Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на фотоапарат: Canon EOS 1100D или Nikon D3100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    dudulia написа:
    Нека и аз да споделя моето мнение. От няколко години ползвам Никон Д5000 с обективи 18-55 и 55-200, като описаните по-горе в темата. Никонските китаци са по-добри от канонските такива. Твърдя го,защото съм ползвал канонски китак с канон д 400. Относно това дали е по-добре 2 обектива, вместо един 18-200, аз лично бих избрал 18-200 (говоря за никон). Препоръчвам да се прочете написаното в тази статия. http://www.kenrockwell.com/tech/reviews.htm Има много полезна информация. Защо не се ориентираш към Никон Д3200?
    Обективът 18-200 като цена е равен на цената на обективите 18-55 + 55-200 умножено по две.Колегата, доколкото разбирам, се е прицелил в апарат с китови обективи заради бюджета. Ако си вземе отделно само апарат и отделно обектив 18-200, то сумата скача на над 2000 лева.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #47
      Гледам много дръпнала темата , да пусна и аз 5 цента .Софтуера за обработка на RAW файловете е ACR върви с Фотошоп и си го "купуваш" от нощния магазин.Целия опит дето го имаш със сапунерката , нейните фокусни разстояния и другите неща ги забрави.С огледалката нящата са по различни.Дали канон или никон ще вземеш варио обективите не са най-доброто решение.По добре един твърд и след време още 2 или 3.Лично аз варио ползвам само за видео, всичко друго е твърди и над 135мм почти не снимам .Защо не се замислиш за системите 4/3 на Панасоник и Олимпус ,цените са добри,а защо не и някой Сони Некс.За канонските обективи: EF-S e за кроп 1,6 матрица.При положения ,че няма да закупиш в бъдеще фулфрейм тяло няма защо да купуваш EF обективи.Намери някой познат с повече техника и поснимай!И после купувай!
      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

      Коментар


        #48
        dudulia D3200 не го гледам понеже по характеристики разликата е в повечето пиксели на същият по размер сензор, което на теория поне влошава качеството и по-хубавият дисплей с повече точки - може би това ще е предимство при снимане в Live View. За мен тези две разлики не са от съществено значение за да си заслужава разлика в цената. За едни и същи пари се взима D3100 + 18-55 + 55-200 и D3200 + 18-55 само.Nikolow знам че варио обективите са компромис, но аз съм "напреднал любител" и това ми е достатъчно. В случай че се минава на следващата стъпка вече трябва с това да си изкарвам хляба, поне за мен е така. За това и гледам подобни комплекти. В сайта на Nikon са си посочени вариантите и според мен с това се целят точно в тази категория потребители като мен - нещо между компактен апарат и истинската професионална техника, за хора с професия фотограф.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #49
          Никой пройзводител няма да каже , че китовите не стават , как ще ги продава иначе?Айде като искаш китов поне нещо от средния клас вземи като канонския 15-85 (не 17-85) !Китовия канонски 18-55 не е лош на малките мм за пейзажи ама към 50mm е ...........А за профи тела и обективи няма да говорим тук че на повечето колите им струват колкото един хубав профи обектив и ще ни изгонят от форума!
          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

          Коментар


            #50
            Nikolow написа:
            Никой пройзводител няма да каже , че китовите не стават , как ще ги продава иначе?Айде като искаш китов поне нещо от средния клас вземи като канонския 15-85 (не 17-85) !Китовия канонски 18-55 не е лош на малките мм за пейзажи ама към 50mm е ...........А за профи тела и обективи няма да говорим тук че на повечето колите им струват колкото един хубав профи обектив и ще ни изгонят от форума!
            Мда, аз в момента снимам с едно такова чудо, което струва повече от двете ми коли.

            Коментар


              #51
              Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM е наистина много универсален обектив, приравнените фокусни разстояния са 24-135 мм и ще е перфектинят туристически обектив. Цената му обаче заедно с EOS 1100D е колкото Пунтото от подписа П.С. Airfan може ли една снимка с това от горният пост :D
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #52
                ilko-gd написа:
                Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM е наистина много универсален обектив, приравнените фокусни разстояния са 24-135 мм и ще е перфектинят туристически обектив. Цената му обаче заедно с EOS 1100D е колкото Пунтото от подписа П.С. Airfan може ли една снимка с това от горният пост :D

                Коментар


                  #53
                  Canon EF-S 15-85mm e 1000лв нов внесен от Щатите.http://www.ebay.co.uk/sch/Lenses-/33..._BIN=1като не ти се набиват пари що не вземеш тяло 500/550/600Д Канон на старо и не му завиеш няколко стари ръчнофокусни.После като видиш какви милиметри ти пасват най добре ще се решиш и на автофокусен.Аз с ръчнофокусен 50/1,4 фокусирам по-бързо от колкото тялото с автофокусен кит.
                  FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                  Коментар


                    #54
                    В крайна сметка реших, че ще е Canon 1100D, като за сега ще си снимам със SX220 HS докато се реша на DSLR и има хубава промоция на Canon-a. Не бързам може и на пролет да е покупката. Ще бъде само с 18-55 обектива, докато не съм снимал достатъчно за да знам какъв да е вторият, разбира се и той най-вероятно ще е от ниският клас като китовият, понеже както казах аз съм любител, който иска малко по-високо качество, а и като сравниш цените например на SX40 HS и 1100D мисля че за 50 лв повече DSLR с китов обектив е по-добре.Исках да прочета и още някоя книжка, имам стари книги от едно време, които са ми супер полезни, а също и на National Geographic Всичко за снимките. За това и си купих от Синтезиса "Пейзажна фотография, Как се правят уникални снимки" и съм направо разочарован и силно "притеснен" от това, в което се е превърнала съвременната фотография. Очаквах че ще има уроци кое с каква бленда и скорост се снима, на какво фокусно разстояние, как да направиш снимки на забележителности да изглеждат уникални, в твой стил. Вместо това цялата книга е в стил "да нащтракаме просто нещо набързо пък после ще му мислим как да го оправяме във Фотошоп". Ще си заместим прегорялото небе с нещо от Интернет и т.н. В това са се превърнали и форумите за фотография след като доста прочетох покрай сравнението на различни апарати. На никой не му се снима, а само се сравняват "хартиени" характеристики и всяка група си защитава марката в стил "от ГоУфо по убаво нема"
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #55
                      Книги из нета има доста.Ако знаеш руски прати на ЛС мейл да ти пратя.
                      FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                      Коментар


                        #56
                        Nikolow написа:
                        Книги из нета има доста.Ако знаеш руски прати на ЛС мейл да ти пратя.
                        За съжаление не знам. За това чета това което намеря на български и английски. Даже с удоволствие бих си купил хубава книга на български, но да си заслужава - в нея никъде да не се споменава за Фотошоп и други такива програми, само това което можеш да направиш с фотоапарата.Искам и да попитам понеже реших да сложа една лента на Киев-а да пощтракам за кеф - мога ли да използвам показанията от светломера на сапунерката при еднаква бленда настроена на двата апарата за да задам същата скорост и на лентовият? Ще се получи ли правилна експозиция?
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #57
                          Според мен няма да имаш правилна експозиция.Ще обясниш ли какво толкова имаш против шопа?Поразгледай малко HDR снимки!
                          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                          Коментар


                            #58
                            Преди малко си направих експеримент. Имам стар руски светломер, стрелкови. Напрежението, което създава датчика му движи стрелката, няма електроника. Направих измерване с него на небето и със сапунерката при мерене с приоритет на центъра. Резултатите бяха приблизително еднакви. Приблизително защото скалата на светломера за ИСО е по стар стандарт и от 65 отива на 130 ИСО и е малко трудно да се каже между тези двете къде точно е 100.Разглеждам и HDR снимки, даже си направих няколко с програмата Photomatix. При тях не ми стоят естествено светлите части на снимката, тези които биха останали недоекспонирани в един "нормален" кадър. Прекалено голямата динамика поне на мен ми стои неестествено. За това не харесвам обработките.Взех си и сива карта и с нея си настройвам белият баланс. Мисля че точно това до сега ми е липсвало в цифровите снимки, до сега или снимах на автоматичен или избирах някоя от настройките според случая. Не знам при лентата как се получават нещата, но там цветовете винаги са ми изглеждали по реални докато не направих няколко кадъра със сивата карта - не е скъпа и мисля че с нея много повече ще си харесват хората снимките, заслужава си :D
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #59
                              Не ми се чете цялата тема, ама щи кажа Canon инак някои ден ще те е яд че не можеш да си купиш хубав бял обектив за 700 лева за никона, въобще за никона един читав евтин обектив няма А колко им е бърз аутофокуса..... мъка мъка, хубаво че прогледнаха та последно време си вкараха моторите в обективите инак още щяха да фокусират за минута време Иначе в меренето са по добри спор няма, и като техника телата са по издръжливи, ама и в лъженето ги бива яко, гледаш на дисплея супер снимки отваряш в къщи на компа и "О ужас тиова снимките от моя никон ли са!? " фрассс в земята
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар


                                #60
                                ilko-gd написа:
                                В крайна сметка реших, че ще е Canon 1100D, като за сега ще си снимам със SX220 HS докато се реша на DSLR и има хубава промоция на Canon-a. Не бързам може и на пролет да е покупката. Ще бъде само с 18-55 обектива, докато не съм снимал достатъчно за да знам какъв да е вторият, разбира се и той най-вероятно ще е от ниският клас като китовият, понеже както казах аз съм любител, който иска малко по-високо качество, а и като сравниш цените например на SX40 HS и 1100D мисля че за 50 лв повече DSLR с китов обектив е по-добре.Исках да прочета и още някоя книжка, имам стари книги от едно време, които са ми супер полезни, а също и на National Geographic Всичко за снимките. За това и си купих от Синтезиса "Пейзажна фотография, Как се правят уникални снимки" и съм направо разочарован и силно "притеснен" от това, в което се е превърнала съвременната фотография. Очаквах че ще има уроци кое с каква бленда и скорост се снима, на какво фокусно разстояние, как да направиш снимки на забележителности да изглеждат уникални, в твой стил. Вместо това цялата книга е в стил "да нащтракаме просто нещо набързо пък после ще му мислим как да го оправяме във Фотошоп". Ще си заместим прегорялото небе с нещо от Интернет и т.н. В това са се превърнали и форумите за фотография след като доста прочетох покрай сравнението на различни апарати. На никой не му се снима, а само се сравняват "хартиени" характеристики и всяка група си защитава марката в стил "от ГоУфо по убаво нема"
                                Виждам че вече си решил какво ще вземеш, естествено че DSLR е 100000000000 пъти по добре от сапунер ако мислиш да се вживяваш в фотографията. За обективите.... няма много много кво да се чудиш. Новия китак с които ще купиш апарата е достатъчно добър и рязак за това което плащаш и не е нужно и оправдано да го сменяш с по качествен. Наи добрия му заместник, като качества и цена е Тамрон 17-50 2,8 перфектната машина но втора ръка е 600 лева а нов към 900. Сигма ги забрави като марка, имат някоя читава броика но веднъж пипнал токина или тамрон няма да си помислиш за сигма вече. като вземе да ти писва да снимаш с китака вадиш едни 800 лева и си купуваш втора ръка 70-200 4Л, и тва са ти обективите нищо друго няма да ти трябва, е ако включим и задължителния 50 на 1,8 които за цената си предлага двоино качество може да го бутнеш в раницата. Ако обаче не ти се мъкне торба с обективи и искаш като завиеш един от пред и да не сменяш повече то тогава продаваш китака някои ден и си купуваш 18-200 на канон по спомен така беше, и щракаш и се радва, но веднъж пипнал 70-200 едва ли би го заменил за каквото и да е освен по висок клас 70-200 И помни всеки друг експеримент с обективи неизбежно завършва с 17-50 тамрон и 70-200 Канон така че ти помагам да си спестиш разправиите и врътките с разни марки и модели Златна комбинация верваи ми дори прехваления 17-40 на канон не ми харесва толкова колкото тамрона пък те нека ми говорят за червени ленти Л-сери и простотии За престиж става иначе да те гледат завистливо но до тук
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                                Коментар

                                Working...
                                X