дюшеме с астротерм/фибран, постелка за ламиниран паркет и ламината. Дограмата също е подменена
                              Минералната вата е с по-добри изолационни качества и аз и се бях засилил да слагам на тавана, между окачения ми таван и истинския, но като се зачетох в интерньетья се разубедих да я слагам като вътрешна изолация, та дори и зад гипсокартон. Ако някога стана тотомилионер ще си сложа външна изолация от минерална или от каменна вата.Разубедиха ме слуховете за канцерогенност, и че е летлива така да се каже - колкото и да е затворена - летели от нея косъмчета или прашинки.Освен това мухлясвала здраво, което пък хептен ме разубеди, защото така или иначе се е видяло, че всички ще измрем от рак. Това от четене в нета - доколко е вярно - не знам.
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                #90
                                ls1 написа:
                                Sev написа:
                                не е лошо стълклото да не пропуска топлина от слънцето през лятото, но имай в предвид че тази същата топлина зимата топли въздуха в стаята; както казах по-рано идеални работи (стъкла) нямаиначе за пълнене с газ - задължително
                                Добре, а при този вариант значи ли, че икономията от това че стъклото изолира добре се изяжда от това че слънцето не може да топли вътре зимата? То колко грее зимата ама...специално при мен стаите както са със западно изложение следобеда ако е слънчев яко си напича.
                                9 от 11-те ми прозореца са изложени сутрин или следобед на прака слънчева светлина.При силното слънцегреене лятото - температурата ми спадна с 5 градуса.Струва ми се, че зимата когато слънщето почти само свети - я пробият 2-3 топли лъча през джамовете - я не. Т.е. не чакам и 0.1 гррадус бонус отвън. За това бях предупреден още като избирахме стъклата де.Но предпочетох нито да влиза, нито да излиза и аз да си правя вътре температурата пред това и да влиза и да излиза, защато когато ти трябва топло-то излиза и обратно - когато не ти трябва - то влиза.
                                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                                Нека Силата на бъде с Нас...

                                Коментар

                                Working...
                                X