Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте автомобил.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Princo написа:
    M5kov написа:
    ПОД 2000 лв, КОМБИ с нисък разход на гориво и евтин данък ))
    http://www.mobile.bg/11361545422309782http://www.mobile.bg/11352655744066043
    Мондеото много добре изглежда, имам един приятел кара такова бензиново и само налива дет се вика и три пъти сменя предна броня, че брат му все някакви кучета целеше по улиците п.с. Ама много ме кефят като напишат километрите 170000 (да бе да, и един мармот завиваше ...)Лично по автокъщите съм виждал на капака на ангренажа пише 180000 хиляди, а вътре на километраж 110000 хиляди, дори бях извикал продавач консултанта да го питам кое е вярното показание

    Коментар


      #47
      Ако колегата не държи на мощността,1.8 Д - железният двигател на форд.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #48
        Прекалено охлювски идва тоя фордовия... Като го понатоваря хептен зле Струва ли ми се, или Ескорта е някакъв тесен отпред?Мондеото ми харесва, но разхода му не е малък и ще ми дойде по-изгодно да взема Мареа JTD и с разликата от горивото да и плащам данъка.Нека добавя и че съм активен риболовец, което не е много в полза на пежото, защото ще ходи по места, които не си е и представяло :DБаси... Станал съм като жените (с извинение :D), апартамент като купувах не съм оглеждал толкова... Усещам, че като пипна парите ще се хвърля на първия котор, който видя и после ще има да се псувам, ама нали да ми е по-малка прецаквацията...
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #49
          M5kov написа:
          Прекалено охлювски идва тоя фордовия... Като го понатоваря хептен зле Струва ли ми се, или Ескорта е някакъв тесен отпред?Мондеото ми харесва, но разхода му не е малък и ще ми дойде по-изгодно да взема Мареа JTD и с разликата от горивото да и плащам данъка.Нека добавя и че съм активен риболовец, което не е много в полза на пежото, защото ще ходи по места, които не си е и представяло :DБаси... Станал съм като жените (с извинение :D), апартамент като купувах не съм оглеждал толкова... Усещам, че като пипна парите ще се хвърля на първия котор, който видя и после ще има да се псувам, ама нали да ми е по-малка прецаквацията...
          Карал ли си го тоя ТД ? Щото аз съм карал 1.8 ТД на ескорт,и мога да ти кажа че върви изключително добре за 90 коня ... А разхода му не е малък и събира доста багаж. - Тествано е ! Не е тесен ескорта,удобно си е ,а пресечени терени и камънаци са любим терен за тея фордове ...
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #50
            Princo написа:
            Ако колегата не държи на мощността,1.8 Д - железният двигател на форд.
            Не си го написал сериозно нали?Това чудо на техниката ме удиви със своя инат зимата.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #51
              Tornado написа:
              Princo написа:
              Ако колегата не държи на мощността,1.8 Д - железният двигател на форд.
              Не си го написал сериозно нали?Това чудо на техниката ме удиви със своя инат зимата.
              Напълно сериозно го пиша.Приятел,който има сервиз имаше такъв,тва колко багаж и тормоз е видяло,зимата -20 пали от раз,а нафтата я миришеше ...
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #52
                Аз имах Ескорт ТД доста си понаварвяваше колицата,градско в Русе над 7-8 не съм качвал,е зимата може и 10 да гори ама тогава доста бръмчим на място. Двигателя е железен,зимата си палеше като пич при всякакви температури има само един проблем доста го мори въздуха,а това е доста досаден и много трудно откриваем проблем.Наистина доста чукари и пресечени терени съм прекосил с него,окачването му е много здраво.Друг доста голям проблем на тия Ескорти е ръждата,особенно много им гният гредите на които са хванати пружините на задните колела.Ако купуваш такъв автомобил задължително ги провери с нещо остро ги натисни,че съм виждал маскирани греди с кит и картони.
                Fiat Marea 1.8 16v HLX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                Коментар


                  #53
                  За Пежото:1. Хроничния проблем със задния мост на пежото си има решение. Те и франсетата по книжка дават да се подменят лагерите на 80 000км. Аз до тука на френска кола съм сменял тъкмо 2 пъти лагерите - на 80 000 и на 155 000. Оригиналните лагери пълния комплект е 100-тина лв и не си заслужава от разни неясни магазини с още по-неясен произход да се заменят.2. Колегата с негативното мнение за HDi-тата явно не познава ама никак този вид двигатели, особено 2.0 и се изказва доста неподготвен. И само моля ви не сравнявайте двигателите на Форд с тези на PSA щото нямат нищо общо. Ако искате за справка питайте някой шофьор на маршрутка Пежо-Ситроен, която е с Форд двигател да ви даде мнение за какво дърво става въпрос. Кой мотор ог гамата се вгражда на Пежо-Ситроен ще ви оставя да поровите вие.
                  Fiat Coupe 1.8

                  Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                  Коментар


                    #54
                    M5kov написа:
                    Моделите, които гледах са:Fiat Marea 1.9 JTD - плюсове - нисък разход, хубав дизайн, нормална поддръжка. Минуси - висок данък, иска ми се нещо по-различно като дизайн.Ford Mondeo 1.9 TD - плюсове - доста място, добра возия, що-годе добре изглеждащ вид. Минуси - лакомичък двигател, ръжда.Lancia Dedra 1.9 TD - плюсове - хубав дизайн, нисък данък, нормална поддръжка. Минуси - трудно продаваема, малък избор.Lancia Lybra - плюсове - еб*си интериора Минуси - не вярвам да има нещо читаво за тези пари, по-скъпа поддръжка.Opel Astra - плюсове - не знам какви плюсове има. Минуси - кофти интериор, не е моята кола, но попада в категорията...Mitsubishi Galant 2.0 TD - плюсове - хубав дизайн, нисък данък. Минуси - не вярвам да има нещо читаво за тези пари, по-скъпа поддръжка.
                    Погледни и Рено Лагуна - страшно подценяван автомобил за комфорта който предлага. 1.9 турбодизел и 2.2 дизел са под 100 коня, 98-99 година. Хечбека е огромен, комбито още повече.

                    Коментар


                      #55
                      coolboby написа:
                      Painfall написа:
                      Кола на 300к км колко да струва? На тия км кола никога не бих си взел.
                      Ти нищо не каза!
                      Що така? Ще ти дам пример - Пунтото го взех на 8год, на реални 64000км, в момента е на 108. Вярно, няма климатик, серво, нищо, само ел.стъкла, но това беше жертвата, за да е нова и малко карана колата

                      Коментар


                        #56
                        M5kov написа:
                        Прекалено охлювски идва тоя фордовия... Като го понатоваря хептен зле Струва ли ми се, или Ескорта е някакъв тесен отпред?Мондеото ми харесва, но разхода му не е малък и ще ми дойде по-изгодно да взема Мареа JTD и с разликата от горивото да и плащам данъка.Нека добавя и че съм активен риболовец, което не е много в полза на пежото, защото ще ходи по места, които не си е и представяло :DБаси... Станал съм като жените (с извинение :D), апартамент като купувах не съм оглеждал толкова... Усещам, че като пипна парите ще се хвърля на първия котор, който видя и после ще има да се псувам, ама нали да ми е по-малка прецаквацията...
                        На Мондеото ако среден разход 6,5/100 ти е много, извинявай ама по - икономичен на тон и половина широк автомобил с огромен багажник и прекрасна возия едва ли ще намериш... Писал съм го и друг път - рекорда на Мондеото 1,8тд ми е 4,7/100 с 90-100км/ч до морето, мерено пълно - пълно до капаката... В София вари го, печи го - 8/100... ни повече, ни по - малко... Ако искаш да ходиш на риба с него ще ти кажа как да го повдигнеш с 8-10см за по - малко от 15лв... Лошото е, че през две години задължително ще сменяш биалетки, с помпата Лукас също ще има ядове на всеки 200-300хил.км... А, и прословутите проблеми с паленето на Форда приключват със смяната на горивния филтър с такъв от фолксваген...И не се впечатлявай много от големия пробег на някои автомобили, защото дори 100хил.км може да са фатални, ако возилото е било в лоши ръце. Само ще ти кажа, че Мерцедеса го купих на 300хил.км, като хидих на промоционален безплатен преглед в Балкан Стар се оказа, че машината е на близо 900хил.км и беше в перфектно здраве Карах го душманската близо три години и съм похарчил по - малко пари по него, отколкото ти ще похарчиш само за обслужване на ремъци и ролки на някоя от колите с пробег под 200хил.км, към които си се насочил.Успех с покупката и да се похвалиш!
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #57
                          Общо взето за тея пари и твоите изисквания,само ескорт комби или мондео комби или евентуално някоя марея ако намериш,но вече не се вписваш в графата от изискванията ти и конкретно данък. За други марки и модели ти трябва повече паричка.
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #58
                            Ако все още търсения автомобил отговаря на критериите от 1вото мнение то - Пежо 306 1.9тд би следвало също да се счита като добро попадение. Намира се екземпляр за до 2000лв и за още 1000 става кукла. Имам такова и мога да кажа, че в двигателния сектор няма грешка, а окачването е здраво и комфортно.

                            Коментар


                              #59
                              lametobg написа:
                              Ако все още търсения автомобил отговаря на критериите от 1вото мнение то - Пежо 306 1.9тд би следвало също да се счита като добро попадение. Намира се екземпляр за до 2000лв и за още 1000 става кукла. Имам такова и мога да кажа, че в двигателния сектор няма грешка, а окачването е здраво и комфортно.
                              Тоя 1.9 е една легенда на тяхното производство. Ако се прегледа добре мотора преди покупката и е наред - със сигурност след време като му омръзне колата на колегата ще го продаде преди да е видял ядове с двигателя.
                              Fiat Coupe 1.8

                              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                              Коментар


                                #60
                                Аз имам Пунто от 2003 година 1,3 multijet - двигателя е перфектен - с верига, въпреки малката кубатура си върви доста в града - извънградско се предава на 130-140км в час, но все пак си ги поддържа! Като аз го карам дава разход 5 в града, като жена го кара - 3,6....как го правят не мога да разбера :D Мисля скоро да и търся нов собственик, защото доста се задържа при мен и искам нещо по-голямо!Ако някой има интерес да пише да се спазарим! Загледал съм се по новите фокуси - 1.6 TDCI, но май май старите по-издръжливи ще се окажат....
                                Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                                Коментар

                                Working...
                                X