Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за електрическа резачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за електрическа резачка

    Чудя се дали си заслужава да се купи електрическа резачка за дърва, не ми трябва за гората и ще я използвам само сезонно да си нарежа дървата, та въпросът ми е заслужава ли си и какъв по-изгоден вариант да е като марка и параметри. Иначе си имам циркуляр, но с нея мисля че ще е по-удобно.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Въпрос за електрическа резачка

    Всеки един инструмент е от полза .А и ако живееш в къща с двор няма как със циркуляра да подрязваш дърветата ....Успех при избора и покупката !
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #3
      Да. нашите си взеха и режеха, докато бяха на дърва, по 10-15 кубика на година. Обаче не си взимай евтина, те не стават за много рязане. Мисля, че беше на бош.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Според мен, ако ще е само за домашна употреба не си заслужава.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Въпрос за електрическа резачка

          M5kov написа:
          Според мен, ако ще е само за домашна употреба не си заслужава.
          Петков , те за това са изобретени тези електрически резачки - за домашна употреба .За рязане на дърва на клиенти ти трябва някой дзвер с голяма шина
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #6
            Е, ама ние ако не му’аме няколко дни с брадвата зад блока и да правим интересно на комшиите, не можем. Вчера в Баумакс гледахме с шурея и дядото точно такива резачки. Имаше едни около 140 лева, 2000 или 2200 вата бяха, 40 сантиметра дължина на режещата част. За марка не се сещам, бяха червени и моите придружители се произнесоха, че били добри, а те преди години се занимаваха точно с рязане на дърва.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Аз лично имам трион и на бензин и на ток. Но да си кажа честно много рядко ползвам бензиновия да ли заради липса на гориво или защото за запалването са нужни доста усилия не знам но си използвам електрическия , особено е полезен при много кратно рязане на малки неща. Като мощност и производителност така да се каже не намирам разлика и двата режат еднакво бързо. Недостатъка на електрическия е че ти трябва кабел които понякога малко пречи. Бензиновия е доста мобилен и подвижен но пък пали доста по трудно.Аз ти препоръчвам електрически по лесен за обслужване и поддръжка и за домашна употреба е по практичен.Като марки всеки знае БОШ,Щилт,Спарки,Макита но са си цифра макар понякога да има и топ оферти. Не ти препоръчвам Енхел,Ферос тулс,грйн тулс , райдер , акита и другите производни.
              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

              Коментар


                #8
                Заслужава си, разбира се. Както беше казал някой по-горе - точно за това е електрическия трион - за домашна употреба. Работя в Баухаус, точно в отдел Градина. Колег, ако ще купуваш ел. трион, точно сега е момента и сезона, в който има търсене и веригите се избиват с промоции. При нас сега най-добрата оферта е за 111 лв. - 2000W трион Hurricane. В конкурентните вериги цената за сходни машини е по-ниска, но в Баухаус има 5 години гаранция. Разбира се, има и по-мощни машини, по-известни марки, но като цяло за вкъщи това е просто перфектна машинка.А и от личен опит мога да кажа, че върши страхотна работа! Вече 2 години вкъщи дървата се режат с една подобна. Аз съм много доволен

                Коментар


                  #9
                  Аз пък да ти кажа, че ако ще е за рязане на дърва за печката, то циркуляр на люлка е по-добро решение от такава резачка. Обаче пък резачката можеш да я ползваш да прережеш нещо по-дълго или да си подкастриш, отрежеш дърво на двора. Има си и други неща над които да се помисли, безопасността например. С резачката и двете ти ръце държат инструмента на безопасно място, но в някои случаи трябва някак да държиш дървото, което режеш. Циркуляра е по-опасен, но той определено ще реже по-бързо и вероятността да се повреди поради продължително рязане е многократно по-малка. Няма място за сравнение относно това. Избирай според нуждата си.

                  Коментар


                    #10
                    Аз имам електрическа Бош, но не знам модела (стара на библия - поне десет години) и е много удобна и лесна за ползване. Миналото лято (почти всяка седмица) я съсипах от рязане и преди да почна си мислех, че това ще е героичният й край, но не мръдна. Не знам колко би струвала в момента, но горещо препоръчвам.
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #11
                      Ако е само за да си нарежеш дървата за зимата една електрическа щети свърши чудесна работа,наистина неудопството е кабелаако режеш сам,циркуляра става по бърже ако сте двама и по вече хора с по тънките ако работиш сам с резачка казвам го от опит
                      пунто 1,7тд

                      Коментар


                        #12
                        sugarboy написа:
                        Е, ама ние ако не му’аме няколко дни с брадвата зад блока и да правим интересно на комшиите, не можем. Вчера в Баумакс гледахме с шурея и дядото точно такива резачки. Имаше едни около 140 лева, 2000 или 2200 вата бяха, 40 сантиметра дължина на режещата част. За марка не се сещам, бяха червени и моите придружители се произнесоха, че били добри, а те преди години се занимаваха точно с рязане на дърва.
                        Точно такава резачка си взе баща ми миналата година. Супер издръжлива е. Имахме бензинова STIHL, както и една стара бензинова Дружба. Имаме и циркуляр за дърва. От бензиновата резачка сме най-доволни по две причини: първата е, че може да си я носиш насам-натам, на места, на които няма ток и втората е, че електрическата резачка има кабел. Вярно към, но все пак го има и постоянно се съобразяваш с него. Освен това, ако нямаш удължител, трябва да заставаш в неудобни пози, които бързо довежда до болки в кръста.Ако все пак държиш резачката да е електрическа, аз също като колегата давам един глас за евтината червена резачка от Баумакс.
                        Един за всички, всички за мен

                        Коментар


                          #13
                          Ако ще си режеш по 7-8 кубика дърва и използваш бензинова резачка ще ти бръмне главата и ще ти се откачат ръцете, това е предимството на електрическата два пъти по-лека и по тиха е. Но ако ще използваш да прережеш 20 дръвчета по-добре една бензинова, ще ти е от полза и на място без ток Като купуваш гледай да не е много евтина, това което е проблем при тях е шината на първо място е тънка и се гъне, а това е недопустимо, защото по-дебело дърво не можеш да отрежеш, веригата почва да запира, а и самата верига е с много редки зъби през 5-6 см. това е така защото не товари кьопавия двигател и не можеш да отрежеш нищо
                          --Старата ръжда любов не хваща!--
                          156 sportwagon 1,9 jtd 115
                          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                          Коментар


                            #14
                            van_dal написа:
                            Ако ще си режеш по 7-8 кубика дърва и използваш бензинова резачка ще ти бръмне главата и ще ти се откачат ръцете, това е предимството на електрическата два пъти по-лека и по тиха е. Но ако ще използваш да прережеш 20 дръвчета по-добре една бензинова, ще ти е от полза и на място без ток Като купуваш гледай да не е много евтина, това което е проблем при тях е шината на първо място е тънка и се гъне, а това е недопустимо, защото по-дебело дърво не можеш да отрежеш, веригата почва да запира, а и самата верига е с много редки зъби през 5-6 см. това е така защото не товари кьопавия двигател и не можеш да отрежеш нищо
                            Тази резачка, която препоръчвам е хем евтина, хем не е с тънка шина и редки зъби Втора година режем дървата на баба с нея и сме предоволни.
                            Един за всички, всички за мен

                            Коментар


                              #15
                              kim_ko написа:
                              Заслужава си, разбира се. Както беше казал някой по-горе - точно за това е електрическия трион - за домашна употреба. Работя в Баухаус, точно в отдел Градина. Колег, ако ще купуваш ел. трион, точно сега е момента и сезона, в който има търсене и веригите се избиват с промоции. При нас сега най-добрата оферта е за 111 лв. - 2000W трион Hurricane. В конкурентните вериги цената за сходни машини е по-ниска, но в Баухаус има 5 години гаранция. Разбира се, има и по-мощни машини, по-известни марки, но като цяло за вкъщи това е просто перфектна машинка.А и от личен опит мога да кажа, че върши страхотна работа! Вече 2 години вкъщи дървата се режат с една подобна. Аз съм много доволен
                              Тази машинка от Баухаус я гледах - струва ми се че ще работи добре.А най хубавото е 5 годишната гаранция, като носител на гаранцията е самия магазин - т.е. в 2/3 от случаите направо сменят....Така бащами преди години купи от Кауфланд бензинова резачка, с която за около 2 години свършихме страшно много работа. Счупи и се нещо вътре - което държеше шината - опитаха се да я ремонтират - но нямало такива части и му врънаха парите... а беше към 300лв. И той си купи от Баумакс една електрическа за стотина лева и си похарчи остатъка с кеф. А с електрическата вече режем близо 2 години и няма никакви проблеми и наистина е много удобна, само трябв аток да има. Особено като кастриш клони от дървета и трябва да я вдигнеш над главата - лека е и не изморява - бензиновата ми откачаше ръцете от тегло и вибрации...Ако ще я ползваш за сезонно нарязване на дръвца за отопление - взимай смело. Даже ако искаш да ти е по лесно - направи й един станок, на който да я закрепяш и можеш да я ползваш подобно на циркуляр.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X